| 90210 a întrebat:

Mi se pare ca eu si iubitul meu am cam stagnat din punct de vedere sexual. Facem sex destul de rar pentru ca el nu poate mentine erectia.
La inceputul relatiei o faceam si de 3 ori pe zi cand aveam cate o zi libera. Acum, daca o facem o data pe saptamana sau maxim de 2 ori.
Si prima data cand am facut sex i s-a sculat mai greu, dar m-am gandit ca e din cauza ca aveam amandoi emotii pentru ca eu eram virgina.
Chiar nu mai stiu ce sa fac. Eu as vrea sa facem sex mai des, dar am impresia ca se gandeste mereu ca nu i se scoala si renunta. De aproximativ 5-6 luni n-a mai avut o erectie 100%. Ma gandesc... poate e de la tigari, poate are pe altcineva, dar absolut nimic din comportamentul lui nu e diferit.
Ma gandeam sa se duca la un control sa vada daca are disfunctie erectila, dar nici nu vrea sa auda de asta.
Voi ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stresu din viata de zi cu zi si grijile il tin in impasul asta. Tigara e ultima belea

| RoCkKiD a răspuns:

Tigarile pot fi o problma dar nu la varsta asta. Ar trebui sa mearga la urologie la un control dar am o presimtire ca e mai degraba ceva psihologic.

| Goete a răspuns (pentru RoCkKiD):

De unde stii ce varsta are?
Faptul ca ea virgina acum nu stiu cat timp, nu exclude nici macar varsta inaintata a ei, ce sa mai zic de a lui...

| RoCkKiD a răspuns (pentru Goete):

A zis ca era virgina la inceputul relatiei si nu-s casatoriti deci statistic vorbind au maxim pana in 35 de ani. Daca se intampla sa fie unul din cele cateva sute de cupluri din Romania in care unul din parteneri era virgin la 50 de ani, imi asum eroare si imi iau canoanele de rigoare.

| 90210 explică (pentru RoCkKiD):

Suntem tineri. Eu am 25 si el 30. Suntem de 2 ani jumate impreuna. Aveai dreptate laughing nu avem 50 de ani laughing am uitat sa specific in intrebare.

| RAY a răspuns:

Poate numai e atat de atras de tine ca la inceput, ti-ai pus problema asta? la inceput era dar apoi tot a scazut, se numeste incarcarea sexuala, practic noi ne incarcam sexual apoi ne descarcam, o data cu descarcarea atractia scade fata de respectiva persoana

| sierra1 a răspuns:

Poate îi mai dai și tu o... mână de ajutor

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect intr-o asemenea situatie poate fi dat doar de o persoana autorizata sa si-o exprime in deplina cunostinta de cauza si acesta poate fi medicul cardiolog, sau un psihoterapeut sexolog specializat in probleme de disfunctii sexuale. Fiindca adevaratele cauze/motive pot fi destul de multe, acestea putand fi atat de natura medicala cat si de natura psihico-mintala vei fi nevoita sa-l faci sa inteleaga ca relatia sexuala lasa de dorit si ca atare o consultatie medicala ar fi binevenita. Pentru linistea voastra. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Țigările contribuie să meargă treaba prost.
Dar se mai poate și ca asta să fie modalitatea lui indirectă să îțo comunice că nu mai are chef de tine.
Așa că trebuie să fii foarte atentă și grijulie, că se pune la cale o despărțire.

| relian a răspuns:

La control trebuie sa mearga nu dupa 6 luni laughing trebuia sa mearga dupa cateva zile,hai o saptamana.
Poate avea o infectie,in general infectiile urinare la barbati nu prea se observa,sau la prostata,dar afecteaza erectia.

Sa mearga,face un test de urina si o sa-i zica cum sta treaba.
Daca e infectie,o sa-i dea antibiotice,desi cel mai bun ar fi sa face ceva teste la un laborator care sa detecteze exact ce bacterie este.
In general infectiile urinare sau la prostata au cauza o bacterie comuna,dar sunt cazuri cand apare o alta bacterie,ti se da antibiotic pentru aia ce ataca in mod regulat si nu se rezolva, doara ameliroreaza nitel, apoi peste cateva luni te trezesti iar cu infectie.

In sf am sus astea sa ai idee cam ce se face, ori daca nu se face sa cereti voi asta.
Ok sa mearga la medic la urolog si dupa daca nu se rezolva, revina si iti zic ce sa faci sa aiba erectii beton, dupa sa fugi tu de el laughing
Bafta

| Crackman a răspuns:

O data pe sapt este destul de des happy. Hai normal

Răspuns utilizator avertizat
| suiramvl a răspuns:

Poate incerca si varianta de a merge la un medic specialist.dar spunand din propria experienta sa lase tigarile.la mine tigarile au avut un impact extrem de puternic asupra vietii sexuale. dupa primele 2 saptamani de cand ma lasasem de tigari deja simteam efectele tutunului.dorinta de a face sex crestea de la o zi la alta...deci din punctul meu de vedere sa lase tigarile si cred ca vei simti si tu asta...la mine a functionat