| Viviluka a întrebat:

Nu am mai scris pe TPU de aproape 1 an. Dar acum chiar vreau sa aud si sfaturile voastre, neavand cui sa i le cer. Va rog doar sa aveti rabdare sa va dau toate detaliile ca sa intelegeti.
In urma cu 3 luni, am cunoscut un tip. Il cunosteam de pe facebook, prietenele mele efectiv erau lesinate in adevaratul sens al cuvantului dupa el. Cand noi ieseam de la scoala ( clasa 8 ) el mergea la liceu ( clasa 12 ). Mie, mi se parea dragut, dar arogant, fiind foarte popular, era si enervant, fiindca nici nu le baga in seama pe bietele mele colege. De aceea eu nu prea il suportam..fiindca eram de multe ori jignita de colegele mele ca eu nu il plac si imi ziceau : " Esti baba, zici ca esti maritata, uita-te putin la el ce bun e ". Iar eu ziceam : " E doar un fitos ". Eh, in urma cu o luna, printr-un prieten comun, am facut cunostinta cu baiatul acesta( el s-a bagat in seama cu mine ). A urmat ca a doua zi sa iesim afara, si a treia zi sa ne jucam cu mingia magarusul si tot timpul " ma salva" si intra el in locul meu. Imi placea tipul. Au urmat dragute intalniri pe ascuns ( nu voiam sa alfe prietenii nostri inainte sa fim siguri ca ar merge intre noi ). Ne intalneam ziua doar noi doi, incercand sa ne cunoastem mai bine, lucru care a durat 3 4 zile si seara ieseam in gasca.
Am vorbit intr-o seara despre tot si a doua zi ne-am sarutat. Am hotarat sa nu facem relatia publica. Eu nu sunt genul care sa ies in evidenta, si o relatie cu el, care e un tip popular ar fi dat frau liber multor barfe. Si mai era si diferenta de varsta.
Relatia a decurs minunat. Am inceput sa il cunosc si e atat de dferit de cum credeam. Si baietii populari au suferit macar odata pentru o fata, si ei pot iubi cu adevarat si pot fi draguti chiar si cu una de clasa 8. E iubitul perfect, fara exagerari.
Am avut cea mai tare vara langa el. Am invatat atatea chesti de la el, mi-a deschis ochii in multe privinte si de acum nimic nu mai fac fara sa isi dea si el cu parerea si de cele mai multe ori are dreptate. Totul merge minunat. Avem si noi micute certuri, dar le rezolvam imediat cerandu-ne amandoi scuze pentru greselile noastre. El e genul de baiat pe care orice fata si l-ar dori si sunt extrem de norocasa ca il am.
Stiu ca acum va intrebat care e problema. Ei bine, problema e parintii nostri. Ai mei sunt despartit de 2 ani, eu locuiam cu mama, care nu a avut nimic impotriva lui. I l-am prezentat si tatei, nici el nu a avut nimic cu el. Mama mea e cea mai buna mama, ma intelege complet, e cea mai buna prietena, si ajuta mult relatia mea cu el. A plecat in Germania si eu m-am mutat cu tata. Totul a fost bine la inceput, ma punea deseori sa il aduc acasa, sa il cunoasca, odata ne-a asteptat si la masa pe amandoi. Tata, e o fire mai nesimtita de fel, specific ca e rrom ( nu dintre-acela cu palari si reguli d-alea, un pic mai modernizat). La fel si bunica, care stau in grija ei cand tatal meu merge la spital fiind bolnav de cancer.
Sora mea gemana. Ea a fost tot timpul o fana de a lui..Chiar daca avea iubit, ea era printre disperatele dupa el. Pe ea, tatal meu nu o accepta cu iubitul ei fiindca e diferenta prea mare intre ei, iar el, e un pic cam nesimtit dar e tot rrom. In timp ce pe mine ma lasa cu iubitul meu ( roman ), pe ea nu. De aceea a acumulat multa ura pentru relatia noastra. In sfarsit, dupa un timp a lasat-o si pe ea. Dar mi-a promis intr-o seara ca o sa se razbune sa simt si eu ce a simtit si ea si sa trec si eu prin ce a trecut si ea. Nu il suporta pe iubitul meu, fiindca crede ca ma infulenteaza negatv, dar din contra, pozitiv, ma invata sa nu traiesc in mahala, si m-a invatat ca discutia calma rezolva totul, fara tipete, injuraturi si chestii specifice surorii mele.
