| JOHNtheADVISOR a întrebat:

Normal ar fi ca bărbatul când are o problemă de natură intimă să se adreseze unui medic de sex masculin,iar femeia unui medic de sex feminin. Oricâtă pregătire ar avea un bărbat nu are cum să simtă ce simți tu ca femeie, la fel o femeie nu se poate pune în locul unui bărbat.Lui ca bărbat nu îi este rușine că pacienta venită la control ar putea să îi fie ca și propria fiică,sau mamă,sau bunică? La fel aceeași problemă și la femei,nu se gândesc că pacientul venit la control ar putea să îi fie propriul fiu,tatăl, bunicul? De ce mai există bărbat și femeie? De ce fiecare nu își exercită rolul și rostul pe acest pământ? Voi ce părere aveți?

48 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai o gandire foarte ciudata. Daca singurul medic de pe lumea asta ar fi femeie, nu ai merge la ea daca ai avea vreo problema medicala? Pacat de tine!
Ai prefera sa mori?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La medic cand mergi si ai o problema numai conteaza ca este barbat si tu femeie sau ea este femeie si tu barbat, la ea sau la el mergi in calitate de pacient, nu mergi la agățat pe centură, deci nu ai de ce sa fi pretentios, sunt multi medici barbati de pildă ginecologi si ei au paciente fete si femei, deci acele femei sau fete merg in cabinetul medicului ca sa fie tratate nu pentru alte scopuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare decide pentru el!
In fond, nu te obliga nimeni sa mergi la un ginecolog barbat, dar asta este alegerea fiecarei femei.
In ce priveste rusinea medicilor, nu mai au de ce, ca au vazut milioane de pasarici, iar pentru ei nu mai este un organ sexual care sa-i excite, ci "obiectul muncii" lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

Stau si ma intreb, thinking Oare in ce secol traiesti dumneata din moment ce reusesti ''performanta halucinanta'' rolling on the floor de a gandi intr-un asemenea hal? Si ne mai miram (unii pe buna dreptate) ca tot felul de agarici ageamii au invadat acest site. thinking

| JOHNtheADVISOR explică (pentru corbulalbrosu):

Să înțeleg că dvs. ați fi de acord ca soția deși și dumneata ești medic, să zicem că ai un vecin cu care ești certat și de asemenea medic, iar soția ar merge la un consult la acesta pe dumneata nu te-ar deranja acest aspect?

| Eireann a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

In primul rand nu este deontologic si etic sa consulti si tratezi membrii ai familiei. In al2 lea rand indiferent de situatiile personale nu influenteaza calitatea serviciului medical pe care il ofer. Studiezi anatomie, fiziologie si pathofiziologie pentru toate organele deci indiferent ca le avem sau nu stim sa tratam.

| Drimmero a răspuns:

Stii ca cei mai buni ginecologi sunt barbatii? Chiar pacientele confirma asta. Daca imi rezolva problemele in mod profi mie imi e indiferent daca e barbat/femeie la urologie, dar sper sa nu ajung vreodata pe la ei, imi e bine sanatos. E irelevant pana la urma sexul doctorilor in vreo ramura medicala atata timp cat isi fac treaba cum trebuie. Vorba aia, rau e fara ei, dar mai bine sa n-ai nevoie de ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca... dupa un timp, de profesat, mai ales cand vine vorba de probleme medicale, doctorul este unul singur, nu conteaza ca este barbat sau femeie.

Da, fiecare poate sa trateze si sa simta diferit, sa empatizeze cu pacientul. Dar, pana la urma, daca stie ce sa faca... stie.

