| kta_6466 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep, aveam cea mai frumoasa relatie din lume, eram cea mai fericita persoana de pe pamant. Dar se pare ca atunci cand visezi mai trebuie sa te si trezesti sad umblam cu el de cand aveam 17 ani, acum am 20, el e cu 2 ani mai mare decat mine. Eram foarte fericita cu el, aveam impresia ca atunci cand sunt langa el sunt indistructibila, iar el ma v-a proteja sa nu imi faca nimeni rau. ei bine rau mi-a facut chiar el, am observat ca nu prea imi mai spune ca ma iubeste, nu mai vine asa des pe la mine, imi faceam probleme, ma durea, nu am spus nimic, intr-o seara am intrat pe mess iar un fost coleg de al meu din liceu a intrat pe mine si m-a intrebat daca mai sunt cu el, i-am spus ca da si l-am intrebat de ce? si mi-a spus ca l-a vazut pe prietenul meu cu o fata au vorbit, au zambit apoi ea s-a urcat la el in masina si au plecat. broken heart Era pe mess si cel m-ai bun prieten al iubitului meu si l-am intrebat pe el daca prietenul ma insala ca el trebuie sa stie ca e toata ziua cu el, si a spus ca nu stie, si i-am spus ca am aflat ceva apoi el mi-a comfirmat ca sunt inselata apoi mi-a dat id-ul de mess al acelei fete, eram inselata de 2 saptamani, am vorbit cu fata mi-a spus ca au iesit de cateva ori la suc ca s-au sarutat s-au tinut de mana si nimic mai mult! Am vb maine-zi cu el i-am spus ca am aflat si l-am intrebat dc a facut asta, nu i-a lipsit nimic, l-am iubit mai mult decat orice pe lume, ma insela cu o ochelarista mica si grasa care avea 17 ani, sad mi-a spus ca a fost prost ca ma iubeste ca nu ar renunta la mine pentru nimic in lume dar i-am spus sa ramana cu ea, l-am intrebat dc a facut asta a spus ca a vrut sa stie daca mai poate sa agate, straight face apoi tipa s-ar fi laudat ca a umblat cu el doar pentru masina si pentru motorul pe care le detine el! raised eyebrows pana la urma ne-am impacat, i-am spus ca nu mai am incredere in el, i-am spus ca o sa il verific, am aflat ca are alt id de mess de care eu nu stiam, am aflat ca are si hi5, m-am gandit ca are parola cum avea si la celalalte id-uri si am intrat, pe hi5 nu avea poze cu el avea cu ceva motociclete, dar am vazut ca el trimisese mesaje private la fete pentru id-uri sad am intrat aseara pe id-ul lui de mess si aproape imediat a intrat o tipa pe mine era pusa tema aia falling hearts, am ramas masca, l-am sunat l-am intrebat ce ii cu aia, si mi-a spus ca nu are nici o treaba cu ea, ca nici macar nu ii de la noi din oras, si i-am spus sa ramana cu ea, ca m-am saturat sa sufar atata, cand mergeam undeva se uita dupa toate fetele ma simteam ca un gunoi! Mi-a dat sms ca ma iubeste ca sunt tot ce are mai scump si ca ma va iubi mereu... Nu stiu ce sa fac sufar foarte, foarte mult! p. s id-ul fetei de aseara il avea de la prietenul lui cel mai bun, tipa cu care m-a inselat i-a bagat-o pe gat tot prietenul lui cel mai bun! Nu stiu ce sa fac. Ma ajutati? Va rog

Răspuns Câştigător
| Musiclove18 a răspuns:

Draga mea :* imi pare rau pentru tine:-s sincer. Te inteleg ffff bine acum un an prin aceeasi situatie am trecut exact asa.Prietenul cel mai bun i'a bagat una pe gat tot asa a fost exact! si acum mai umbla dupa mine insa eu sunt fericita cu prietenul meu si nu il bag in seama.Nu stiu ce sa zic, daca ii asa gagicar.si chiar dupa ce i'ai spus ca il verifici ai mai descoperit ceva.thinking cam greu.Stiu ca suferi.Eu zic sa luati o pauza.straight face Cel mai bine. te clarifici si tu, se clarifica si el. Poate iti vei da seama ca relatia asta a lasat de dorit de multe si ori si atunci vei vrea chiar tu sa ii pui punct. thinking Nu stiu. o disctuei face to face cu el. Ii spui ca momentan este o persoana prea diferita pentru tine, te gandeai ca nu va putea niciodata sa iti faca rau si ii mai spui ca daca te iubeste va accepta sa aveti o pauza, ca tu sa incerci macar sa treci peste asta. Daca nu vei putea in totalitate macar sa incerci. Timp in care tu inca il mai controlezi si vezi daca s-a invatat minte, insa daca descoperi ca tot asa o tine.Atunci ii spui frumos ca totul s-a terminat, pentru ca nu te merita draga mea:*Stiu ca vei zice" Da, ii foarte usor sa vb" insa eu stiu exact prin ce treci.straight face Gandeste'te daca te iubeste se va cuminti insa daca nu face asta.imi pare rau:-s Nu uita ca nu esti singura si aici pe TPU ai multi prieteni:* Suntem o familie mare! gata sa iti sarim in ajutor.Succes si tine'ma la curent:*>big grin