Parintii lui: Tatal lui s-a recasatorit cand avea el 2 ani si a parasit-o pe maicasa. Mama lui s-a recasatorit si ea cu un barbat cand iubitul meu avea 3 ani dar si acela a parasit-o. Ei stau in casa impreuna cu sora mame lui ( matusa ) si verisoara lui de varsta cu mine care nu ma suporta fiind o " fitoasa la scoala ". Matusa lui e o femeie foarte rea, tare in gura rau de tot. Mama lui aduce toti banii in casa asa ca ea are ultimul cuvant.
Toata familia lui, nu e de acord cu mine, cunoscandu-mi familia ( de mahala, numai cu scandal si tiganii ) si ca sunt prea mica pentru el. Am trecut peste ai lui cu usurinta, el fiind major. Dar peste ai mei ne este imposibil.
Problema noastra: Sora mea a reusit sa ii intoarca pe ai mei impotriva noastra, nascocind ca iubitul meu nu suporta rromi ( tiganii, ca imi e indiferent ). Ceea ce nu e asa. El nu are nimic cu ei, dar evita prea multe legaturi cu ei. Bunica mea, care e cea mai mare mahalagioaica pe care o cunosc, impreuna cu sora mea care se crede mare tiganca smechera si iubitul ei mare smecher care pune tabla pe casa s-au pus toti pe capul nostru intr-o seara. Eram cu el si prietenii nostri iar ei toti au inceput sa se ia de el, jignindu-l, vorbindu-i urat, jignindu-i si familia, si efectiv facand-o pe maica-sa cu*va. Bineinteles ca am sarit cu gura la ei si le-am zis sa inceteze. Iubitul meu avand respect nu le-a vorbit urat si i-a lasat in pace. Efectiv m-au facut de ras de fata si cu prietenii nostri. De aici au urmat certuri mari si mi-au interzis sa vorbesc cu el, iar bunica mea, pentru ca i-am vorbit da, foarte urat, m-a dat afara din casa.
Am plecat de acasa, m-am intalnit cu el care incerca sa ma linisteasca apoi m-am dus la o matusa. Fratele tatei efectiv m-a luat de pe strada de par si m-a adus acasa. A doua zi am stat cuminte, linistita, lasand totul sa mearga de la sine. Ce credeti? Alt frate de al tatei, a oprit-o pe vrajitoare de matusisa care e cea mai impotriva noastra si a inceput sa o ameninte ca daca iubitul meu nu ma lasa in pace, le da foc si ii omoara.
Am zis ca pentru mine e sfarsitul lumii si nu mai suportam. Am ajuns sa disper, punand vina chiar si pe mama ca m-a lasat singura. Mama, sora mea si el era tot ce aveam. Certandu-ma cu ele, el a ramas tot ce aveam, era singurul care ma intelegea, singurul care imi stergea lacrima de pe obraz.
Am ajuns la 2 variante:
1. Ori ne despartim si fiecare ramane cu familia lui nebuna.
2. Ori luptam pentru iubirea noastra si ne punem cu toata lumea.
Nici nu a vrut sa auda de prima varianta. Nu vrea sa ma lase, nu vrea sa stea departe de mine, stie ca ii fac rau, ii fac foarte mult rau. Si dupa ce ca sunt eu cum sunt, sa ii mai fac si lui rau, sunt distrusa complet. Simt ca disper. Ma simt atat de singura si multa lume imi zice ca sunt nebuna. Mi-e rusine sa ma scot capul in lume ca rade lumea de mine si de acum toti se vor ferii de mine. Am momente cand merg pe strada, nu vorbesc, nu aud, nu vad, ma intreaba lumea ce fac si nu raspund.
Ce sa facem? Cum sa calmam lucrurile? Sa lasam asa pur si simplu sa le rezolve timpul pe toate nu putem. Sa plecam nu putem. El e major dar eu sunt minora, si inca mica. Sa plecam la mami in Germania, nu putem, fiindca tata nu imi da procura.
Nu urasc tiganii, ca provin din familie de, dar nu mai suport oamenii ca mamaie, si copii ei. Si cel mai rau ma doare ca ii fac rau, prea mult rau. Si nu merita asta. Ce sa facem? Ne iubim asa mult, dar e prea greu sa ne punem cu ambele noastre familii. Iar mama e departe, nu poate sa ne ajute cu nimic.
Problema principala a parintilor nostri : Eu sunt tiganca si el e roman. Eu i-am explicat si frumos si urat tatei si tuturor ca eu niciodata nu voi fi cu un rrom ca nu e genul meu. Eu vreau un baiat superio mie de la care sa am ce invata. Nu am nimic cu rromi, repet!
Ce sa facem, noi ne iubim, si nu vrem sa ne despartim?
Multumesc ca ati ascultat asta. Incercati doar sa va puneti in locul nostru si sa simtiti umilinta noastra,

