| dixi2598 a întrebat:

Mi-a întârziat menstruația 3 zile. Ultima menstruație am avut-o in peroada 11-14iulie iar contactele sexuale pe 24 si27, am menstruația regulata, ma gandeam ca poate s-a dereglat Pentru Ca nu am mai făcut-o de aproape3 luni, nu a ejaculat in mine care sunt șansele sa fi ramas gravida?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu se deregleaza de la contacte.
Du-te la farmacie si ia un test de sarcina, a trecut destul timp sa functioneze, dupa o sa ai raspunsul.

Acum no, daca nu a ejaculat sansa e destul de mica dar mai bine verifici.

| cavalerul11 a răspuns:

De obicei menstruatia mai intarzie insa o sa-ti vina de obicei vine regulat alte mai intarzie insa mergi la control sa vezi ce ai daca nai nimic atunci e fix ce am zis mai sus

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca din precizarile tale reiese ca ai intretinut practic toate contactele sexuale cel mai probabil IN timpul PERIOADEI FERTILE ( 23-28/29 Iulie) in cazul in care ciclul tau menstrual este de tip REGULAT (fiindca doar asa se poate determina data urmatoarei menstruatii) si are mereu lungimea de 30-31 de zile, reiese ca poate fi vorba si de o sarcina instalata in uter. Nu ai precizat dar reiese ca toate contactele au fost neprotejate si in acest caz totul depinde de experienta sexuala a partenerului de sex si de capacitatea acestuia de a-si retine perfect ejacularea pe parcursul coitului dar mai ales in momentele de dinainte de a se declansa ejacularea. Daca rationamentul este corect, atunci atat posibilitatea cat si probabilitatea de a putea exista o sarcina instalata in uter este destul de mare. Incepand cu data de 18 august se poate efectua testul de sarcina fiindca incepand din acea zi, rezultatul va fi corect valabil, valid in proportie de peste 98%. Multa sanatate!

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Mai asteapta cateva zile, daca intarzie mai mult de 2 saptamani atunci ar fi o problema. Daca nu iti vine, mergi la un control sau fac un test.