| iAngel a întrebat:

Nu inteleg o chestie. sunt impreuna cu prietena mea de 2 luni, o iubesc enorm si mereu sunt tandru si romantic cu ea, mereu cand sunt cu ea orice s-ar intampla in spatele meu sau oriunde, eu nu aud nimic si nu mai vad nimic in afara de ea, asa sunt eu, tin enorm de mult la ea, si am auzit eu de la prietena ei cea mai buna ca nu-i place ca sunt asa pupacios si romantic cu prietena mea, ca prietena mea vrea sa ma schimb si nu stiu daca este adevarat, astazi de dimineata nu m-am mai purtat cum eram inainte, am fost indiferent, am fost rece, dar nu am vrut sa fiu asa, chiar nu suport sa fiu asa, si ea mi-a spus ca a observat la telefon ca m-am schimb enorm de mult fata de cum eram, ca sunt rece cu ea, ea mi-a spus ca ma iubeste si eu am inchis telefonul ca ma durea inima din piept sa mai vorbesc cu ea asa rece si indiferent, nu stiu cum vrea ea, sa fiu mai indiferent sau sa fiu cel pe care il stie, tandru si romantic, sau doar prietena ei este geloasa pe ea ca ma are pe mine, ca mi-au spus multe fete ca si-ar dori un baiat ca mine, si ca doar prietena ei cea mai buna incearca sa ne desparte. voi fetelor cum preferati sa fie baiatul? Tandru, romantic si pupacios sau indiferent si rece? Eu nu vreau sa o pierd, tin enorm la ea, si nu stiu cum sa ma comport cu ea, poate prietena ei este geloasa sau prietena mea s-a plictisit de mine cum sunt cu ea, si trebuie sa ma schimb. o voi suna diseara sa vad cum vrea ea, ii voi explica totul, ea nu are credit sa ma sune, deci voi cum ati vrea baiatul sa fie?

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Fii cum vrei tu sa fii tinere...

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Normal ca romantic si afectuos.Cred ca nimeni nu isi doreste ca partenerul/a sa fie indiferent/a si rece pentru ca asa e normal sa fi o data ce iubesti o persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot atatea complicatii? Nu inteleg.
Cel mai bine ar fi sa o suni, sau si mai bine sa vorbiti fata in fata despre asta. Spune-i ce ti-a zis aceasta prietena a ei, intreab-o daca e adevarat, daca da, de ce nu ti-a zis tie?
Faceti un fel de discutie in care sa spuneti ce va deranjeaza unul la celalalt. Te va ajuta si pe tine, si pe ea.

| elizabeth_7104 a răspuns:

Sunt unele fete carora nu le place sa fie "sufocate". Ideal ar fi sa vorbesti cu ea si sa iti spuna direct ceea ce isi doreste. Chestia asta cu intermediarii nu suna a bine.

| iAngel explică (pentru elizabeth_7104):

Am discutat cu ea si i-am spus tot, si a inceput sa panga si a zis ca nu vrea sa ma schimb, vrea sa fiu cel pe care il cunoaste ea, si sa nu ma iau dupa gura lumii, mi s-a rupt sufletul in doua cand am auzit-o plangand

| TheFlower a răspuns (pentru iAngel):

Asa vezi ca am avut dreptate.
Bravo ei ca e fata buna si ii plac baietii asa ca tine.
Nu dinaia indiferentihappy
Felicitari!