26 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tii cu adevarat la el, tu singura a-i alege prima varianta. Inchipuieste-ti ca nu tu, ci altcineva a scris povestea de mai sus, si tu ai fi in postura de a-i da un sfat. Care ar fi acesta?

| Viviluka explică (pentru neutrino):

Sa nu se lupte cu ei ( parintii/rudele ) ci sa aiba rabdare, ca iubirea invinge orice a spus cineva. straight face

| relian a răspuns:

Lsa asa lucrurile, fate ca nu stii despre ce este vorba si timpul rezolva totul.Nu mai iesi cu iubitu tau sa te vada familia ta sau a lui.Cum v-ati vazut la inceput fara sa stie nimeni continua asa. Daca fam ta te intreaba cum sta treaba spune-le ca ai altele pe cap, ca ai de invatat si ca esti mica sa umbli acum dupa baieti si sigur te vor lasa in pace si asa usor usor vor uita balamucul creat.Si dupa un timp chiar daca o sa va vada n-o sa mai iasa scintei. Dupa un timp adica stiu si eu 1-2-3 ani.Deci ferestete cel putin un an, juma de an ca ei sa stie ca tu iti vezi de scoala si ai alte preocupari.Alta sansa nu ai.Si te asigur ca dupa ceva vreme totul o sa fie altfel.Si tu daca esti tiganca, adica esti tiganca 100% sau juma juma? Cam vazut ai spus ca tata e room, dar maicata este ce? Daca e ste romanca atunci nu esti tiganca 100%. Apoi daca taicatu este tigan eu stiam ca pe voi sau la voi se vind fetele, deci probabil deja esti promisa cuiva, care o sa plateasca lui taicatu ceva bani pe tine, ca el sa o poata fredona.Scuze dar eu asa stiu ca sta treaba la tigani.Deci sincer eu asa as face in locul tau tine relatia ascunsa si cind cresteti le dai cu flit la toti si a ti plecat.Bafta oricum.

| Viviluka explică (pentru relian):

M-ai facut sa rad. Multumesc. Dragul meu, nu sunt in totalitate tiganca, si am si spus ca tatal meu nu e tigan din acela de care imi vorbesti tu, sunt modernizati. Mama mea, si ea e tiganca, dar nu stiu cum sa iti explic, nici nu se vede, e o fire deschisa si intelegatoare, e o mama minunata. Nu suntem astfel de tigani, ne alegem singure barbatii..si nu purtam fuste si chesti de genul. Traim ca romanii, doar ca avem caractere putin diferite ( bine unii din noi ). Da, ne-am gandit si noi sa ne vedem o perioada cum ne vedeam inainte. si sa asteptam ca timpul sa le rezolve pe toate..problema e ca eu una nu prea am rabdare.

| relian a răspuns (pentru Viviluka):

Mda esti tinara si nelinistita se pare si de aia nu ai rabdare.Dar daca vrei ceva atunci faci tot posibilul sal ai, sau sa fie cum vrei tu.Am avut si eu povesti de genul asta si asa am rezolvat.Bafta oricum.

| Oana92 a răspuns:

Singurul lucru pe care il pot spune e sa vorbesti cu mama ta si sa ii ceri ajutorul. Chiar daca esti minora si tatal tau nu iti da procura sa iesi din tara mama ta poate sa vorbeasca cu un avocat pentru a rezolva aceasta problema. Din pacate singura solutie vine din partea mamei tale. Ea ar trebui sa realizeze ca tu esti singura aici si ca ai nevoie de ajutorul ei.

| PedoBarbie a răspuns:

Fă-ţi romanul vieţii tale.

| Viviluka explică (pentru PedoBarbie):

M-am gandit si la asta. Dar mai tarziu. Acum nu ma scoate din problema un roman.

| Danysan a răspuns:

