| anonim_4396 a întrebat:

Mi se intampla sa tot vreau sa fiu femeie, ma tot gandesc la cum ar fi fost daca eram femeie. Si as vrea sa ma vindec de asta. Vreau sa nu imi mai doresc sa fiu femeie. Mi-ar fi placut sa am sâni si vagin. Mi-ar fi placut sa fiu o domnisoara si sa ma marit cu o femeie ca sa devin o doamna. M-as fi simtit foarte bine si confortabila sa fiu femeie si sa ma imbrac cu rochii si fuste, sa imi acopar sânii cu sutiene si sa ma pot imbraca si cu alte imbracaminte pe care doar fetele le pot imbraca. Daca as fi fost fată, cred ca as fi fost macar cat de cat frumoasa, m-as fi acceptat asa cum sunt si m-as fi simtit bine. Cred ca ar fi fost mai avantajos pentru mine sa fiu femeie si cred ca as fi fost foarte mandră si multumită de mine daca eram fată. Cand aveam 15 ani, adica acum 5 ani, am vazut filme cu shemale/transgender si de atunci am inceput sa vreau sa fiu femeie. Pana la 15 ani nu aveam aceasta problema... Cred ca intr-o zi imi va trece aceasta stare si voi reusi sa ma vindec pentru ca eu nu m-am nascut asa, nu am vrut mereu sa fiu fată. Scriu aici ca poate asta ma va ajuta sa trec peste aceasta problema. Si criticile voastre m-ar putea ajuta. Si nu imi spuneti sa merg la psiholog ca psihologul ma va indemna sa imi schimb sexul, va spune ca asta e singura cale si singurul tratament, nu va sti cum sa ma ajute in alte moduri. Ar fi penibil, ciudat si scarbos sa incep sa-mi schimb sexul, pentru ca nu voi putea deveni niciodata o femeie adevarata, pentru ca nu m-am nascut femeie. Majoritatea transexualilor regreta ca si-au schimbat sexul, ei poate puteau fi ajutati in alte moduri, nu sa fie indemnati si incurajati de specialistii lor sa devina transgenderi...

Răspuns Câştigător
| Duduchi a răspuns:

Deci, in primul rand asta este un gând diabolic. E de la dracu. Cum să îți dorești așa ceva? Dumnezeu te-a lăsat bărbat și tu vrei sa fii femeie? Te sfătuiesc să te duci la biserica sa te rogi la Dumnezeu să-ți ia acest gând. Pentru că îți va părea rău mai tarziu. Sau încearcă să faci sex cu o fată și vezi daca îți place. Și oricum, daca îți schimbi sexul, în adâncul sufletului tau, tot ești bărbat. Sănătate!

| anonim_4396 explică (pentru Duduchi):

Intr-adevar, chiar este de la diavol acest gand. Sper sa reusesc sa-l alung pe diavol din viata mea. Daca voi continua sa vreau sa fiu femeie atunci nu voi face decat sa-L alung pe Dumnezeu din viata mea.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nah psihologul nu îți zice astahee hee

| seth2016 a răspuns:

Vrajeala.

>> Pana la 15 ani nu aveam aceasta problema
Cred ca nici acum nu o ai...

>> am vazut filme cu shemale/transgender si de atunci am inceput sa vreau sa fiu femeie
Asta e o noutate, n-am mai auzit asa ceva.

>> psihologul ma va indemna sa imi schimb sexul
Nu cred ca va face asta, cel putin nu in cazul tau.

>> Majoritatea transexualilor regreta ca si-au schimbat sexul
Nici asta nu e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mergi la un medic psihiatru, deoarece e posibil sa ai disforie de gen. Disforia de gen este o afectiune care care ii cauzeaza unei persoane disconfort sau suferinta pentru ca exista o diferenta intre sexul biologic al acesteia si identitatea de gen acesteia.
In cazul in care chiar ai asa ceva, iti poti face tratamente hormonale si schimbare de sex. Am auzit ca aceasta operatie e gratuita la noi in tara, insa trebuie sa te gandesti bine deoarece daca iti faci schimbare de sex nu vei mai putea face copii niciodata. Practic, vei deveni o femeie infertila. Si nici menstruatie nu vei avea.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Și eu am aceleași gânduri ca tine adică femeile îmi par mult mai speciale decât un bărbat

| Miuletz a răspuns:

Gaseste-ti o partenera (sau partener, depinde ce preferi) intelegatoare sau chiar plateste o curva si roag-o sa se prefaca ca esti fata, sa iti zica "ea" "fato" si alte apelative feminine, sa faca sex cu tine ca si cum a fi fata, si vezi ce parere ai despre asta. Eu cred ca ar putea fi legat de 2 lucruri:
1) Ai probleme de self esteem, nu te vezi bine, du-te la psiholog si spune-i doar de chestia asta, spune-ti in fiecare zi "Arat bine, sunt un tip chipes" apreciaza-te cat mai mult.
2) Ai un kink/fetish legat de transgender/shemale, si probabil nu ai stiut asta pentru ca nu stiai ca exista asa ceva pana acum.
Nu zic ca sigur nu esti transgender, poate nu ai auzit de chestia asta si nu ti-ai dat seama (si eu mi-am dat seama ca-s bi la 13 ani cand am auzit ca e posibil, si dupa 6 ani de experimentat si placut si toate cele pot confirma asta). Sexualitate e ciudata, si studiile au inceput sa fie facute recent...
Nu prea stiu cu ce te ajuta comentariile astora cu "dumnezeu a dat" "dumnezeu a facut" a pai uite spiderman din revista mea Marvel a zis ca cel mai important e sa fii fericit si sa nu ranesti pe nimeni. Nu te baga in religie, e un rahat, si nu te va ajuta cu nimic, doar te face sa te urasti si sa iti impingi aceste ganduri in spatele creierului, unde o sa te macine toata viata
Experimenteaza si cu o shemale daca ai cum, vezi daca de fapt ti-ar place sa o faci cu una nu daca ai vrea sa fii una. Pe scurt, experimenteaza, exista costume speciale cu sani integrati, iti iei o peruca, vezi daca chiar ti-ar place sa fii femeie. Daca ai facut toate aceste lucruri si tot ai aceste ganduri in cap vorbeste cu un psiholog despre asta, ai putea sa ai disforie si pe aia nu o vindeci asa usor. Creeaza-ti un personaj pe internet unde te prefaci ca esti tipa ca sa-ti mai treaca, unde lumea ti se refera ca "ea" si tot asa. Vezi ce te face fericit si orice ar fi accepta-te asa cum esti. Daca te urasti si te obligi sa fii cumva mai mult rau iti faci pana la urma. Si majoritatea transexualilor regreta ca si-au schimbat sexul din cauza ca sunt discriminati grav, pentru ca ei acum se simt mai bine in corpul lor si sunt mai fericiti, dar discriminarea ii face sa urasca aceasta decizie pentru ca inainte se puteau preface normali si macar nu se lua lumea de ei. Dar oamenii evolueaza incet incet si incep sa accepte astfel de lucruri, uita-te la Daria Jane de exemplu. Si mai documenteaza-te despre transexualitate te rog, nu cred ca e chiar cum crezi tu.

| pixeltinker a răspuns:

Nu fa greșeala asta, trebuie sa te iubești fix asa cum te a lasat Dumnezeu, eu sunt sigura ca ești o persoana minunata! Iti doresc numai gânduri bune!