| anonim_4396 a întrebat:

Mi a murit bunicul acum cateva zile. iar prietenul meu in loc sa mi fie aproape crying el se cearta cu mine, motiv ba ca dc am nu stiu ce baiat in lista de mess, ba ca de ce nu l am sunat, dc nu m am intalnit cu el. Tot pe mine da vina, cica o sa-mi dau eu seama de ce am facut. straight face Cica am fost indiferenta, dar el chiar nu intelege prin ce trec? Eu am nev de el, nu de certurile si istericalele lui crying In plus nici nu ma suna, si vb urat cu mine pe mess.

11 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Cati ani ai? Daca tu simti ca ai nevoie de timp si singura, asteapta sa vina cineva care sa fie pe aceeasi lungime de unda. Mi se pare normal sa vrei sa fii poate cu tine insati si sa nu fi cicalita de asta. Daca vorbeste urat, spune-i ca mai accepti sa comunici cu el cand invata sa fie amabil. In fine, parerea mea ca pana la facultate nu e bine sa se lege fetele la cap. Nici baietii.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Vorbeste cu el, spune-i tot ce simti. Zi-i si lui ca acum nu ai nevoie de crizele lui, ci sa iti fie aproape.
Din cate vad eu, el incearca sa gaseasca motive de cearta.
Vorbiti si clarificati totul. Fi deschisa, sincera.
Bafta!

| ATB a răspuns:

E greu prin ce treci. si ai avea nevoie de prietenul tau care sa iti ofere iubire si caldura pentru a putea trece mai usor peste o asemenea tragedie. Nu ai facut nimic chiar daca ai facut, daca ai fost indiferenta trebuie sa te inteleaga in momentu asta... sa te ia in brate. sa iti spuna ca te iubeste. Imi pare rau sa zic asta. nu imi place decat sa ajut oamenii sa fie impreuna nu sa dau idei de despartire dar in cazul de fata nu ti-a aratat iubirea lui de care aveai atata nevoie.Cand cineva te iubeste trebuie sa fie alaturi de tine cand iti este bine, dar mai ales la rau trebuie sa isi arate sprijinul, iubirea si trebuie sa iti dea putere sa treci peste.
Eu zic sa discuti serios cu el, sa-l faci sa inteleaga acest lucru ca treci printr-un moment greu ca poate esti schimbata, dar daca te iubeste trebuie sa iti fie alaturi si sa nu se mai comporte asa. Condoleante.

| alessyca a răspuns:

Condoleante...
sincer un astfel de om nu merita nimic... dupa ce ca esti tu suparata incearca sa te faca sa te simti vinovata din nimic, in loc sa-i reprosezi tu ca nu te-a sunat si nu ti-a fost alaturi o face el asta e nesimtire, eu zic sa luati o pauza sa vada cum e fara tine si poate o sa-si dea seamahappy

| gabriela_7862 a răspuns:

Draga mea, mie mi-a murit un frate cu 5 luni inainte de nunta, iar viitorul meu sot mi-a fost mai mult decat aproape, a fost cu mine la inmormantare, mi-a fost alaturi si am putut plange pe umarul lui... tu ce zici? prietenul tau a facut ceva pentru ca tu sa te simti mai bine? sau e interesat doar de persoana lui? daca da, atunci cred ca stii cel mai bine ce sa faci, n-ai nevoie de sfaturi, doar sa-ti asculti inima.

| vlad91 a răspuns:

Nici o fata nu merita asa ceva... sincer parerea mea e sa il parasesti... pentru ca asa ceva pur si simplu nu se comenteaza... daca tine la tine trece peste orice si iti este alaturi... orice poate astepta pentru ati fi alaturi cum a spus cineva mai sus "da-i liber" sincer nu te merita... vb frumos despre el iar el chiar nu trebuie sa ii permiti sa vb asa despre tine happy faci cum crezi si sincere condoleante

Răspuns utilizator avertizat
| mada. a răspuns:

Pai incearca sa ii explici, si intalneste'te cu el, vorbiti...normal ar fi sa te mai linistesti atunci cand te vezi cu el:-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca nu te merita.gelozia lui depaseste normalul, el traieste pentru el, nu si pentru tine, umila mea parere. Vlad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naspa

| steriadi a răspuns:

Tu ești într-un moment de apăsare și tristețe pe care BF-ul tătu o percepe ca fiind răceală și distanță între tine și el. Dacă i-ai spune simplu că-l iubești și că ai nevoie de el, și des s-ar transforma repede în ce trebuie. Încearcă și fii moale...