Problema ta e una foarte delicata -De fapt voi doi sunteti impotriva la toti si nu e bine.Eu stiu ca o realtie ca a voastra sanse de reusita nu prea are mai ales in cazul vostru e si mai rau-Poti sa incerci sa vb cu tatal tau si sa-i explici ca el e totul pentru tine(iubitu) -ca influenta lui te-a facut sa te schimbi si sa devii o presona mai buna, realista si cu aspiratii in viata.Da-i exemplu pe soara-ta -comparativa cum sti tu fata de ea-cum gandesti tu si cum gandeste ea. Spune-i ca din cauza asta exista atatea divergente intre oameni -Nu natia ne face pe noi sa fim rai ci inconstienta ce daca e roman sau tu esti din alta etinie-puteai sa fi indianca sau mai stiu e ce -care e problema, e la fel-Prin oameni ca voi se pot schimba mentalitati si imaginile care s-au creat sau bariere intre oameni.Nu e bine sa pleci afara inca esti mica trebuie sa mai cresti (de fapt sunteti prea mici amandoi)Gandeste-te ca daca o sa se intample ceva si va despartiti ramai singura impotriva tuturor.Am fel de fel de prieteni si stiu ca unu ca voi daca isi da cuvantul de ceva chiar o face (Ma refer la tatal tau vezi sa nu te dea afara de tot din casa ca sigur nu o sa te mai primeasca ai grija- si ramai pe strada.Cel mai bine luti o pauza -vedeti-va mai rar dar continuati sa vb si cand mai cresti si tu si devii majora atunci poti sa faci ce vrei si sa stai cu cine vrei -daca te iubeste va intelege si te va astepta ca sa nu iti mai creeze probleme...Iar cand o sa devii mai mare poti sa plcei cu el la mama ta.Asa vad eu lucrurile Eu zic sa nu va despartiti dar sa va vedeti mai rar pana se mai calmeaza lucrurile.Nu e bine ca s-a ajuns la amenintari.Ea gandeste-te ca daca faci sex cu iubitu si afla taicat-o pai sti cu este la voi-. daca nu o sa te ia de nevasta e in stare sa il omore pe ala ai grija sa nu va ia valu ...Majoritatea fac sex cand au probleme ca o modalitate de uitare a problemelor si a asupririlor din viata -ai grija sa nu te ia valu. Funda?:-D?

| Viviluka explică (pentru Danysan):

Tatal meu e un om cu care nu te intelegi. Pentru el sora mea, vicleana, e copilul bun. Eu sunt doar fata aia care s-a intors impotriva lor din cauza ca iubitul meu nu suporta tiganii. Ceea ce nu e adevarat. Nu putem sa asteptam pana fac eu 18 ani, specific si faptul ca el are 20. Daca ne racim asa, se duce toata relatia, si am muncit mult sa ajungem aici, am lasat multe de la noi si am sters mai totul cu buretele. As vrea eu sa ma dea afara din casa, pe drumuri nu raman, si am vrea noi ca tata sa fie de acord ca eu sa ma marit cu el. Bineinteles problema asta nu se pune ca sunt mica si cum am zis ei sunt mai modernizati, nu au regulile alea tampite. Legat de sex, am vorbit de multe ori despre asta, si niciunul nu suntem de acord. Multumesc pentru sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare bine ca ai faci pe toti ai tai tigani ( tu nu mai esti ca te-ai operat ) sa-ti fie rusine ca nu-ti respecti neamul si ca la varsta de 15 ani te preocupa o relatie cu un tip "popular", se zice ca roata se intoarce iar ce tie nu-ti place altuia nu-i face, da? Cum se simteau toate fetele cand el facea misto de ele la scoala, ce crezi tu ca era in inima lor cand ala le facea babe si grase si cum ai venea lui la gura? nu doresc decat sa-i felicit pe cei din familia ta, da pe tiganii aia care te-au crescut, si sa le doresc multa sanatate! tu crezi ca ai tai nu l-au simtit ce-i poate capul prietenului tau popular de s-a luat de el?

| Viviluka explică (pentru anonim_4396):