Numai bine!

| LoveSleep a răspuns:

Ca de obicei, tot ce spui tu nu are logica.
Ai făcut din prostie o artă.
Te felicit!

| alina2k18 a răspuns:

E medicina *oaie laughing
Nici studentii din anul' 6 la practica nu se mai gandesc wow, uite o chi2da laughing darmite doctorii care au vazut mii si zeci de mii laughing
Uite d-aia sunt romancutele pe primele locuri in Europa la cancer mamar si de col uterin ca vai cum sa puna doctoru mana pe mine.
Personal am fost f multumita de barbatii ginecologi decat de femei care sunt f dure si asa cu sila in elewinking
Oricum in specialitatile chirurgicale indiferent ca sunt femei sau barbati toti sunt mai duri si mai reci.
Si ca o nota de incheiere dintre toate specializarile medicale nu ginecologii sunt mai cur₩ari ci altiiwinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E ca și cum ai zice că nu te poți trata la un medic sănătos, că un medic care nu are cancer nu știe ce simți tu ca pacient cu cancer. Când vorbim de boli fizice, vorbim despre simptome, nu despre sentimente și de senzații extraterestre. Alea se discută la Psihiatrie. Crezi că dacă mergi la medic de sex opus și îi zici că te ustură când te piși, nu înțelege? Dacă e femeie medic ginecolog, dar n-a avut niciodată nici măcar o infecție urinară, nu poate trata femei de infecții urinare? Gimnastică mentală ce-ai făcut aici.

Dar da, eu sunt de acord ca femeile ar trebui să meargă la femei. Asta doar pentru că se întâmplă multe abuzuri și libidinoșenii. Nu de rușine. Te piși pe ea rușine când ai o problemă de sănătate, lol.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru supadeceapa):

M-am referit la faptul că bărbatul nu are menstruație și atunci cum să simtă el stările prin care trece femeia?

| supadeceapa a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Și eu ți-am zis că medicul nu trebuie să simtă stările nimănui, ei învață cum, de ce și în ce zone se manifestă anumite dureri și simptome. Își pot imagina. Tu mergi să te tratezi de boli doar la medici care au avut bolile respective?

| Violleta2022 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Cumva iti inteleg starea de nemultumire amestecata cu jena, dar ei au decis sa fie medici ginecologi, fiindca le-a fost permis aceasta meserie.
Daca Consiliul Ministerului Sanatatii ar fii decis ca la ginecologie vor fii numai medici femei, iar la venerologie si urologie ar fi deopotriva medici femei si barbati, unde femeile vor merge numai la doctorite si barbatii numai la doctori, atunci cred ca s-ar respecta acest criteriu.
In ce priveste jena, te asigur eu ca o ai indiferent la cine mergi, ca-i normal sa fii jenat cand iti expui partile intime, altcuiva.
Ma rog sunt si exceptii, dar aceia sunt bolnavi mental. Ma refer la exchibitionisti care voit isi expun sexul in public.

| Emma30555 a răspuns:

Când te duci la medic nu te gândești ca acel medic se da la tine, indiferent ca e ginecolog, stomatolog, sau cardiolog, femeie sau bărbat, e medic și atât. Probabil persoanele mai pudice vor alege medicul de acelasi gen cu ei dar asta fiindcă sunt ei mai pudici nu ca medicul respectiv s-ar putea da la ei. Când ma duc la doctor nu ma gândesc ca mi ar putea fi tata sau mama, sora sau prietena sau verișoara, fiindcă nu sunt, sunt doar medici nu ma interesează vârsta lor ci sa și facă meseria bine. Un medic are o meserie pentru care învață și isi sacrifica ani la rand ca să învețe și sa devina medici buni, indiferent de specializarea lor, sunt oameni educați, instruiți, doar dacă au probleme psihice abuzează de pacienți

| Floridori a răspuns:

Intrebarea este atat de halucinanta si gandirea atat de limitata (asta daca este modul real de gandire, deoarece optimismul ma impinge sa sper ca este doar o gluma), incat imi provoaca stari de anxietate.

Nu are sens sa se explice ce si cum pentru ca in mod cert, o astfel de gandire nu mai are sanse de recuperare, chiar si cu tot optimismul din lume, dar poate ar fi bine sa incerci sa iesi din bula ta limitata, deoarece pana si cu sute, (chiar mii de ani in urma in anumite civilizatii), acest lucru era perfect normal.

