| anonim_4396 a întrebat:

Miine voi pleca cu colegii la o cafenea, imi place un coleg si as vrea sa stau cu el. Fostul mi-a zis azi ca poate veni si el la cafeneaua aceasta, dar eu nu vreau sa-l vad. Nu i-am dat nici o speranta pentru ca nu-mi place, cum trebuie sa "sune" aluzia ca el nu trebuie sa fie acolo?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In viata trebuie sa spui lucrurilor pe nume, pentru a fi bine intelesa. Aluzia are si ea rolul ei, dar nu este cazul aici.

| blueheart a răspuns:

Hei! Nu trebuie sa fie nici o aluzie. Daca este doar "fostul" spune-i direct. Cu siguranta nu va mai veni. E vorba de orgoliul lui.

| Bibiletz a răspuns:

Pai mai bine ar fi daca i-ai spune direct, poate apreciaza ca esti sincera, sau spune-i ca inca nu te simti bine in preajma lui si sa iti lase "spatiul" de care ai nevoie...