Helloo, eu zic ca ar fi cazul sa citesti cu atentie ceea ce am scris. Nu am spus ca eu nu sunt tiganca, am spus ca sunt diferita de ei. Si tipul asta popular mi-a tinut loc de multe, tatal meu s-a recasatorit cu alta femeie si are grija de noi doar din obligatie, astea sunt cuvintele spuse de el, nu ii pasa ceea ce simtim sau ceea ce vrem. Asta nu intelegi tu. Nimeni nu au facut misto de colegele mele. Ele au facut misto de mine, ele ma faceau baba ca nu ma uit dupa el. Nu a fost nimic in inima lor fiindca asa sunt ele, se uita dupa toti baieti si saliveaza. Nici una nu a tinut la el ca sa spui : " vai saracuta de ea". Nu ii poate capul nimic prietenului meu, vad doar faptul ca sunt o persoana diferta atunci cand sunt cu el, de cand sunt cu el, ca am invatat sa imi exprim propriile opini fara a jigni si nu le mai dau atat de multa importanta, nu ma mai cert mereu cu ei, si asta ii deranjeaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Viviluka):

Ok, am grestit dar asta ce crezi ca inseamna?
"Mie, mi se parea dragut, dar arogant, fiind foarte popular, era si enervant, fiindca nici nu le baga in seama pe bietele mele colege."
Cu ce esti tu mai presus decat colegele tale? poate ca esti mai naiva, aia da! Nu trebuie sa te superi pe ceea ce iti scriu deoarece o fac ca si pentru sora mea, totdeauna este bine sa pui raul inainte iar cele 3 luni de zile nu sunt de'ajuns pentru ati oferie inima unui baiat. Site-ul asta nu pleaca nicaieri, eu poate, dar sunt multi care sunt martori la aceste replyuri, da? Nu cobaesc dar parca te vad peste 2-3 luni cum scrii iar si intrebi de ce te-a lasat gagicu'? Sa de Dumnezeu sa fie ca tine, te trailes bahtalo!

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu plec amice nicaieri laughing-Daca pleci tu o sa plece toti ai sa vezi -iar aia care au contribuit la plecarea ta or sa ramana sa scrie ei ca asa merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Ma, ai logoree in deshte? tongue

| Viviluka explică (pentru anonim_4396):

Si dupa cum spuneam am realizat ca nu e cum il credeam eu la prima vedere. Un arogant. Asa sunt eu, si imi recunosc greseala, judec multe persoane fara sa le cunosc. Eu nu vorbisem niciodata cu el dar tot mi se parea arogant..pentru ca da, nu ofera atentie fetelor.dar de ce ar face-o? Cu ce sunt eu mai buna decat colegele mele? Poate pentru faptul ca eu nu am fost disperata dupa el, si asta m-a facut mai speciala in ochii lui..si apoi pentru ca e total diferit de ceea ce credeam eu ..In spatele fiecarui baiat popular si arogant si cu nasu' pe sus se ascunde macar o lacrima pentru o fata. Asa ca.straight face Si imi pare rau nu inteleg ultima propozitie. thinking Iar daca iubitul meu ma va lasa cu siguranta nu ma voi plange pe TPU.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E... impresionant! E clar ca va iubiti cu adevarat si sper din tot sufletul sa treceti peste hop-ul asta.
Nu renuntati la voi, la iubirea voastra, oricat de mult ati suferi! Doi oameni care se iubesc, trebuie sa ramana impreuna.Demonstrati-le ca indiferent ce vor face,ramaneti impreuna,pentru ca meritati.
Gandeste-te ca, dupa ce vei deveni majora vei putea face ce iti doresti, fara sa te incurce ai tai. Oricat de greu ar fi, capul sus! lasa lumea sa vorbeasca! Daca o persoana te judeca doar pentru familia ta, inseamna ca nu te cunoaste => vorbeste ca sa nu taca

O sa fie bine!

| Viviluka explică (pentru anonim_4396):

Multumesc din suflet. Da, ne iubim foarte mult, dupa cum spuneam e un baiat minunat, care de fapt el nu ma merita pe mine, ca eu sunt o copila care nu ii ofera nimic in afara de dragostea ei si toata pretuirea ei.El imi ofera tot ce vreau, ma face sa ma simt speciala, si multe fete si-ar dori sa fie in locul meu ( dupa cum ziceam, e un tip destul de popular ). Da, asta am zis si noi, ca iubirea nu ne-o poate lua. Cel mai rau ma doare ca el nu merita sa treaca prin asta pentru mine, dar trece, fiindca ma iubeste..Altul stiti ce mi-ar fi zis : " Du-te cu nebunii tai ". El tot timpul chiar si acum cand ne mai vedem, incearca sa ma faca sa rad si sa zambesc, sa privim si partile bune. chiar daca nu prea sunt. Multumesc din suflet pentru sfat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Viviluka):