Uite, o tema de gandire.Sotul meu este ginecolog, dar ginecologul meu este un alt medic.De ce? Pentru ca am considerat ca imi doresc o opinie neutra in orice fel de problema as avea.Si chiar daca va suna sexist, din experienta mea, in mod paradoxal, cei mai buni ginecologi sunt barbatii...

| mastadont a răspuns (pentru Floridori):

Ai mare dreptate, la fel crede și soția mea, că bărbații sunt ginecologi mai buni. A încercat și la ginecolog femeie însă spune că bărbații par să fie mai empatici și mai răbdători. Momentan merge la un ginecolog bărbat și chiar nu am nici o problemă cu chestia asta, ar fi absurd să mă deranjeze că merge la doctor.
Întrebarea denotă o gândire medievală și extrem de limitată, ba chiar sexistă aș putea spune. Ca doctor, nu trebuie să fi simțit boala ca să o poți trata, trebuie să știi doar ce întrebări să pui pentru a face pacientul să-și spună toate simptomele. Pe baza acestora și pe baza observației se dă un tratament corespunzător nu pe baza a ce ai simțit când ai avut boala.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

Bun.Și atunci întrebarea mea este dacă te întorci de la muncă și ți-ai prinde soțul în dormitor cu o altă femeie stând într-o poziție asemenea ca la cabinet te-ar deranja?

| Floridori a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ce legatura are o consultatie la medic cu scena descrisa de tine, ca nu prea pricep?
Adica e acelasi lucru inselatul cu mersul la medic? laughing

Multa sanatate, ca oricum minte nu prea este...

| Floridori a răspuns (pentru mastadont):

Sunt de acord! Acel om doar isi face meseria, nici nu priveste vaginul pacientei ca pe un organ sexual, nici nu exista o gandire atat de inapoiata in cazul medicilor, incat macar sa se ajunga la un gand inrudit cu cele exprimate in intrebare.
In plus, cu toate ca multi vor sa creada asta, indiferent de specializare, medicul nu trebuie neaparat sa simta empatie, ci sa stie ce are de facut, sa fie stapan pe meserie cum se spune...Desigur, atunci cand lucrezi cu oamenii, trebuie sa stii cum sa te porti, cum sa le vorbesti, insa nu te poti implica emotional in cazurile pacientilor, chiar daca, sa zicem ca ai avut tu insuti aceeasi problema.
Imagineaza-ti un neurochirurg care empatizeaza cu un pacient si devine emotiv in timpul operatiei.Nu ar fi de bine...
De exemplu, sa zicem ca eu sunt medic psihiatru. Dupa gandirea acestui om, eu nu as putea sa pun un diagnostic corect sau sa prescriu un tratament adecvat pacientilor din cauza ca nu am tulburari mintale grave.
Din pacate, am mai cunoscut persoane cu o gandire atat de limitata si este trist, mai ales atunci cand isi pun sanatatea lor sau a celor apropiati in pericol din aceasta cauza.
In acelasi timp, ma bucura enorm faptul ca exista din ce in ce mai multe persoane care nu isi tin capul pe umeri doar ca ornament si au o gandire deschisa si fara prejudecati.Incerc sa vad partea plina a paharului in toata aceasta diversitate absolut normala, dar ingrijoratoare atunci cand vine vorba de progres si sanatate.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru mastadont):

"Momentan merge la un ginecolog bărbat și chiar nu am nici o problemă cu chestia asta, ar fi absurd să mă deranjeze că merge la doctor." Sunt băieți/bărbați care nu se pot abține și controla din a o atinge, nu au pic de respect atunci când văd o fată/femeie îmbrăcată și dumneata spui că ești ok ca soția să stea dezbrăcată în fața unui necunoscut? Uite cum a fost cazul Caracal cu Dincă, cum se simte o fetiță când merge la control și un bătrânel din acesta pune mâna pe ea? Tot eu am o gândire halucinantă? Nu este de mirare atunci că lumea trece prin ce trece dacă aveți o asemenea gândire.Respect părerea tuturor, fiecare avem dreptul să ne expunem punctul de vedere.Dar din moment ce sunteți de acord cu așa ceva nu mă mai miră faptul că încet, încet acceptăm și încurajăm faptul că iubirea dintre bărbat și bărbat, femeie cu femeie este tot o formă de iubire.Mai rămâne să acceptăm că este normal să îți dorești să devii criminal și să ucizi căci oricum legile sunt doar așa niște vorbe-n vânt. Dacă continuăm așa nu va mai exista o generație viitoare dacă părinții au o așa gândire.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

