| Bobyarbbb a întrebat:

Mi-sa întâmplat ceva foarte ciudat! În timp ce dormeam am simțit cum ejaculez sperma m-am trezit și chiar sa întâmplat ce înseamnă? Sunt speriat plss help me!
P. S sunt virgin

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

E perfect sanatos ce ti se intampla. Masturbeaza-te daca vrei sa scapi de chestia asta. Cauta mai multe despre "polutia nocturna" daca vrei detalii.

10 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

Eşti tânăr şi sănătos. Funcţionezi!

| corbulalbrosu a răspuns:

In perioada de pubertate si adolescenta este normal sa se produca astfel de ejaculari necontrolate care in termeni stiintifici se numesc "polutii nocturne". Scurgerea spontana de sperma/de lichid seminal la barbati în timpul noptii, adica polutia nocturna este de fapt o descarcare a tensiunii sexuale, acumulate in urma unor fantezii sexuale imaginare, prin care se elibereaza involuntar in mod spontan aceasta tensiune! Nu ai de ce sa te sperii sau rusinezi deoarece majoritatea baietilor patesc asta pana in momentul inceperii vietii sexuale si uneori chiar si multa vreme, dupa.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Nu fi speriat. Este un lucru normal ce ti s-a intamplat. Vei mai avea asemenea momente de ejaculare in timpul somnului. Asemenea ejaculari nocturne se mai numesc si polutii nocturne.

| Seba2013 a răspuns:

Apar instintele, si trebuie sa le controlezi.

Asa ca treba mica, trebuie controlat acest impuls.

Prin stapanire, acumulezi forta sa iti controlezi lucrurile acestea chiar si in somn.

Ai avut o fantezie sexuala iar corpul a raspuns asa ca in realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a spus ca visele nu devin realitate!?

| Xpressurself a răspuns:

Polutiile sau visele umede sunt un act de excitare in timpul somnului prin vise erotice care apar in special la varsta pubertatii la baieti.
in general apar cand in timpul zilei iti reprimi dorintele sexuale. se numeste refulare.
"tratamentul" este relativ simplu. atunci cand apare o dorinta sexuala fata de o fata nu o mai refuza ci transform-o in alta dorinta. de exemplu doreste-ti sa o cunosti si sa fii prieten cu ea. prinde curaj si mergi la ea, vorbeste cu ea, imprieteniti-va. accepta-ti dorinta de a face sex cu ea ca fiind normala si nu lupta impotriva ei. manifeta-ti aceasta dorinta prin a fii fericit si arata-i cat de mult iti place de ea. invit-o la o plimbare, la un suc si mergi mai departe.

| Eduard196 a răspuns:

Nu te speria! a fost doar o emisie nocturna nimic altceva. e ceva normal la baieti asa ca nu te agita. daca nu te-ai masturbat niciodata sau daca te-ai lasat de ceva vreme asta se intampla dar ti-am zis este normala.

| Kennedy97 a răspuns:

Ai visat ceva cu conținut sexual?

| RedBull9988 a răspuns:

Pai, tocmai ai avut un vis "umed", ai visat ceva cu continut sexual, nu te speria, este perfect normal in randul adolescentilor.

| Bobyarbbb explică:

Huh...mersi mult mi-ati fost de ajutor, ma speriasem!