| Ensiferum a întrebat:

Nu am mai facut sex de mai bine de jumătate de an, înainte o făceam de minim 3 ori pe zi, ce pot sa fac sa schimb asta? Soția mea s-a schimbat s-a transformat în Satana, de vreo 2 ani faceam sex cam odata la 6 luni, nu ma intereseaza ce face ea fara sa stiu, oricum e o scorpie prefacuta ideea e ce pot sa fac sa scap de calvar, nimeni nu poate trăi fără sex.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate te inseala

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai dezvoltat o obsesie pentru masturbare, este evident ca si sotia sa te ocoleasca.
Te-ai gandit ca ar trebui sa adopti un alt stil?
Unul mai tandru, unul mai placut ca sa te apropii de ea?
Ori poate nu esti capabil sa o satisfaci si atunci, evita sa aiba sex cu tine.

| mihai69 a răspuns:

1. revii la labă;
2. găsești amantă;
3. bagi divorț.

| Ensiferum explică (pentru mihai69):

Multumesc frumos, de pasul 1 am trecut si m-am săturat deja, pasul 2, în 2 minute ar fi anihilată de satana si eu la fel.

| sofisis a răspuns:

Incearca sa i spui in fata ca e o scorpie prefacuta...sigur o sa fie un turn on.
Daca nu mai esti ok cu sotia ta, divorteaza.

| Plato a răspuns:

De ce stai cu ea daca e scorpie prefacuta?

Toata lumea poate trai fara sex. Fara apa, mancare, aer etc. nu se poate trai.
Fara sex te asigur ca reziști.

Deci nu-ti pasa de ea sau ce face, ai doar nevoie de wc. Foarte frumos, mizerie la un alt nivel.
"E aproape la fel, se procedează la fel, dar la un alt nivel" - Uzzi

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

" Fara sex te asigur ca rezisti".

Circula un soi de gluma pe seama asta, care zice cam asa:
" Cat poate rezista o casnicie fara sex?
Atata timp cat poate amantul/amanta."

On topic:
Lasand gluma la o parte... sau nu, imi vin in cap cateva motive pentru care sotia ta nu mai face sex cu tine:
- are pe altul;
- i s-a pus pata pe altul;
- nu mai gaseste nimic atragator la tine.
Sunt sigura ca mai sunt si altele, dar asta e adevarul in majoritatea cazurilor. Restul cu "sunt obosita", " am muncit pe rupte azi" - sunt doar scuze jalnice.
... si cu toate astea, nu lipsa sexului este cel mai intalnit motiv care duce la destramarea unei casnicii, ci a comunicarii deschisewinking.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu stiu casnicia cat poate, dar omul sigur nu moare de lipsa asta.
Totusi, faptul ca spune ca nu-l intereseaza ce face ea, ca e o scorpie etc. Suna cam a casnicie distrusa, nu crezi?
Are nevoie de ea cum are nevoie de toaleta, atata tot.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

" Suna cam a casnicie distrusa, nu crezi?"

Ba da, absolut.

| Eireann a răspuns:

Ai dreptate, daca sotul meu mi-ar spune Satana si scorpie prefacuta cu siguranta as vrea sa fac sex cu el. Ai incercat sa vorbesti cu ea, sa ii spui ca o iubesti si ca o gasesti atragatoare, ca iti e for de vremurile cand nu va puteati satura unul de altul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e unul din motivele pentru care nu imi caut prietena, Dupa ce ca trebuie sa-i faci toate fitele, toate poftele. Ea nici nu se culca cu tine, decat 1 pe saptamana, sau 1 la 6 luni cazul tau.

| Paul754880338 a răspuns:

Ai prezentat doar efectul, nu si cauza ( pe care o stii cu siguranta) care v-a adus in aceasta situatie. Deci, cred ca orice raspuns ar fi in mare parte subiectiv si in necunostinta de cauza. Ar fi corect sa cauti raspunsul analizand mai atent cauza. Si ca sa elimini si mai mult confuzia si subiectivismul, numeste mai exact ce iti doresti pentru prezent si viitor, trecutul nu te poate "hrani".

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Paaii..ai copii cu ea..sau ce te tine legat de soția ta? Bagă divorț dacă nu va mai înțelegeți din punct de vedere sexual. Dar prima data discuta cu ea despre acest aspect. Poate femeia habar nu are.

| dfk123r a răspuns:

De obicei nevasta innebuneste, dar nu zice niciunul ca probabil a devenit asa din cauza lui.