Nu trebuie sa-mi multumesti!
Sa luptati pentru ca aveti de ce! Iubiti-va mult si va doresc tot binele din lume :*
Te pup! Sa ne auzim cu bine, da?

| Ichnat a răspuns:

In primul rand felicitari pentru roman! happy

Daca vrei sa ai un baiat superior tie tu trebuie sa fi superioara altora! straight face

Si in plus daca ar avea ceva cu romi de ce iubita lui e roma?

| Viviluka explică (pentru Ichnat):

Pentru ca eu sunt diferita de restul. Asa mi-a spus. Nu e un roman, e povestea mea. In loc sa judecati marimea textului ati putea sa spuneti ceva folositor problemei.

| MetalHead04 a răspuns:

Luptati daca va iubiti, pentru ce sa renuntati?

| Alishia a răspuns:

Cred ca ar trebui sa lasi timpul sa mai treaca, analizeaza tot ce s-a intamplat la rece si decide ce e bine si ce nu sau ce poti schimba.Nu incepe din prima"gata ne despartit pentru ca ruda cutare a zis un ***"-nu asa.
Cat despre parintii, parerea mea e sa-i ignori, nu conteaza etnia sau varsta sau religia, cat sa iti impui punctul de vedere...pai....pana acum nu prea ti-a reusit deci incearca alta tactica.

| Swal a răspuns:

Wow, cat ai scris fato. Sincer, sunt impresionat de iubirea voastra, respect.
Trecand la alte chestii, faza cu etnia este o chestie de domeniul neandertalilor, iar din pacate familiile voastre traiesc in timpurile alea. Totusi mai fetito, poate il iubesti tu, nu zic nimic, doar ca esti prea mica pentru a-ti infrunta familia, sa lupti cu aceasta pentru un baiat. N-ai specificat de cat timp sunteti impreuna, e un detaliu important.
Sora ta? Eu i-as rupe capu', drastic. Nu e posibil, aia nu-ti mai e sora daca iti vrea raul, pune-o la punct. Nu glumesc, chiar te indrum sa o paruiesti de cate ori greseste, poate iti va stii de frica dupa.
Cat despre baiatul tau...nu stiu ce sa zic. Astept un raspuns cu durata relatiei ca sa ma pot pronunta si-n aceasta privinta.

| Viviluka explică (pentru Swal):

In primul rand iti multumesc sincer. Si tu m-ai facut sa rad si e un lucru important. Chiar iti multumesc. Stim ca prostiile astea cu etnii sunt de domeniul trecutului dar ai nostri nu prea inteleg asta. Ai mei nu aveau nimic cu asta, pana sa nu aiba ai lui, si de aici au inceput si ai mei. Stiu, ca sunt mica sa ma lupt cu ei, si nici nu am de gand sa o fac, totusi, e familia mea. Avem foarte putin 3 luni. dar amintiri cat 1 an, si tinem unul la altul cat 2 ani. pentru faptul ca noi nu ne certam aproape deloc, decat foarte rar s i din prostii, relatia noastra e bazata pe incredere si multa iubire si totul este ca in povesti intre noi. E genul ala de relatie despre care se spune ca nu exista, d'aia tinem si asa mult unul la celalalt, ca suntem perfecti unul pentru altul. Sora mea, tocmai asta e problema, si asta o deranjeaza pe ea cel mai tare, ca nu ma iau la bataie cu ea, ca am invatat de la baiatul meu sa evit chestiile astea de mahala, ca se discuta calm si frumos, si indiferenta doare cel mai tare. Asta e problema ei. Ca acest baiat ma face sa fiu mai diferita decat ea, in bine, si asta nu suporta.
Multumesc pentru raspuns.

| Swal a răspuns (pentru Viviluka):

Eu am o vorba "Daca vrei sa castigi, joaca dupa regulile jocului", iar "jocul" dintre tine si sora ta consta in ura si ranchiuna. Raspunde-i cu aceeasi moneda, este o solutie. Sincer, chiar daca nu te cunosc esti singura fata de 14 ani pe care chiar o cred ca iubeste si este iubita, te admir pentru asta.
Sper ca totul va fi bine pentru voi, succes.