| Bia31 a întrebat:

Mi-e imi place de un baiat, de 2 luni de zile, care este mai mare decat mine cu 5 ani ( eu 13 ani, el face 19 ) si tot timpul ma gandesc doar la el. sunt mai multi baieti care ma plac, dar eu simt ca pe el il vreau. am inceput sa ma inteleg bine cu prietenii lui. mi-am rugat cea mai buna pr. sa-mi faca cunostinta cu el si nu a vrut pentru ca ii era rusine. am vorbit cu el pe mess. a fost ok. dar am aflat cas o fata mai mare ca mine, mai mare decat el cu 1 an il place. m-a descurajat. dar de curand am observat ca se uita la mine si la prietena mea si cred ca mi-a si zambit. problema este ca fata care il place era chiar in fata mea. iar el in spate.(am observat ca se uita cand m-am intors). iar el canta la chitara( in fata mea) si tinea capu' in jos iar apoi si la ridicat zambind inspre mine( parerea prietenei mele este ca i-a zambit fetei din fata mea). voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un raspuns pentru tine trebui sa faci cum iti spune inima. accepta sfatul meu am 20 de ani am terminat liceul sunt la facultate de psilogie a

2 răspunsuri:
| R0011 a răspuns:

NU ti`o zis cu rautate sau ceva de genu, dar cred ca este cam mare pentru tine. E prea mare diferenta...Si eu am 13 ani dar nu as putea fii cu un baiat mai mare de 16 ani.
De obicei, baietii mai mari cand stau cu fete mai micute, profita foarte mult de el`...
Cred ca ar fi mai bine sa il lasi in pace (adica puteti fi amici, dar nu mai mult) si sa-ti gasesti unul de varsta mai apropiata de a ta.
Succes si ai grija de tine!batting eyelashes`.

| Bia31 explică:

Mentionez ca este pocait(penti) si nu as crede ca ar putea face asa ceva.