Păi soțul s-ar scuza că îi făcea un consult doamnei respective ca dumneata să nu bănuiești altceva.

| Floridori a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

...pentru ca in prezent, consultatiile medicale se fac in dormitorul medicului laughing
Mda, numai bine si sfarsit de saptamana cat mai bun!
Aaa, si minte multa ca nu strica! happy

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

Este clar că nu v-ați prins probabil vă si înșală deja laughing

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

"Sunt de acord! Acel om doar isi face meseria, nici nu priveste vaginul pacientei ca pe un organ sexual, nici nu exista o gandire atat de inapoiata in cazul medicilor, incat macar sa se ajunga la un gand inrudit cu cele exprimate in intrebare."
Este plină lumea de perverși și obsedați și dumneata vii să spui că un adult nu te privește ca pe un obiect sexual? Păi ai răspuns și dumneata la copiii care au doar 15 ani și la vârsta lor nu le stă capul decât la sex.Așa erați și dvs. la vârsta lor? Păi dumneata pe ce lume trăiești de crezi că adultul s-ar putea abține când o vede crăcănată în fața lui, te pomenești că se uită la ea ca la o floare?

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

"Uite, o tema de gandire.Sotul meu este ginecolog, dar ginecologul meu este un alt medic.De ce?"Fiindcă nu ai încredere totală în soțul tău.Nu ai încredere în el nici ca partener nici în pregătirea lui ca medic.Și asta spune tot despre dvs.

| Floridori a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Se uita la ca la un organ, pentru ca aia e, un organ.
Daca mergi la endocrinolog se va excita pentru ca ai o hipofiza sexy? Sau mergi la ORL-ist si o sa incerce sa iti dea limbi in ureche?
Si ce se intampla daca pacientul, barbat fiind alege sa mearga la un urolog tot barbat din motivele halucinante expuse de tine, iar urologul respectiv e homosexual? laughing Crezi ca o sa il ia tremuratul cand ii analizeaza putulica? laughing

| Floridori a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

...sau poate ca nu este tocmai indicat ca un medic sa fie implicat emotional in problemele pacientilor.Dar poate e mai greu de priceput in cazul unora.
In fine, discutia a fost "interesanta", insa intelectual nu favorizeaza pe nimeni asa ca nu isi are rostul...
Inca o data sanatate si multa minte, ca unde nu-i cap, vai de picioare!

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

"In plus, cu toate ca multi vor sa creada asta, indiferent de specializare, medicul nu trebuie neaparat sa simta empatie, ci sa stie ce are de facut, sa fie stapan pe meserie cum se spune..."
Medicul nu trebuie să se implice emoțional cu un pacient, dar munca depusă trebuie să și-o facă cu drag și dragoste față de semeni.Să își dea silința să îl facă bine pe pacient și să îl privească ca pe propriul copil, propria mamă/soție, ca pe propriul tată/soț, ca pe propriul bunic/ă. Altfel ar fi precum un măcelar.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

La endocrinolog nu stai crăcănat și dezgolit din câte știu eu laughing

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

"Si ce se intampla daca pacientul, barbat fiind alege sa mearga la un urolog tot barbat din motivele halucinante expuse de tine, iar urologul respectiv e homosexual? laughing O sa il ia tremuratul cand ii analizeaza putulica? "
Crezi că nu sunt cazuri? Pe mine personal nu mă mai miră nimic.Documentează-te.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Floridori):

