| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am frecat odata, de trei ori si patru ori penisul asta se numeste masturbare? Ca nu am frecat pana sa ejaculez

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ce consecințe, în afară de plăcere (a cărei versiune maximă ai ratat-o dacă nu ai ajuns la orgasm)?!?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Tentativa de masturbare.

| mihai69 a răspuns:

Nu contează durata sau finalizarea, tot onanie se cheamă.

| AdiAditzu1998 a răspuns (pentru mihai69):

Dar nu am parte de nicio consecinta a acesteia daca nu am ejaculat

| mihai69 a răspuns (pentru AdiAditzu1998):

Ce consecințe, în afară de plăcere (a cărei versiune maximă ai ratat-o dacă nu ai ajuns la orgasm)?!?

| Sofer a răspuns:

Da. Masturbare se numește.

| Bruno92 a răspuns:

Încearcă de covor

| lorena66 a răspuns:

Da. Tot ce inseamna satisfacție se cheama masturbare fie ca ejaculezi sau nu. Nu tine de durata.

| AdiAditzu1998 a răspuns (pentru lorena66):

Dar nu am parte de consecintele acesteia

| Devil21 a răspuns:

Nu contează durata ci actul in sine.
Da, înseamnă ca te ai masturbat pentru ca ti ai creat placere prin actul respectiv.

| AdiAditzu1998 a răspuns (pentru Devil21):

Nu m-am masturbat pana sa iasa sperma din mine, si asta inseamna ca nu m-a afectat cu nimic nu?

| mihai69 a răspuns (pentru AdiAditzu1998):

Masturbarea oricum nu te afectează cu nimic, indiferent dacă ejaculezi sau nu.