| Sp1r1dushuPrizmat1k a întrebat:

Nu credam ca o sa ajung sa intreb aici. de obicei rezolv singur problemele, insa de data asta sunt foarte speriat si as vrea sa mi se raspunda cat de serios se poate, daca se poate.
Acum o saptamana eram cu iubita mea si am facut. nu stiu daca il pot numi sex, deoarece doar am introdus penisul in vaginul ei de 2 ori (va rog, nu intrebati de ce), iar eu ma stersesem de acel lichid din timpul preludiului inainte sa intru propriu-zis in ea.
Intrebarea mea este, ar putea ramane insarcinata tinand cont ca am intrat doar de 2 ori, dupa ce m-am sters, si nici macar cu totul?
Va rog nu radeti ca eu sunt speriat un pic laughing)))

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici, deci cel mai probabil nu. Totusi, incearca un test de sarcina (logic ca pentru ea), intreaba farmacistul/farmacista care ar fi "mai bun" si cand sa-l utilizeze.

| Sp1r1dushuPrizmat1k explică:

Multumesc frumos de raspunsuri

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care sunt pe punctul de a-si incepe sau si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja informat/a ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, +/sau ziua de ovulatie cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din SPERMA si NU din LICHIDUL PREEJACULATOR care este un lichid STERIL. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar/numai in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul care deja exista sau pe cel care va fi eliberat in urmatoarele 2-3 zile. Iubita ta este singura care stie precis/exact in ce moment al ciclului menstrual a fost intretinut jocul amintit si sa poata aprecia daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcini in acest caz. In concluzie probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. Multa sanatate!

| Otto19 a răspuns:

Nu creed, dar totusi fai un test, iti sugerez pe viitor sa fi mai atent :3

| PIPER23 a răspuns:

Din pdv medical sunt sanse, insa mici. Tine cont doar de faptul ca e nevoie de un singur spermatozoid ca sa fecundeze ovulul, iar lichidul pre-ejaculator contine cateva milioane.