| Anonim184839 a întrebat:

Mi am bagat capul penisului in vagin la 10 min dupa ce mi am dat drumu, fara sa ma spal sau sa am nevoie la baie, doar capul atat foarte putin si l am scos, e vreo sansa sa ramana?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu ai impresia ca in interiorul canalului din penis denumita uretra, nu este un mediu sufficient de umed si bine izolat de atmosfera, te anunt ca esti intr-o grava si impardonabila eroare. In sperma ramasa lipita de peretele uretrei dupa ejaculare, spermatozoizii traiesc in cele mai normale si bune conditii cele circa 2-3 uneori chiar si 4 ore pana ce se fluidizeaza complet si acea sperma ramasa in uretra se va scurge incet incet practic pe nesimtite in afara penisului. Nu te-as sfatui ca vreodata sa faci o asemenea greseala fiindca intr-o proportie foarte mare ai putea deveni fara voie si fara sa-ti dai seama o viitoare mamica... dintr-o crasa prostie. Mai citeste si mai invata pentru a fi informata corect, mai ales daca ti-ai inceput deja viata sexuala. Sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este o sansa enorma sa o lasi gravida, daca ea era in perioada fertila.
Explicatia este simpla: intotdeauna dupa sex sau masturbare, ramane pe teava sperma, neeliminata, care se scurge involuntar in baginul fetei, in primele secunde cand este reintrodus pensiul.
Singura scapare este ca fata sa nu fii fost in perioada fertila... ca de este, atunci ramane imediat gravida.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista toate sansele sa se poata forma o sarcina fiindca una dintre conditiile necesare a fost indeplinita. Iar in cazul in care acea joaca a avut loc intruna dintre cele 4-5 zile ale perioadei fertile probabilitatea de sarcina se poate transforma in certituddine si sa devii un tatic cu adevarat... fericit. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa rămână gravida

| Chetys a răspuns:

Pai la 10 min dupa ce ai ejaculat spermatozoizi au murit...acestia mor la câteva secunde-minute dupa ce ies in contact cu aerul si mai ales ca au murit pentru ca au stat in mediu uscat..deci nu, nu poate rămâne pentru ca erau deja morti ei aveau nevoie de un mediu umed si cald pentru a supravietui, cum ar fi in vagin sau asa.dar asta imediat dupa ce ai ejaculat pentru ca nu pot trai pe uscat gen

| Anonim184839 explică (pentru corbulalbrosu):

Tin sa mentionez ca mi am scuturat o foarte bine, si am avut o in pantaloni in tot acest timp

| Anonim184839 explică (pentru corbulalbrosu):

Raspunde mi pe privat te rog

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Chetys):

Daca tu ai impresia ca in interiorul canalului din penis denumita uretra, nu este un mediu sufficient de umed si bine izolat de atmosfera, te anunt ca esti intr-o grava si impardonabila eroare. In sperma ramasa lipita de peretele uretrei dupa ejaculare, spermatozoizii traiesc in cele mai normale si bune conditii cele circa 2-3 uneori chiar si 4 ore pana ce se fluidizeaza complet si acea sperma ramasa in uretra se va scurge incet incet practic pe nesimtite in afara penisului. Nu te-as sfatui ca vreodata sa faci o asemenea greseala fiindca intr-o proportie foarte mare ai putea deveni fara voie si fara sa-ti dai seama o viitoare mamica... dintr-o crasa prostie. Mai citeste si mai invata pentru a fi informata corect, mai ales daca ti-ai inceput deja viata sexuala. Sanatate!

| Anonim184839 explică:

Tin sa mentionez ca in timpul asta am avut o in pantaloni tot timpul si am frecat o foarte bine