Da,cu toții avem nevoie de multă minte. Oamenii se plâng de diferite lipsuri, dar de lipsa de inteligență nimeni.Am văzut din răspunsurile date copiilor aici pe site cum funcționează mintea dvs. Dacă aveți copii, nu v-ați gândit că acum cu generația de tineri cum nu au încredere în părinți, ei știind că ceea ce vor să facă nu este bine de aceea și întreabă aici pe site sub anonimat, este posibil să îi răspundeți chiar fetei sau băiatului dvs? Cum să îndrumi copiii de 15 ani sau poate și mai mici că să facă sex însă să se protejeze.Așa ai îndruma și pe copiii dumitale, să o facă de câte ori vrea și cu cine vrea atâta timp cât se protejează. Asta e tot ce contează pentru voi adulții, să vă luați grija de pe cap cum că fata ar veni gravidă.Nu contează că ea ar putea întâlnii un maniac sexual care ar face-o să nu își mai dorescă nici să vadă băieții, dar să își mai facă vreo relație. Avem nevoie de înțelepciune asta ne lipsește, nu inteligență asta o au și politicienii și sănătate.Numai bine vă doresc.

| mastadont a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Și crezi că o femeie nu ar putea face același lucru? Dacă este lesbiană și se dă la nevasta ta în timp ce e la doctor? Să pleci din start cu o asemenea gândire e absurd. Nu zice nimeni că nu se mai întâmplă și astfel de chestii însă dacă mi s-ar întâmpla mie în familie m-aș aștepta ca soția să-mi spună despre acest lucru ca să pot să-l dau în judecată pe acel doctor.
Consider că fiecare ar trebui să aibă libertatea de a alege pe cine iubește. Ar trebui să fie unul dintre drepturile fundamentale ale omului, în fond, fără iubire nu putem fi fericiți. Nu înțeleg cu ce te deranjează pe tine că doi bărbați sau două femei decid să intre într-o relație de iubire. Cine te crezi să decizi ce au voie oamenii și ce nu? Dacă ai trăi într-o societate care ar condamna căsătoriile între un bărbat și o femeie? Crezi că meseriile ar trebui bazate pe gen doar pentru că unor încuiați ca tine nu le place să intre în contact cu sexul opus? În zilele noastre singurul lucru care ne mai diferențează sunt organele genitale, în rest suntem toți egali și avem aceleași drepturi. Dacă ne luăm după gândirea ta ar trebui ca femeile să stea la cratiță iar bărbații să meargă să lucreze în construcții, ar însemna să nu mai vedem bucătari bărbați doar pentru că gătitul e pentru femei. Tu trăiești cu impresia că o femeie nu este în stare să facă atât rău cât un bărbat însă este complet falsă, și femeile medici greșesc, și femeile au avut criminalele și obsedatele lor, exact ca și bărbații. Trăiești într-o bulă de ignoranță și prejudecăți pe care o să-ți fie greu să o spargi, sper să reușești.

| Eireann a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Fiindca nu este deontologic si etic sa iti tratezi membrii familiei! Ce e asa greu de priceput? Copii de 15 ani nu sunt medici ginecologi si crede-ma ca pana ajungi ginecolog sunr 10 ani de pregatire, daca nu te poti abtine de la apucaturi de obsedat cineva o sa observe si o sa te reclame.

| Andreas33 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Fiecare se duce unde vrea, niciun medic nu va fi excitat de o femeie care se afla la cosult, pentru că a vazut multe.
Așa cu mi-a zis si mie o doamna urolog
"hai băiatu nu fi rușinos, că am vazut mii la viața mea..."

| RKBlue a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

"nu mă mai miră faptul că încet, încet acceptăm și încurajăm faptul că iubirea dintre bărbat și bărbat, femeie cu femeie este tot o formă de iubire."
Pai, stiu ca o sa sune socant,pregateste-te! Fii pe faza!
E TOT IUBIRE!
Nebunie,stiu!
"Mai rămâne să acceptăm că este normal să îți dorești să devii criminal și să ucizi căci oricum legile sunt doar așa niște vorbe-n vânt. "
Ce legi? Ce criminali? Ce e cu comparatiile de crestin dacopat?
Homosexualitatea nu incalca nicio lege romaneasca.
Alegi sa fii criminal. Da, sunt anumite probleme care te pot impinge inspre crime(atat probleme externe cat si mintale), dar nu reprezinta o scuza si nici o comparatie buna cu homosexualitatea, caci, surpriza, crimele afecteaza drepturile altora(victimelor) in timp ce homosexualitatea nu afecteaza drepturile nimanui.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru RKBlue):

