| MaDroghezCuFericire a întrebat:

N'searabig grinAm o problema ca sa zis asabig grinSa va zic de la inceput tonguebig grin
Mie imi placea de un baiat In vara si apoi mi-am dat seama ca si lui ii placea de minebig grinSi apoi am aflat ca si prietenei mele ai placea tot de acel baiat straight faceDeci normal ca l-am refuzatstraight face. Si acum m-am indragostit de un baiat ff frumos:X:XSi azi am aflat ca prietena meah vrea sa se bage cu elworriedworrieddeci asta ma deranjeaza cel mai tare poate ca i-o fi fost ciuda ca i-am furat baiatu sau ceva ca acum vrea sa se bage ea cu el si ce ciudat e ca nici nu stiu ce vrea acel baiat adica se uita dupa mine in pauze, pe fata aceea nu o cunoaste nici nu stie cum o cheama, pe mine ma cunoaste si stie cum ma cheama pentru. ca eu ma inteleg bine cu doua fete de la el din clasa si char una din ele e vecina meahhappysi asta e ca ma duc la el in clasa si el trece pe langa mine se loveste in mine si nu zice nimic dar de fiecare data face asta ce credeti ca ma place si despre prietena meah ce vrea ce sa fac cu ea sa ma lase odata in pace? fundita

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Csa zic.vis a vis de prietena, incepi sa intelegi cam cum sunt pritenele in ziua de azi.nasol.
De asa,,prietena,, te impiedici la tot pasul,dar lasand eu pe ea,despre tipul de care vb,eu cred ca te place, ti am dat de inteles, dar poate ca ii e rusine sa ti spuna...cine stie!
Dar in mod clar,te place,iar in priviinta ei, nu ti fa problema,daca el te place cu adevarat, numai tu vei conta pentru el si cu timpul sigur si el isi va schimba parerea despre tipa asta.
Eu cred ca ea e furioasa pe tine!
Las o in pace si gandeste te cum sa faci sa te apropi mai multe de baiatul ala, asta trebuie sa conteze pentru tine... poate incepi chiar tu o discutie cu el si dupa incepi sa dezvolti subiectul!
Baftaaaaa!

| InuIo a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca il placi pe acest baiat si ca tu ai renuntat la celalalt pentru ea si sa o rogi sa faca si ea la fel cu acesta. Nu prea stiu ce relatie ai tu cu el dar este posibil sa te placa. Incearca si tu sa faci chestii din astea pentru ai da de inteles ca il placi si poate asa iti va spun daca chiar te place. Daca prietena ta nu vrea sa renunte la el fal sa te placa inainte sa se bage prietena ta. Dar daca este o prietena adevarata va renunta asa cum ai facut si tu. Sper doar ca acel baiat sa nu va rupa prietenia. Succes si sper ca am fost de ajutor.