| aries21 a întrebat:

Ne-am cunoscut acum 1 an, am stat impreuna 2 luni dupa o recenta despartire de fosta lui. Insa, cum bine stie toata lumea, exista o perioada in viata fiecaruia de evadare. Si uite asa, am ajuns sa fiu bratul pe care el a putut sa planga, dar pana la urma tot la fosta a ajuns. Au mai stat o perioada impreuna si s-au despartit iar. Apoi el a inceput sa ma caute, sa ma implore sa il iert, vroia sa ne impacam. L-am refuzat. In prezent, ma suna, spune ca nu poate sa isi ierte greseala pe care a facut-o cand s-a impacat cu fosta, ca ar face orice sa fie cu mine, ma roaga sa ne vedem. L-am refuzat din nou. Problema acum este ca in perioada cat l-am refuzat, s-a bagat intr-o relatie cu o fata, care investeste foarte multi bani in el. Si el profita de pe urma ei, dar pe mine ma cauta zilnic. Noi ramanand prieteni, pana la urma am acceptat sa ne intalnim de o cafea ceva. Insa maine fiind ziua mea, mi-a adus flori, cadouri, de parca eram impreuna. Dar dupa ce a plecat de la mine, s-a dus la ea. Pentru ca, toti suntem din acelasi oras, dar atat eu cat si ea, stam in orase diferite, cu facultatea. El insa lucreaza in orasul din care suntem, insa fiind cu ea, in weekend se duce la ea. Iar azi, a venit la mine, de la ea, spunand ca vrea sa ma vada neaparat. A venit, ne-am vazut si a plecat. Stiu ca si-o face cu mana lui, ba chiar am vorbit foarte deschis cu el si stie ce parere am despre ce face el, stie ca nu imi convine. Inca nu l-am pus sa aleaga intre mine si ea, pentru ca lui ii convine sa scoata multi bani de la ea, si nu inteleg de ce, pentru ca in job ul lui castiga destui bani incat sa ii ajunga. Deci nu cred ca daca l-as presa, mi-ar da tocmai un raspuns avantajos, pentru ca in ziua de azi banii sunt inainte de toate. Ma gandesc ca daca a stat atat timp dupa mine sa il iert, acum cand mai are putin si reuseste, sa dea iar cu piciorul? L-as testa o perioada sa vad daca este sincer si daca face asa cum a zis, cum ca ar lasa-o pe ea pentru mine, numai ca se cam contrazice in vorbe. Mi-a spus ca ar vrea sa faca sarbatorile cu mine, dar e dificil ca este ea la mijloc. Voi ce ma sfatuiti?!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce comfortabil sta baiatul, si financiar, si sentimental! Nu crezi ca pierzi timpul, nu crezi ca isi vede doar interesele lui! Eu am un principiu care m-a condus in viata :ori esti cu mine, ori impotriva mea!

| mona a răspuns:

Baiatul va folesete pe amandoua, gandeste-te bine ce vrei sa faci, da-i de ales ori dragostea ori banii

| Chαяtreux a răspuns:

LOL. Nu exista asa ceva. Clar nu va iubeste pe niciuna!

| AndreeaPucca a răspuns:

Profite de pe urma amândurora.de pe tine că ştie că ţi la el şi că s-a putea să vă împăcaţi şi de pe urma ei că are bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te sfătuiesc? Să nu mai te gândeşti la o posibilă relaţie cu el.De ce? Dacă te iubea şi întradevăr regreta ce a făcut, nu se implica într-o relaţie pentru bani când oricum nu duce lipsă de ei.
Spune-mi tu mie şi gândeşte-te : dacă face asta acum şi pe urmă se mai calmează (să presupunem), ce-l împiedică să nu te mai lase pentru o alta cu mai mulţi bani sau ştiu eu ce?
Prima dată e mai greu să faci lucrul ăsta.Pe urmă devine ceva 'normal'.
Sincer, dacă iubitul meu ar fi făcut toate astea, nici nu l-aş mai privi în ochi.

Viaţa ta, decizia ta, dar gândeşte cu capul, NU cu inima!

| CryChristiAN a răspuns:

Este un escroc indivdul acesta. profita financiar dupa iubita cealalta si de frumusetea ta pentru placere.

Ignora-l. De fapt, eu as spune ca tu si cealalta ''prietena'' a lui sa stabiliti un complot ca banuiesc ca eu nu stie de tine.

| UltraNATIV a răspuns:

Parerea mea, ca baiat, incearca sa profite de pe urma voastra. E clar ca ii convine asa, intr-o parte bani, in cealalta parte stie ca te are mereu pe tine. Daca tinea cu adevarat la tine, renunta la banii celeilalte. O sa incerce sa stea asa cat mai mult ai sa vezi, incearca sa gasesti pe altcineva, clar, nu merita.

| Petru_Pantea_1968 a răspuns:

Tu esti urata? Nu cred si nu cred ca nu poti avea si tu putera sa faci ca el. Daca ai pe altcineva si mai insista dar tot in situatia de acum mai bine fara el.Si pentru el...