| saresipiper a întrebat:

Mi se pare mie sau toti cocalarii si cocalarele au trecut pe insta, fiindca toti au poze profesioniste, toti ii vezi ca arata la patru ace, sunt oameni de succes, frumosi, milionari, nimeni nu-si arata "saracia"/modestia, toti sunt cu +, oare chiar asa sa fie? Parca traim in alte lumi, parca iti vine sa si stergi contul ca nu te regasesti, daca nu ai poze profi, parca esti a nimanui si cumva iti inspira ideea ca nu apartii instagramului. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

E bine sa ai cont acolo, daca ai bani sau prieteni fotografi mereu o sa aiba ce sa posteze fiecare, nu trebuie neaparat sa iti stergi contul atat timp cat esti om.

| RAY a răspuns:

Pai de ce nu ai poza de profil?

| LPCTSTR a răspuns:

Eu nu eram pe platforma din cauza numarului cancerigen de pitipoance si mufe... acum este infectat si de cocalari? Un alt motiv pentru care nu am nevoie de retele de socializare laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Eu n-am Insta si nu am nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea s-a mutat pe Instagram. :))
Si sa stii ca nici eu nu postez orice pe Instagram, ci doar pozele in care ies cel mai bine si pun doar chestii pozitive. Nu stiu daca niste poze facute cu telefonul se pot numi poze profesioniste, dar pana la urma Instagramul e o aplicatie pentru telefon (doar de pe telefon poti posta daca nu ma insel). Practic, arat doar partea pozitiva a vietii mele.
Motivul? Uite aici:
https://www.instagram.com/p/CDmOMjhHZ58/?igshid=13n99mp7jodcg

Mi-am dat seama de mult ca orice lucru negativ pe care il ai, trebuie sa il tii secret. Daca esti trist, daca ai avut o zi nasoala, daca te-ai certat cu cineva, toate astea trebuie tinute pentru tine. Iti zic eu ca oamenii se bucura atunci cand tu ai o problema. De ce sa le dai satisfactie? Nu mai bine le dai peste nas si expui doar ce e mai frumos, si lasi impresia unei vieti perfecte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am cont acolo şi nici nu am de gând să-mi fac. Pur şi simplu nu mă atrage, n-am nicio tragere de inimă să-mi fac. Nu-l găsesc nici interesant nici folositor.
Am avut cont pe Facebook dar l-am şters de mult după ce devenise o rutină şi nu i-am mai găsit utilitatea.
Cunosc persoane de care zici tu.

| Dana2103 a răspuns:

Acolo falsitatea e la putere. Nu folosesc Instagram. E o realitate paralela.