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa zic si ce sa cred... te iubeste, nu te iubeste, asta numai el stie, dar oricum e urat din partea lui sa te insele, nu stiu cata iubire iti poarta pentru.ca e ciudat comportamentul lui.Fiecare mai greseste, mai calca stramb dar am impresia ca el iti ascunde mai multe lucruri, adica nu stiu daca te merita, daca merita iubirea ta si sa suferi pentru. el. Faptul ca te-a inselat poate fi un moment de slabiciune, dar totusi odata ce iubesti pe cineva, il/o respecti si nu il/o inseli...
Discuta cu el despre ceea ce simti, sa luati decizia cea mai buna pentru. el, in general cine inseala odata e posibil sa o mai faca, dar cine stie.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu suferi de mania persecuţiei.
Voi vă trăiţi relaţia în viaţa reală sau pe messenger şi haifaiv?!
De exemplu, dacă eu aş avea maşină şi motor iar prietena mea ar fi cea pe care o plimb mereu şi doar eu plătesc tot ce este de plătit, apoi oricât de mult aş iubi-o, nu aş simţi-o ca pe o parteneră şi atunci nu văd de ce n-aş umbla şi cu altele. De ce? Păi dacă pot întreţine una, pot întreţine şi două.
El nu te merită pe tine? Mă faceţi să râd cei care-aţi răspuns aşa. Păi dacă 3 ani a stat fără să te înşele, te merită sigur dar tu nu povesteşti nimic din ce i-ai oferit tu.
Cum staţi cu viaţa sexuală de cuplu? Ai plătit şi tu măcar o dată ceva sau el îţi face toate poftele? Când aţi vorbit ultima dată în cuplu despre altceva decât hi5 şi messenger? Când ai comunicat cu el ultima dată altceva decât să-i reproşezi ceva, orice?
El ţi-a oferit încredere dar tu nu şi asta-i rău.
El a greşit că a umblat cu alta, 80% din vină revenindu-i dar 20% e şi vina ta că nu ai investit energia unde trebuie.
Salut!

| devilll a răspuns:

Obraznic baiatu

| flory_9483 a răspuns:

Sincer daca as fi in locul tau, m-as gandii in primul rand la mine, ca nimeni in afara de familie nu iti vrea binele, m-as gandi sa fac lucruri simple dar frumoase, as incerca sa ies cu alt baiat, dar care sa te merite cu adevarat, sa te pretuiasca pentru tot ceea ce faci si pentru tot ceea ce esti. Un baiat daca te iubeste nu te face sa suferi, stiu ca te doare si suferi, dar nu te mai gandii la el, ca doar raul iti vrea, si nici nu isi recunoaste greselile.Si ca se uita dupa altele, iar iti demonstreaza ca nu e pentru tine, vei gasi un alt baiat mai bun, si vei vedea ca el te va face fericita. Timpul le va rezolva pe toate, nu mai sta cu el, el e un nesimtit, doar si a batut joc de tine, nu ti mai face rau singura.Sunt atatia baietii, poate care te vor.ai grija de tine. pup

| swet girl 22 a răspuns:

Eu cred ca nu prea te merita el...decat sa suferi mai bine lasa-l sa umble cu tipele lui si tu cautati altul. o sa-ti fie greu dar o sa-l uiti intr-o luna doua.eu am renuntat la o relatie de 5 ani, chiar daca aveam si un copil si mi-a fost greu dar mi-am gasit persoana potrivita in care am incredere.

bafta. te pupkiss

| Dianné a răspuns:

Iti recomand sa nu mai ai nici o legatura cu acel baiat.Deci ti-a facut atatea probleme, si tot tu il ierti! Ce mitocan straight face! Eu daca as fii in locul tau, nu as mai avea nici`o treaba cu el.Nici nu l`as mai saluta.Acum depinde de tine.Asta este sfatul meu, sper sa iti fie de folos!

