| Shadow136o a întrebat:

Nici nu știu cu ce sa încep rolling on the floor
Deci, am 16 ani, etc.cand ii vad pe unii ca vorbesc despre relații și chestii de genu, încep sa ma înfurii dar devin și puțin trist. De ce? Fiind băiat, am și eu sentimentele mele, sunt om și aia e. În clasa a 8 a mi-a plăcut de o fata, i-am făcut și o poezie wtf, o simpatizam foarte tare dar nu am reușit sa o fac sa se intereseze și ea puțin de mine..eu niciodata nu am avut relație, era sa am acum câteva luni cu o fata care m-a pupat pe buze (urasc sa vorbesc despre asta) și nu mi-a plăcut, sincer. De atunci nici nu am mai vorbit cu fata aia, mi-am dat seama atunci ca e nașpa sa ai o relație, like wtf.Mi-ar plăcea sa am o relație dar am o reținere, ceva ma tine departe de chestiile astea. Gândirea mea fata de chestia asta cu "Ba e fain sa ai relație dar e fain și atunci când nu ai".zic asta pentru ca fără relație e mișto pentru ca ai mai mult timp pentru tine, stai cu prietenii, te distrezi, etc..am început sa am o anumită ura fata de subiectul "iubire, relație, etc" (îmi cer scuze ca foloesc asa des cuvântul "relație"), pentru ca mie mi-a plăcut de foarte multe fete, poate voiam sa fiu cu cineva dar cam toate au fost gen *refuz* și am început sa renunț puțin la ideea asta pentru ca de ce sa mai încerc dacă am fost refuzat de n ori?
Sincer, nu știu ce sa mai cred. Oare nu este făcută treaba asta cu relațiile pentru mine?
Nu sunt genul ala de bad boy, nu sunt rebel, nu dau în cap nimănui, cu fetele ma comport foarte ok, zic eu. As mai vrea sa mai spun ca sunt și genul ala melancolic care uneori ma duce asa într-o parte mai retrasa în mine..de multe ori ma simt singur, singuratatea și-a pus stampila pe mine. Ziua sunt "un golan" (desi nu chiar golan dar ma comport uneori ca un prost și handicapat rolling on the floor ), iar seara sunt asa, cum am mai spus și sus..nu prea am chef de nimic, totul devine mai "retras", etc. Oare sa fiu eu problema?
Nu e cine știe ce "întrebarea asta", dacă ai ajuns pana aici, mulțumesc!
Ce parere aveți? Vreau sa știu ce ziceți, vreau sa vad dacă mai sunt persoane în ipostaza mea.
Mulțumesc, aveți grija de voi!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar invidia, ca unii au...si tu nu ai.
Toate la timpul lor!
Observa-i si fa ceea ce fac si ei, ca sa obtii si tu, aceeasi atentie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai 16 ani, deocamdata relatiile sunt o joaca. Urmeaza niste schimbari in urmatorii 2-3 ani, apoi vei vedea ce vrei.
Legat de saruturi, nu esti singurul. Si eu ma plictiseam in timpul lor, mi se pareau mai mult pentru fete. Chiar le evitam, atat de indiferente imi erau.
Partea misto la relatii este sa ai cu cine vorbi. Cel putin, eu asta apreciez. Sex nu vrem toti zilnic, poate fi chiar plictisitor, uneori e prea mult deranj.
Deci... Iti inteleg atitudinea, la fel am fost si eu (acum peste 10 ani). Toate se indreapta in timp. Unii au chef de sex, saruturi, relatii, gagici peste gagici, de la 14 ani. Altii, nici la 18 n-au rabdare cu ele.
Te sfatuiesc sa ramai mereu printre fete, sa te inveti cu gandirea lor, sa mai pui mana pe "ceva", in timp vei primi si sex fara sa faci nimic. Socializeaza cu ele.
Daca o fata vrea relatie cu tine, nu te gandi ca nu vei mai avea timp de nimic. Va fi ca un prieten, va vedeti o data pe zi, poti sa nu te vezi cu ea cateva zile... Nu e nimic cu sila.

| Emma30555 a răspuns:

Ești la început de drum, experienta o vei câștiga în timp și din refuzuri vei învața câte ceva, în timp o sa ți faci și relație, la vârsta asta abia începi sa experimentezi

| Eireann a răspuns:

Ai 16 ani, nu 40. La varsta asta majoritatea "relatiilor" tin 2-3 saptamani. O luna e deja relatie de lunga durata. Distreaza-te cu prietenii, fa sport, gaseste un domeniu care te pasioneaza, mergi cu prietenii la munte/mare. Relatiile o sa vina cand o sa fie timpul lor. Ai sarutat o fata si nu ti-a placut - asta este, se mai intampla. Treci mai departe si cand o sa gasesti persoana potrivita o sa vina de la sine.

Răspuns utilizator avertizat
| cristian200313 a răspuns:

Ai 16 ani ca mine, deci eu nu am avut iubita niciodata, dar eu am timpul si rabdare, trebuie sa faci ca mine, adica mai esti minor, cu rabdare si timpul, iti va iesi o fata in calea ta, pe care o sa te indragostesti de persoana potrivita pentru tine.
Si eu candva am fost indragostit de o persoana, dar am primit fz de la ea, pentru ca nu m-a placut, asta e, merg mai departe.