| thehope a întrebat:

Nici eu nu stiu daca e propriu-zis o intrebare sau pur si simplu simt nevoia sa ma descarc si sa primesc sfaturi de la voi... Am avut o relatie cu cineva...si la 6 luni ne-am despartit pentru ca m-a inselat... sad la foarte scurt timp am cunoscut pe cineva pe internet si mi-a fost cel mai bun prieten timp de aproape 1 an... apoi mi-a spus ca ma iubeste si ca in tot timpul asta a incercat doar sa ma pastreze ca pe o prietena, dar i-a fost prea greu...
Am acceptat sa am o relatie cu el, desi la inceput nu simteam mai nimic pentru el... el fiind cel mai bun prieten, il percepeam ca atare. M-am indragostit intr-un final de el, si am ajuns chiar sa il iubesc foarte mult(mentionez ca ne-am si vazut si am petrecut timp impreuna) insa o serie de probleme au inceput sa ma afecteze foarte mult iar asta s-a cunoscut si in relatia noastra.am avut prea multe probleme si eram mai mereu stresata si nervoasa si ma descarcam destul de des pe el crying ne-am despartit in urma cu ceva timp si stiam ca o sa ne impacam, si asa a fost.insa doar pentru 10 zile...pentru ca apoi a renuntat de tot la a mai avea o relatie cu mine...desi eu am fost prima lui prietena...
Acum simt ca il iubesc mai mult decat ma asteptam vreodata si nu doar pentru ca mi-a alinat durerea cand sufeream dupa fostul prieten...as da totul sa mai pot fi iar cu el si as lupta pana in panzele albe.insa nu mai am forta in mine sa mai fac asta...in plus refuzul lui ma trage tot mai mult in jos sad

Răspuns Câştigător
| parampam a răspuns:

El te-a refuzat pentru ca ii e teama sa nu te mai descarci pe el. Uita de fostul prieten.De ce nu il intrebi de ce a renuntat la a mai avea o relatie cu tine? Mai cere-i inca o sansa, si nu mai face aceleasi greseli.Arata-i ca si tu esti alaturi de el cum a fost si el alaturi de tine.Rar gasesti baieti ca el.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Lupta pentru ca speranta ultima moare, incearca sa il faci sa te iubeasca ca la inceput, nu te lasa...eu iti urez bafta!kiss

| fabiola a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ce simti pentru el si roaga-l sa dea o sansa relatiei, dar nu inainte de a te schimba, de a lasa trecutul inchis intr-o cutie! Bafta!

| liz23 a răspuns:

Lupta pana in panzele albe, dar cu tact.probabil s-a saturat si de starile tale nervoase si tot felul de probleme.Lasa-i un pic de timp si abordeaza-l cu incredere in ceea ce simti, impreuna puteti trece peste probleme.

| marsy a răspuns:

Daca te iubeste de ce ati fost impreuna doar 10 zile?

lasa_i ceva timp. sh apoi cere_i sa va impacati. poate are si el nevoie de timp.

| thehope explică:

Poate nu am fost tocmai explicita.am avut o relatie de aproximativ 6 luni si cu el, si ne-am despartit o data, apoi ne-am impacat si impacarea noastra a durat doar 10 zile...

| Kitty a răspuns:

Asteptati cv timp pana cand se mai calemeaza spiritele si apoi poti sa vb din nou cu el, sa ii arati ca te ai schimbat; asta depinde si de tine; incearca sa ii explici si faptul ca ai avut anumite probleme si asta de facea sa devi asa stresata.este normal sa simti ca il iubesti mai mult acum pentru ca de fapt nu il mai ai.ca sa zic asa.Trebuie sa ii lasi putin timp. daca te place cu adevarat se va intoarce la tine.Si sa nu pari disperata dupa el.parerea meahappy. Succes

| marie a răspuns:

Poti sa te duci la el, sa vorbesti cu el, incearca sa fi un pic mai sexy, mai calma, fii calma cu el, daca vri sa il ai, cand iubesti pe cineva ai probleme, ca fiecare om, dar tine-le la distanat de iubirea, pentru ca e cel mai frumos cadou, si poate primul care il ai tu...si elhappy...incearca sa ii ceri scuze, chiar daca ju a fost vina ta...si sa ii spui ca ai face orice, incearca sa il faci sa planga, nu sa ii fie mila, sa-si dea seama ca te iubeste...eu cred ca m-as duce la el, l-as imbratisa, l-as saruta si i-as zice:TE IUBESC...ATAT DE MULT...crying

Răspuns utilizator avertizat
| yanna_5323 a răspuns:

Lasa-i timp si calmeaza-te si tu,,, cred ca amandoi trebuie sa luati o pauza,, pop

| ioooooooo a răspuns:

Pai poate el nu te mai iubeste.....incearca sa afli daca inca te mai iubeste............pentru ca daca nu eu cred ca nu mai are niciun rost sa te stresezi atat