Pupici kiss

| kta_6466 explică:

@kongeriket- Nu stiu cum sa iti spun dar aproape il intretineam, cand a avut accident cu motorul eu i-am luat piese noi, cand si-a rupt piciorul eu m-am dus sa il duc la spital nu taica-so nu a vrut sa mearga atunci seara i-am facut programare pe a 2`a zi dimineata la ortopedie, cand i-am spus sa ii spuna la taica-so sa vina si dupa mine dimineata ca merg si eu cu ei la spital m-a sunat la 6 dimineata si mi-a spus ca nu mai vin dupa mine, si am facut pe dracu in 4 si am ajuns inaintea lor la spital care era la 70 de km de unde stam noi, cine i-a cumparat carje cand era in ghips? cine il tinea in brate noaptea cand dormea, cine il acoperea noaptea? cine se trezea si il saruta pe frunte noaptea? cand a fost batut de niste tiganii cine a stat de la 1 noaptea pana la 8 dimineata pe hol la spital desculta ca mi s-a rupt un toc? Raspunsul PROASTA DE MINE

| Anonim_4683 a răspuns:

Chiar daca suferi atat, spune`i ca daca se va mai intampla o singura data o terminati de tot. Nu ii face crize de gelozie, nu mai intra pe id`ul lui de mess nici pe hi5, asta e dovada de neincredere. Nu te uita in telefonul lui. Lasa`l in pace, asteapta momentul in care va izbucni singur, se va da el de gol si atunci pune punct relatiei. Nu te gandi vai nu mai gasesc altul sau Doamnee, cat am stat cu el. In general relatiile cam atat rezista 3-4 ani; dupa e obisnuinta. Nu il critica nu ii scoate ochii cu nimic. Nu le spune nici fetelor cu care a umblat nimic pentru ca vor crede ca esti o mahalageoaica si iti faci imagine proasta si in fata lui si a ei. Mai bine nu il intrebai pe prietenul lui nimic, era de stiut ca nu iti va spune adevarul; doar`s prieteni, baieti...

Sper sa rezolvi ceva, pupici :*:*:*

| alee_3151 a răspuns:

De ce dupa atata timp? de ce dupa atata timp de relatie? de ce doreste sa distruga toata increderea pe care o aveai in el? de ce vrea sa distruga o relatie rar de gasit? pentru o pustoaica. crede ca ea e mai buna ca tine? intreaba-l intrebarile astea. pune-l sa aleaga. spune-i ca o sa te impaci cu el, o sa fi-ti impreuna. dar timp de catva timp o luna doua... da` nu ii spune tu cat timp. spune-i ca o sa-l ti o perioada de timp sub observatie. una de lunga durata sau nu. si tu tine-l o luna si dupa doua saptamani dupa ce il ti spune-i ca ai terminat cu observatia si tu mai tine-l inca doua :d. doar asa te poti convinge. bafta. fundita? happy

| DaianaDC a răspuns:

Nu merita sa te consumi pentru unul ca el.nu merita atata timp cat el ti-a facut atatea tie sh u i`ai fost fidela. poate ca el te iubeste dupa 3 ani eu zic ca da, dar daca te iubea atat iti era fidel sh stiai tot ce face el sh ma refer la id`urile celelalte ale lui, la hi5big grin acum incearca sa iti cauti sh u un prieten ca poate asa o sa il poti uita mai usorhappy Don`t Worry Be Happy

| lally_9496 a răspuns:

. chiar eu cred ca cam 80%din barbati st cam din acelasi aluat... daca aproape toate patim acelasi lucrusadsincer nu inteleg fetele acelea care is de acord de a fii a 5 roata la caruta...eu nu mai is buna de nimic mersi mult pentru sfaturi ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu te merita, daca totusi il iubesti, vorbeste cu el, spune-i cum te simti. poate va intelege cat suferi si nu te va mai insela. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il lasi in pace si sa iti cauti un alt prieten

| rocsana15 a răspuns:

Pararea mea e ca esti masochista! Iti place sa suferi. Stiu ca nu e usor sa renunti la o relatie de 3 ani, mai ales daca aveti atatea momente frumoase impreuna. Insa trebuie sa te gandesti ca de cate ori il ierti, de atatea ori te pedepsesti pe tine. Nu merita. Nu merita sa pierzi timpul langa un om care nu te pretuieste pentru ceea ce esti si ce ii oferi, si cauta altceva la respectivele "gagicute". Eu am 18 ani, dar tu la 20, cred ca esti destul de matura incat sa iti dai seama ca nu are rost sa iti pierzi cei mai frumosi ani din viata (cei de la 20-25 ani) langa un om care scuza-ma ca iti zic, dar nu da 2 bani pe tine. Cred ca cel mai bine ar fi sa pui TU punct acestei relatii, chiar daca nu iti e usor. Ii spui ca s-a terminat totul, ca nu mai esti dispusa sa ii acorzi o alta sansa, si sa va despartiti pe cale amiabila. Daca vrei sa mai vorbim, da-mi mesaj. Succes in orice decizie pe care o vei lua. Roxana :*