| XXXX_5469 a întrebat:

Normal cat "sange" trebuie sa curga cand o fata face dragoste prima data?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Marea majoritate a fetelor pierd 1-2 picaturi cat un bob de mazare. rareori sunt fete care sangereaza mai mult. 20% din fete nu sangereaza deloc la dezvirginare.

| monyk a răspuns:

Buna, depinde de organismul fiecarei fete, doar nu va curge in cantitati industrialehee hee.
Pai, la unele fete e posibil sa nu curga deloc, la altele poate sa curga putin doar, iar la unele sa curga ceva mai mult, dar nu inseamna ca curge exagerat, poate cateva picaturi de sange, depinde de himen, daca e elastic sau nu.Eu nu cred ca ar trebui sa conteze asa mult sangele care curge la dezvirginare, vad ca multi baieti cred ca partenera nu mai e virgina daca nu ii curge sange, dar nu e asa, e vorba si de incredere in plus iti poti da seama daca e sau nu virgina, nu dupa sange, ci dupa comportament si cat de stramta e, etc.

| Rebecca a răspuns:

Putin, mult, sau chiar deloc. Nu exista o regula "normala". Depinde de fiecare persoana

| claudiea79 a răspuns:

Putin, cat sa pateze un pic mana ei si cand face dus se spala si nu ii mai curge, se opreste, stai linistita.

| gabrielgypps a răspuns:

Povesteam cu colege de munca mai in varsta si au fost cazuri in care s-a lasat cu salvare si circ ca la nebuni, cu mireasa la urgenta din cauza dobitociei vremii. Fata nu voia sa sa faca nimic pana se marita, in noaptea nunti, disperatul trebuia sa-si primeasca dreptul si se trecea peste orice fel de tandreturi, exitari, lubrIfieri si dai ca animalul cu maciuca in femeie. Pai logic ca se sfasia pielea si curgea mult sange, iar femeie lesina de dureri si rusine.
Te-ai fi simtit mai bine daca femeia ta se rupea nasol si venea salvarea la tine acasa?

| pepe a răspuns:

Tu crezi că, dintr-o fată trebuie să curgă sânge ca şi când ai da drumul la robinet, atunci când este dezvirginată?

Alte răspunsuri
| Bubu a răspuns:

La fiecare fata curge in mod diferitwinking, la unele mai putin, la altele mai mult, depinde de corpul lorhappy... dar oricum nu trebuie sa te sperii.

Alte răspunsuri
| dodonika a răspuns:

Pai poate sa curga si o picatura sau poate sa ti se umple lenjeria de pat de sange

Alte răspunsuri