| Protocal a întrebat:

Ne iubim dar ne certam mereu din gelozie.

De Ce?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu va iubiti destul incat sa acceptati orice si sa cedati cu usurinta, de dragul celuilalt.
Gelozia este o boala grava care distruge fericirea oricui.
Sa uramtesti pe celalat la tot pasul, fara sa-i acorzi pic de incredere, nu este dragoste, este posesiune, este control, dar nu dragoste!
In dragostea adevarata, te doare sa-i provoci iubitului/iubitei orice suparare sau acuzatie, ca atare, esti atent la ceea ce spui sau faci, ca sa nu provoci suferinta inutila.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta imi aminteste de prima mea relatie serioasa, ne certam mereu apoi ne impacam iar dar era si suferinta, lipsa increderi, tu sau ea nu aveti incredere unul in altul

| corbulalbrosu a răspuns:

De fraieri. Daca nu ajungeti sa va si bateti, va certati degeaba. big grin

| YouandI a răspuns:

Nu exista încredere. Amândoi sunteți geloși? Aflați cauza și eliminati-o, nu vă dați motive de gelozii și învățați să aveți încredere în voi. Fără încredere nu e nimic.

| boboboss69 a răspuns:

Ti-ai raspuns la intrebare cap sec

| boboboss69 a răspuns:

B