"Pai, stiu ca o sa sune socant, pregateste-te! Fii pe faza!
E TOT IUBIRE!
Nebunie, stiu!"
Să înțeleg că dacă ești băiat ai fi de acord să te culci cu tatăl tău? Dacă ești fata să te culci cu mama ta că doar este tot iubire după spusele tale.Homosexualitatea încalcă legea firii.Măi dacă părinții tăi gândeau ca tine nu existai.

| RKBlue a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

"Să înțeleg că dacă ești băiat ai fi de acord să te culci cu tatăl tău? "
Ce n@iba?
Esti cu neuronii pe minus sau?
In primul rand, homosexualitatea si incestul sunt diferite. Ca si homosexualitatea si pedofilia, zoofilia, necrofilia(fiindca la astea urmeaza sa ajungi judecand dupa cre(s)tinismele pe care le-ai bagat pe-aici.
Incestul e o alegere.Alegi sa faci sex cu maica-ta,tatal tau,sora ta,etc. Nu esti atras de la natura de ei. De fapt,e mai natural sa nu fii atras de ei,fiindca ai crescut cu ei.
E o alegere sa faci sex cu ei.
Homosexualitatea e atractia sexuala fata de sexul opus.
Nu poti alege de ce sex esti atras. Asta e dovedit de atatea studii stiintifice,cazuri personale,istorie,experimente sociale,etc.

In al doilea rand.
"Să înțeleg că dacă ești băiat ai fi de acord să te culci cu tatăl tău? Dacă ești fata să te culci cu mama ta că doar este tot iubire după spusele tale"
Dupa spusele mele ce? Imi bagi in gura multe sau?
Dupa spusele mele,persoanele de acelasi sex,ambele majore,care isi dau consimtamantul,au dreptul sa faca ce naiba vor in pat dpdv sexual(ca daca nu specificam ce sa faca, ai fi zis ceva de crime).
Intre membrii familiei e greu sa vorbesti de consimtamant fiindca exista relatii de autoritate diferite.
Tatal si fiul, mama fica, fratele mai mare si cel mic, etc...Chiar daca ambii ar fi peste 18 ani, sentimentele, gandurile si problemele familiale, simtul autoritatii, puterea exercitata de unul dintre membrii ramane.Cum poti vorbi atunci de consimtamant?

"Măi dacă părinții tăi gândeau ca tine nu existai"
Poftim?
Esti redus mintal total sau partial, caci nu e clar deloc.
Ei sunt si au fost de acord ca persoanele gay exista, ar trebui sa aiba drepturi si sa nu fie discriminate. Si uita-te ca exist. M-au facut si pe mine si pe fratele meu.
Doar fiindca crezi ca altii au aceleasi drepturi ca si tine nu te face automat gay sau altceva.
Uita-te la tari care au legalizat demult homosexualitatea si adoptia cuplurilor gay. Nu au devenit cu totii gay. Nu a crescut nr de gay peste noapte la 95% din populatie.
Legea firii e un argument prostesc.
Care lege a firii?
Din Biblie? Coran? Naturala?
Oricare lege a firii o luam,are gauri.

In ultimul rand,da iubire. Iubirea intre persoanele de acelasi sex este normala si naturala. Iubirea nu e numai sex.
Iubirea e mai mult decat atat. Poate nu crezi, dar atatia oameni gay au murit doar fiindca iubeau persoane de acelasi sex. Nu, nu incercau sa-ti dovedeasca tie sau altor inculti fanatici conspirationisti cu apucaturi de intelctualism de balta ceva. Au vrut(si multi vor si in ziua de azi) sa fie lasati in pace si sa nu fie batuti, batjocoriti, tinta glumelor si folositi ca arma politica.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru RKBlue):

Dacă părinții tăi erau homosexuali sau lesbi nu te mai nășteai. Atâtea nebunii de titulaturi.Nu există decât bărbat și femeie restul ce debitați voi este o boală mintală. Părinții tăi ce spun, sunt de acord cu iubirea ta față de cei sex masculin? Sau nu le spui și lor ceea ce gândești? Nu este incest căci după spusele tale sexul între bărbat cu bărbat și femeie cu femeie este ceva normal și o formă de iubire.Atunci de ce te rușinezi cu asta și nu îți treci și la profil? Nu mai am ce discuta te las în "lumea" ta.

