| Ionut3399 a întrebat:

Nu-i ciudat cand ea iti face rau, apoi te inseala si la o perioada dupa se afiseaza cu alt tip sa arate cat de bine mersi si fericita e, iar tu te simti groaznic stiind ca ai dat totul pentru ea? Cand a plecat a spus ca o sa vad eu cat de fericita o sa fie bla bla, la cat rau imi facuse nu prea imi pasa. Asta oricum nu s-a schimbat e imoral sa-mi pese de cineva care mi-a facut rau. Dar nu-s vindecat complet sa incep o alta relatie, am o teama cumva ca n-o sa mai am parte de o relatie, ca nu gasesc pe cineva potrivit nu stiu si toate duc la durere pentru ca ambitia mea s-a transformat sa fiu mult mai bun si mult mai fericit decat ea si noul ei iubit. Si nu cred ca e tocmai normal. Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Fii barbat, stai drept si vezi-ti de viata ta.
Nu te mai plange aici, du-te-n club la agatat!

| RAY a răspuns:

Ca vrei o siguranta ca nu se va mai repeta trecutul,e asa ceva nu exista,iubirea este un act de credinta care nu are o baza stiintifica, nu e ceva de care poti sa fii convins sau sa stii cum va reactioana aceea persoana in viitor, asa ceva nu poti stii, omul este o fiinta emotionala nu una rationala desi iti inteleg frica dar trebuie sa intelegi asta, e o credinta atat

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca ai trecut cu bine peste cele intamplate cu fosta iubita. Acum, cauta si tu o fata alaturi de care sa fii si tu fericit.

| Sofer a răspuns:

Destul de frustrant. Te desparti de ea iar ea peste cateva zile alt iubit. pare cam ieftina fata.

| Donsavas a răspuns:

Parerea mea e ca ii acorzi prea multa atentie iar ea asta si vrea. Tu trebuie sa ti acorzi mai multă atenție tie si sa lasi lumea să si vada de treburile lor iar tu de ale tale.

| Bozgi200 a răspuns:

In primul rând nu te mai arunca cu capul înainte: Gata e frumoasă, e aleasa. Nu e chiar așa.
Inainte de a incepe o relație trebuie sa o cunoaște cât de cât si ai un fel de "relație test" nu sunteti împreună oficial, dar va sărutați si chestii... In perioada asta observi daca e persoana potrivită, daca pune suflet in relatie asa cum pui si tu.
Gândește cu capul de pe umeri nu cu celălalt.