| iAngel a întrebat:

Nu inteleg. cum trebuie pana la urma sa te comporti cu o fata?
Daca esti prea bun te ia de prost, daca esti prea tandru si romantic o sufoci, daca esti indiferent vine si plange ca esti rece, nu inteleg cum trebuie sa ma comport cu prietena mea. Tin la ea enorm de mult si vreau sa fiu tot timpul cu ea, dar daca o sa fiu prea bun si intelegator sa nu ma ia de prost, daca o sa fiu prea tandru si romantic sa nu zica ca o sufoc, iar daca sunt indiferent cu ea imi spune ca sunt rece(s-a intamplat)

6 răspunsuri:
| anonima97 a răspuns:

Of. of... asa sunt si baietii nu te supara, nici fetele nu inteleg baietii, deci tu trebuie sa fii exact cum simpti, adica, depinde desituatie, ea nu cred ca s-a combinat cu tine ca esti prost sufocant sau prea rece, uneori trateaz-o rece ca sa fie ea tandra, alte ori trateaz-o, daca ea e rece tu fi bun, iar cand sa fii tu tandru ea sa fie buna cu tine ca sa va iubiti mult mai mult, jucativa putin cu sentimentele. succes

| ostea a răspuns:

Pur și simplu fii tu însuși.
Dacă ea te acceptă așa cum ești este bine, dacă nu te acceptă înseamnă că nu este pentru tine și trebuie să accepți asta.

Nu încerca să fii altcineva, fii tu cu adevărat, cel original. Orice ființă apreciază asta.
Dacă o să fii dezamăgit, o să ai ocazia să înveți ceva benefic ție.

Nu toate fetele îs la fel doar că pînă dai de persoana potrivită poti trece prin fel de fel de situații aiurite și în final pierzi încrederea în ființele din jur, pînă și în tine.

Tu alegi!
Ai grjă de tine.
Gînduri de lumină!

| emignon a răspuns:

Cel mai bine e să lăsăm relațiile să fie doar profesionale.
Cred că ajută mult când nu ne implicăm sufletește în relația cu colege.
E mai bine dacă ne stăpânim emoțiile și sentimentele.
O relație colegială simplă e cel mai bun lucru cât suntem la școală.
Ne ajută să rămânem maturi și echilibrați sufletește, și ne pregătim mult mai bine pentru viață.

| andreeastoian a răspuns:

Intreab-o pe ea cum siar dori sa fii cu ea [conteaza foarte mult latura ei adica personalitatea] Iubitul meu era indiferent credea ca-l plac mai mult si pentru indiferenta ieri ne-am despartit am tinut foarte mult la el si el la mine!sad

| iAngel explică (pentru andreeastoian):

Ea vrea sa fiu cum sunt, de incredere,sa nu fiu rece,sa vorbesc cu ea deschis,sa nu fiu indiferent,sa fiu tandru si romantic, sa o iubesc enorm de mult, dar eu ma gandesc sa nu o sufoc cu chestia asta.

| Sicky a răspuns:

Simplu. Fetelor nu le place sa le ei prea rapid, nu le place sa vorbesti de nimicuri.Dar le place sa fii amuzant, sa ai grija de ele, sa te interesezi de ele ( dar nu prea mult ), sa spui mereu lucruri interesante si sa nu vrei toata buna ziua sa le saruti si chestii din astea ( doar daca iesi cu o nebuna ).Si spun toate astea pentru ca sunt fata si am foarte multe prietene care sunt de aceeasi parere cu mine. Sper sa te ajute sfatul.Pa!