| DianaPopa15 a întrebat:

Mi-am pierdut jobul și tipul de care îmi plăcea …
Povestea mea e simpla, eram intr o relație de 3 ani cu cineva și ne mutasem împreuna de curând, eu ma mutasem in Germania pentru el și pentru a caută un job mai bun. Totul a mers bine între noi și mi am găsit și job iar după jumate de an relația noastră a început sa scârțâie și între timp am început sa ies cu un tip de la lucru (care by the way ma vroia doar pentru sex )dar eu am acceptat sa fim așa pentru ca nu ma mai simțeau pregătită de o alta relație. Timpul a trecut și m-am trezit ca am rămas fără job pentru ca firma avea probleme și m-au dat afara. m-am reîmpăcăr cu fostul dar simt ca nu mai e la fel. iar de fiecare data când facem sex eu ma gândesc la tipul cu care ieșeam și care îmi era coleg ..nu știu ce sa fac pentru ca ma simt confuza. cu niciunul simt ca nu pot avea o relație. îmi place mult celălat tip, ne am întâlnit mult ne înțelegem bine dar ma vrea doar pentru sex și așa nu mai vreau sa continui as vrea sa renunț la tot ca sa nu mai sufăr. un sfar va rog.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu ai mai face sex deloc fara casatorie.Roaga-te lui Dumnezeu sa te curateasca cu sangele Mantuitorului Hristos de pacatul curviei fata de a mbii si de pacatul idolatriei fata de coleg. Daca prietenul te-a iertat si te iubeste mai bine marita-te cu el si fii fidela pe viitor.

| RAY a răspuns:

Sa mai ai incredere in fetele din ziua de azi, nu ti rusine ca l-ai inselat ma

| Violleta2022 a răspuns:

Revino acasa, la mama si tata, pana te pui pe picioare mental si-ti gasesti alt job.
Cat priveste relatia veche, uita de ea si de fostul iubit, ca o relatie fericita nu mai poate fii niciodata, alaturi de un om de care te-ai despartit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

(care by the way ma vroia doar pentru sex )dar eu am acceptat sa fim așa pentru ca nu ma mai simțeau pregătită de o alta relație.
Dacă făceai sex cu el, aia nu era relație? Dacă nu, ce era?
cu niciunul simt ca nu pot avea o relație. Atunci, ce este mai simplu decât să cauți pe al treilea? Și nu mai suferi.

| timidu89 a răspuns:

E bun, stai cu fostul ca nu ai serviciu. Ala nu e bun ca doar fotai vrea laughing Din 2 niciunul nu e bun. Tu vrei 2 în 1? rolling on the floor Cam greu sex bun și bani. Nu crezi? Fotaiul îl vor destui, tu vrei iubire? Dar sa nu minți.

| Mopmop a răspuns:

Ar trebui sa inveti un lucru din intamplarile astea, NICIODATA nu te combina cu cineva la locul de munca!
Daca de actualul nu iti mai place desparte-te si cauta pe altcineva.
Nu pierde timpul gandind la trecut, traieste in prezent si spera la un viitor mai bun!
Zi faina iti doresc!

| cehos69 a răspuns:

De ce sa nu ii ai pe amandoi? unul pentru sex celalalt tu stii de ce, poate ca il iubesti?

| BullseyeShot a răspuns:

Există nşpe mii de locuri de muncă (deci nu e mare stres). Doar dacă nu vrei să munceşti, ți se pare că nu sunt locuri de muncă sau că le găseşti greu.
Cât despre relații, aici e fix problema ta că nu ai principii şi că nu eşti loială. Adică tu ajungi în țara respectivă doar pentru persoana cu care erai în relație ca mai apoi să găseşti pe altcineva tot în țara aia şi să vrei să fii cu cealaltă persoană.
laughing))

Remarcă:
- şi unele/unii nu mă cred când le spun că societatea şi generația astea sunt distruse. E bine că fac rost de noi dovezi.
laughing)

| BullseyeShot a răspuns (pentru BullseyeShot):

Societatea asta şi generația asta* - ca să fiu 100% sigur că totul e înțeles.