| Ioanaaa93 a întrebat:

sad! Mi-am facut 3 teste de sarcina azi, dar toate au fost negative! Dece imi intarzie menstruatia? Trebuia sa vina acum 2 zile... am simptome cum ar fi : mici dureri de burta asa periodice. Am facut sex neprotejat dar nu a ejaculat in mine! Mentionez ca sunt racita si iau antibiotice de joi ( daca are vreo influenta).

7 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Medicamentele au influenta. Si eu m-am speriat ca si tine, dar mi-a venit. Si raceala e de vina. Daca ti-ai facut teste si toate is negative, atunci trebuie sa mai astepti.

| luiza a răspuns:

Daca iei antibiotice poate sa iti intarzie pana la o saptamana! da de ce faci tu sex neprotejat? ca sa stai cu sufletul la gura: vine sau nu vine?

Răspuns utilizator avertizat
| Zozoleparfumath a răspuns:

Sigur!happy este de la raceala, nu te ingrijora ca vine.Acum cat timp ai avut contactul sexual? Te intreb pentru a stii daca ai facut la timp testul, si iti dau un sfat : Testul Sure Check este cel mai sigur, mai ales dimineata la prima ora, asta in caz ca ai o "frica"in tine. Dar eu zic sa nu te ingrijorezi pentru ca mai ales daca ai ciclu neregulat este posibil sa nu vina in fiecare lunahappy. Multa bafta si rabdare! Sper ca te-am ajutathappy

| Ioanaaa93 explică (pentru Zozoleparfumath):

In 8. 03 am avut acel contact! happy si in 27. 02 mi-a venit menstruatia...

| Zozoleparfumath a răspuns (pentru Ioanaaa93):

Da au trecut cam 3 saptamani fara o zi, dar ti-am spushappy daca ai o indoiala incearca la prima urina dimineata un test Sure Check, cred ca este printre cele mai bune teste. Dar nu ai cum sa fi insarcinata, doar ti-am spus daca vrei tu sa fii mai sigurahappy. Sa imi spui cum a ramasbig grin te pup:*

| Asmodeus a răspuns:

In cazul ciclurilor menstruale stabile durata este APROXIMATIV aceeasi – rar exista cicluri menstruale despre care se poate spune ca sunt "ceas". De obicei ciclurile au o durata mai scurta si una mai lunga in jurul unei anumite valori. Se considera ca "stabil" un ciclu menstrual ale carui variatii nu depasesc 6 zile intre durata cea mai scurta si durata cea mai lunga. Si mai mult ca sigur medicamentele is de vina. Stai linistita inca cateva zile, dupa acea mai vezi ce se intampla.