| ThePunkGuy34 a întrebat:

Ne-am cunoscut acum un an, inca ea a inceput sa vorbeasca prima data cu mine.Eu asa indiferent, nu pre mi-o pasat.Acum 2-3 luni am vazut-o intr-un bar, si m-am uitat mai atent la ea, si mi s-o parut destul de draguta.Am reinceput sa vorbim (de data asta eu am inceput). Avem multe lucruri in comun, dupa parerea mea cel mai important e ca iubeste muzica Rock, ca si mine, si are personalitatea unui Rock-er, ca si mine, si multe alte chestii.Ideea e ca ea inca tine la fostul ei iubit inca, dar el nu tine la ea, au fost impreuna doar ca el vroia sa aiba iubita sa se simta bine cateva saptamini dupa sa o lase.Ok, deci ea inca mai tine la el, un pic asa, dar el isi bbate joc de ea.Ea stie ca el isi bate joc, si asta o intristeaza.Asta ar fi momentul in care trebuie sa intervin.I-am castigat increderea deja, deja suntem prieteni.Ideea e cum sa ma apropriu mai mult, asa incat sa-i arat ca eu sunt cel care tine la ea, nu ala care isi bate joc.
+Nu sunt un om rusinos cam deloc, dar nu vreau sa-mi ziceti sa ma duc la ea si sa zic totul, vreau asa sa o fac treptat.Deci, cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| scorpiaX a răspuns:

Vorbeste din ce in ce mai mult cu ea... si incepi sa.i dezvalui ceva incetu' cu incetu'... iar apoi cand vine vorba sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna... nu o intrebi... o iei usor cu toata povestile ( o sa o faci sa te placa ) si o saruti... sau cel putin incerci ( nu o fortezi daca nu vrea... o lasi mai moale ) si ea o sa accepte... iar intre timp o sa uite de fostul...
SAU!
O iei direct ( incepi bland ) si ii spui...

1 răspuns:
| mereverzi1234 a răspuns:

Fao sa realizeze ca acel,, fost" ai face foarte mult rau stai cu ea mai des si fa-o sa rada tor timpu si compoartate cu ea mai aproape asa mai mult decat prieteni e un fapt bun ca iai castigat increderea