| RKBlue a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

"Dacă părinții tăi erau homosexuali sau lesbi nu te mai nășteai."
Dacă părinții mei erau pisici, eu eram motan acum. Simplu.
Dacă toți oamenii erau impotenți atunci nu mai exista rasa umană.
Ce argument e ăsta? E evident că dacă erau gay nu mai existam. Dar ei NU sunt. Nu devi gay. Te naști.
Majoritatea sunt straight.
"ce debitați voi este o boală mintală."
Nu, nu e. A fost scoasă de pe lista bolilor mintale. De ce?
Fiindcă nu are cauze negative, nu se știe ce o produce.
"Nu este incest căci după spusele tale sexul între bărbat cu bărbat și femeie cu femeie este ceva normal și o formă de iubire."
Incestul este între rude, nu 2 bărbați sau 2 femei. Dacă 2 bărbați sunt rude, atunci e incest. Altfel, nu e.
Caută definiția incestului dacă nu mă crezi. Nu orice nu-ți convine e incest.
Tocmai ce am zis(dar ai capacitatea intelectuală foarte slabă) că nu poți justifica incestul ci homosexualitatea intre persoane de același sex, majore, care-și dau consimțământul și între care nu există probleme de autoritate familială, care nu sunt nici rude. Ei ar trebui să aibă fix același drepturi ca ratații ăștia ca tine. Simplu.
"Nu există decât bărbat și femeie "
Ok. Și? Am zis eu altceva?
"Atunci de ce te rușinezi cu asta și nu îți treci și la profil?"
Cum ai ajuns la concluzia că mă rușinez? Și de ce să pun la profil?
La profil pun ce vreau și e relevant pentru acest site. Dacă nu trec la profil nu înseamnă că mă rușinez ci că nu înțeleg ce logică ar avea.
Nu ascund faptul că sunt gay. Nu mă face diferit ca persoană față de alții. Prostia te face(aici, tu ar trebui să știi mai bine)
"Nu mai am ce discuta te las în "lumea" ta."
Măcar în lumea mea ideile se bazează pe fapte, nu pe credințe de creștini cre-tini.
Și oricum nu ai discutat ceva, te-ai adresat unui singur punct din cele aduse de mine, ai încercat să-mi bagi cuvinte în gură și ai făcut comparații fără logică.

| FaimosulRazboinic a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu ai absolut nicio logica, faci niste legatura fara niciun sens. Darca urmezi biblia, cum crezi ca s-au inmultit oamenii de la Adam si Eva incoace? A, nu stii? Prin incest. Biblia spune ca incestul e OK. Iti dai singur ****.

| Yparisa a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

N-am văzut om mai ilogic decât tine pe tot site-ul ăsta. Sper că ești consumator de ceva și asta nu e starea ta naturală.

| Yparisa a răspuns (pentru Floridori):

''Nu are sens sa se explice ce si cum pentru ca in mod cert, o astfel de gandire nu mai are sanse de recuperare, chiar si cu tot optimismul din lume.''
Bine ai mai zis. Un an mai târziu, John e la altă întrebare, tot pe tema asta, aberând mult mai grav ca data trecută. A comparat mersul la ginecolog cu cazul din Caracal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o gândire bolnava.

| Dintrebare a răspuns:

Rationamentul tau e gresit. Medicii urmeaza niste protocoale atunci cand trateaza pacientii, inclusiv de deontologie profesionala. Oamenii aia fac multi ani de scoala si invata, printre altele, cum sa abordeze problemele oricui, indiferent de sex, varsta etc.

| rapandula a răspuns:

Mai frate, lasa drogurile deoparte ca ti-au afectat gandirea.

| Pnin a răspuns:

100% crestin, numai un crestin poate gandi atat de aberant si grotesc.

| FaimosulRazboinic a răspuns:

Tu esti genul de tata care nu si-ar lua fetita in brate ca-l excita.