| cristinaanamaria a întrebat:

Nu ma criticati
am incercat sa ii vad toate punctele rele, am incercat sa il uit
e a 41 noapte in care beau si plang
dati-mi sfaturi voi cand ati iubit neconditionat si simtati ca e sufletu pereche cum ati uitat?
cum ati trecut peste?
eu am iesit la distractie, am incercat sa ies cu alt baiat si tot degeaba straight face
nu ma criticati sau sa ma considerati vreo disperata
fara modestie sau lauda, sunt multi baieti care se tin dupa mine, dar eu nu pot sa tin la nici unul dintre ei, oricat am incercat, imi apare chipul lui in minte, (chipul baiatului dupa care sufar si vocea lui si gesturile lui parfumul lui, totul straight face), de atunci am slbati ffff mult, sunt f slabita, ma hranesc cu suferinta, suferinta imi taie pofta de mancare

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am muncit pana la epuizare. Si timp de doi ani si jumatate nici n-am observat vreun barbat, asa ca nu ti-as putea spune daca mi-a facut cineva curte. Ulterior mi s-a spus ca fusesera cativa

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu gresesti mult crezand ca il vei uita daca iesi cu altul!
Nu e posibil asta pentru ca inca nu l-ai uitat si nu esti pregatita de o relatie!

Asteapta sa treaca timpul, sa te refaci, iesi cu prietenii, viziteaza-ti neamurile, apuca-te de un sport, schimba-ti numarul si, in timp, vei vedea ca o sa-l uiti!

Dar nu te astepta ca asta sa se intample peste noapte!

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa treci peste asta.trebuie sa socializezi si sa cunosti persoane noi.nu poti avea un viitor maret daca nu treci peste problemele din trecut. sad
bafta! :*

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sincer iti zic...am trecut si eu prin asta. nu esti singura si toata lumea trece prin asta la un moment dat, dar trebuie sa vrei sa iti revi pentru ca daca stai si te gandesti non-stop la el toata ziua nu vei reusi crede-ma. in momentul in care m-am despartit de el si am realizat ca nu mai e cale de impacare, am iesit cu prietenii, am incercat sa imi gasesc ceva de facut sa-mi ocup mintea cu altceva.si am cunoscut pe altcineva care m-a facut sa uit total de fostul... daca iti gasesti pe altcineva iti va fi mai usor sa uiti. cel putin la mine a mers.

| thereforyou a răspuns:

Stiu exact cum te simti, si cu alcoolul o inteleg perfect. E foarte dureros atunci cand cineva isi pune amprenta pe tine si trebuie sa o suporti foarte mult timp. Chestia e ca ...trebuie sa stai si sa induri. degeaba iti spun toti sfaturi aici, ca nu te ajuta, crede-ma. Asta e viata asta de rahat.

| Crisu_7532 a răspuns:

Nu ai mentionat cati ani ai.pentru ca daca esti mica de varsta, te asigur ca nu e vorba de iubire sau de suflete pereche, ci e vorba de o pasiune pur adolescentina. nu poti sa-l uiti pentru ca te gandesti mereu la el. si stiu ca e complicat dar incearca sa nu te mai gandesti si renunta la orice lucru care-ti aduce aminte de el. stii vorba aia, ochii care nu se vad se uita? functioneaza perfect. plus ca mai e o vorba: cui pe cui se scoate. asa ca incearca sa-ti gasesti un alt prieten. spui ca se tin multi baieti dupa tine. iesi cu iei. nu trebuie neaparat sa te cuplezi cu vreunul dintre ei. pur si simplu iesiti impreuna, vorbiti, distrati-va impreuna si poate printre pretendentii astia se va gasi un baiat care sa-ti placa. dar trebuie sa-i lasi sa se apropie de tine si sa fii deschisa catre ceva noua. pentru ca daca te complaci in situatia in care esti si preferi sa-ti plangi de mila n-ai nici o sansa. o sa suferi ca proasta. ce naiba, sunt atatia baieti pe lumea asta.nu stii ca dupa baieti si autobuze nu trebuie sa alergi niciodata pentru ca sigur va veni un altul? si lasa dracu bautura ca o sa-ti nenorocesti ficatul si sa vezi atunci ce o sa-ti plangi de mila. un alt baiat gasesti lejer. un ficat nou, mai greu. funda?

| CarmenR a răspuns:

Timpul vindeca orice, dar lasa alcoolul!

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Stop being so goddamn emo?

| max_4494 a răspuns:

In viata sunt si momente grele in care pare ca totul este pierdut.Relatia ta destramata trebuie sa fi fost cauzata de ceva.Cauta sa vezi unde s-a gresit, cine a gresit, de ce, si mai ales fi sincera cu tine insati. Daca vrei ca totul sa revina ca odinioara, lupta pentru asta cu ardoare, renunta la ambitii sau orgoliu si spune lucrurilor pe nume. Daca mai poate fi recuperat ceva, cu siguranta vei obtine ceea ce vrei.Insa daca nu se va schimba nimic, mergi mai departe si traieste-ti viata frumos. Daca vei continua sa te lamentezi si sa-ti ineci amarul in bautura ori plangand pe un umar dezinteresat de soarta ta, nu faci decat sa adancesti suferinta.In fond nimeni nu este de neinlocuit.

| Lucian_1592 a răspuns:

Poate intrebarile la care raspunsurile ti-ar face mai bine sunt:
"cum sa imi traiesc viata fara el"...nu "cum sa fac sa il uit"
"cum sa fac sa ma simt bine", nu "cum sa fac sa nu mai sufar"
"cum sa fac sa rad", nu "cum sa fac sa nu mai plang"
"cum sa fac sa dorm mai bine", nu "cum sa fac sa nu mai dorm noptile"
Sunt convinsa ca poti gasi foarte multe raspunsuri, pana la urma tu te cunosti mai bine decat am putea noi de pe acest site sau altcineva sa o faca.stii ce poti sa faci pentru a te simtii mai bine, asa ca poate e cazul sa faci mai des ceea ce iti este benefic.si poti sa iti permiti momente de triste, sunt normale si ai nevoie sa le traiesti, si sa inveti din experienta ta ce este de invatat.

| mika_4756 a răspuns:

Stai linistita, si mie imi place de o fata(o cheama tot elena) si nu mabaga in seamasad dar ce ai vrea sa fac sa plang, sa ajung o slabatura...gaseste pe altcineva, sau pe altasmugsmugsmug

| ionikaa a răspuns:

Nu ai cum sai vezi partzile rele. pentru tine el a fost perfect si atunci nu are nici o parte rea. trebuie doar sa te gandesti la tine si la sanatatea ta pentru ca asa nu o sa ajungi nicaieri si nici nu o sa rezolvi nimic.