| Gaby212 a întrebat:

Mi-e dor de ea, aproape innebunesc...sad
E cu altcineva acum si pare fericita.Dar tot ajung sa o vad pe la cursuri uneori si simt ca as vrea sa o strang in brate, sa nu-i mai dau drumul vreodata
crying
E prea greu.Am atatea amintiri, ma bantuie pretutindeni si povestea noastra s-a terminat acum aproape un an deci ar fi trebuit sa imi revin.
Ce sa fac? Uneori imi doresc sa mor.

Răspuns Câştigător
| RobyttzuSingle4ever a răspuns:

Ce-i drept chestiile astea nu se fac asa peste noapte, stiu ce spun.Incearca sa-ti limpezesti mintea, nu te mai uita la pozele ei, nu citi conversatiile vechi, nu ii mai verifica profilurile etc etc.
Daca o vezi, ignora-i persoana.Zambeste,razi cand e prin preajma ta(nu ca un papagal,ci cat mai natural),ancoreaza-te in anturajul cu prietenii tai,continua sa iesi in lume,ofera-le altor fete oportunitatea sa te cunoasca,lumea nu se incheie la fosta ta,asta-i clar.
Noaptea cand dorul te loveste,fumeaza o tigara(daca esti fumator),bea un ceai sau orice altceva, iesi la o bere, citeste.
Cand simtit ca nu mai poti, mergi la baie, plangi daca iti vine apoi spala-te pe fata si aia a fost, vezi-ti de treburile tale si o sa vezi cum usor usor o sa uiti.

9 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Treci peste, caci pare ca tu nu vrei sa treci peste.
Ignora-ti mintea cu gandurile cum ca o vrei inapoi, tu nu ii dai oportunitatea unei noi persoane sa te cunoasca, pentru ca tot ramai ancorat in trecut.
Hai, mult succes!

| cristimihailov a răspuns:

Cauta pe alta. Mai buna.
Acum stii mai bine ce cauti.

Nu lasa pe alta sa astepte cat timp te gandesti la chestii trecute.

| Gaby212 explică (pentru cristimihailov):

Sincer nu prea ma gandesc, de cand ne-am despartit am facut multe: vara m-am apucat de drumetii lungi prin Carpati, am mers si la mare 2 saptamani, in vacanta din decembrie pana in ianuarie am fost la ski cu prietenii...Dar inima mea tot la ea este. In viziunea mea dansa reprezinta un ideal. E atat de frumoasa...N-ai habar! Toata lumea care o cunoaste poate sa confirme.Si e educata, inteligenta, culta.Nu prea se gaseste asa ceva in zilele noastre.

| Gaby212 explică (pentru DeathIncarnate):

De 10 luni ma chinui...Crede-ma, as vrea sa pot sa trec peste... sad

| Violleta2022 a răspuns:

Sa accepti si sa intelegi ca nu putem forta oameii sa ne iubeasca!
cand vei intelege lucrul asta, vei putea sa uiti de ea sis a-ti cauti o alta fata, care sa te iubeasca si sa-ti raspunda cu acelasi gen de afectiune.

| cristimihailov a răspuns (pentru Gaby212):

Cum crezi tu...

Insa eu stiu o chestie... o statuie pe un soclu ramane o statuie in soclu. Iar cei care o privesc si/sau o doresc raman la fel, cu privitul si dorinta nestinse.

Statuia nu va prinde viata pentru tine. Din pacate ai gresit urcand-o pe soclu.

Dar trecutul e trecut... asa ca, e frumos ca ai facut carpatii si alte chestii, dar daca le-ai facut fara o noua iubita, intr-un fel ai irosit timpul.

Nu mai face asta, ar fi sugestia mea. Doar gaseste o tipa si da-i o sansa.

Statuia poate nu va dispare din sufletul tau, dar macar cat sa scoti reflectoarele de pe ea, sa nu se mai vada.

Si statuia e om. Dar nu e pentru tine...
Nu iti pierde timpul facand istoria absurdului (adica aceea cu ce-ar fi fost daca...). Treci mai departe. O fata te asteapta, cum iti spuneam.

Si nu e statuia. Mergi si gaseste-o.

| Gaby212 explică (pentru cristimihailov):

Intr-adevar,am idealizat-o... Fara sa vreau, pe toate le compar cu ea.

| Mihaitarekool a răspuns:

Ba nu toți sunt ca noi dar ști ce sa faci tipul sa fi fericit și și iei în brațe am trecut prin ăsta și am zic și ție fi fericit când o vezi te duci la ea vb cu ea despre trecut sa rezolvi și aia e dacă a mers e bine

| RobyttzuSingle4ever a răspuns:

Si eu la fel