| corina9700 a întrebat:

Nu ma mai inteleg deloc cu iubitul meu.El are putine momente cand se comporta serios si cand imi spune ce simta in rest face la fel ca si ceilalti si face misto.Chiar daca stiu ca de fapt asa este el si stiu ca ma iubeste de la un timp ii spun cu adv ce cred eu despre el adica ca nu se comporta chiar corect.Azi mi-a zis ca i s-a luat si ca ma cred eu buricul pamantului...dar am mai fost cu el o data si nu i-am spus cu adv ceea ce simt si de aceea ne-am despartit asa ca acum am considerat sa spun exact adevarul.Il iubesc mult...ce ma sfatuiti sa fac?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Trebuie sa il faci sa se comporte serios, sa il ameninti cumva ca te-ai sarutat de glumele lui.Foarte bine ca ii spui ce ai pe suflet.Asa si trebuie! Faza e ca din pacate, din ce vad, tu il respecti pe el.Baiatul ar trebui sa respecte fata. sad Of, of! Zi-i ca nu esti buricul pamantului ci ca doar incerci sa iti faci situatia mai buna atragandu-i atentia ca nu se comporta calumea.Trebuia sa aiba o educatie mai buna! Te sfatuiesc sa spui mereu adevarul sa nu te ascunzi, da ii convine bine, daca nu ciao! Bafta! :* >big grin

| corina9700 explică (pentru Floreenofficial):

Iti multumes mult pentru ajutor.Problema este ca nu intelege nu stiu cum sa ma exprim cum sa il abordez ca sa poata sa inteleaga.El intelege ca eu vreau sa se comporte numai frumos cu mine si ca nu are voie sa fac glume si lucruri din astea. Daca mai vrei sa-mi spu ceva imi scrii.:*

| Floreenofficial a răspuns (pentru corina9700):

Pai daca nu, spune-i ca iti vei cauta un alt prieten.Si adu-i aminte ca trebuie sa faca cum zici tu, ca o relatie se bazeaza pe echilibru si respect din partea ambilor parteneri.Sau daca nu sa lasati amandoi din orogoliu fiecare cate putin si gata. Oricum, nu e o problema foarte grava se poate rezolva cu multa rabdare.Bafta!

| Ofiintă a răspuns:

Buna

Daca il iubesti cu adevarat, il lasi sa-si vada de ale lui, ( mistouri, glume) pentru ca deodata daca va veti despartii asta va fi ce iti va lipsi la el.
Tu vrei sa te ia mai mult in considerare dar are si el partea lui de viata in care mai injura... si lista continua, atata timp cat tu stii ca el te place ar trebui sa te calmezi si sa realizezi ca asta este ceva normal.
Numai bine!
pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste-i intre patru ochi foarte serios.Intreaba-l daca te mai iubeste si ce are de gand. Spune-i ca nu-ti place cum se comporta cu tine si ca ai vrea sa-si revizuiasca putin comportamentul fata de tine.

| RaZZyGabriel a răspuns:

La cum vorbesti parca ai avea 14-15 anilaughing iti dau un sfat mai bun ca toate.despartete de el si cauta altu mai serios daca doresti.dar ai grija sa nu gasesti un prea serios pentru ca ala isi va bate joc de tine si te va lasa. baieti seriosi la varsta noastra petru ca eu am 17 anibig grin nu prea gasesti.dar nu-i bine nici sa cauti unu prea mare doar pntru ca iti doresti seriozitate pentru ca nu vei avea parte decat de suferinta. daca ti-am fost de ajutor ma bucurbig grin:*

| OxanaBotna a răspuns:

Daca se comporte cu tine de foarte mult timp asa, incearca sa-l uiti pentru ca o sa ai mai multi probleme cind o sa fii cu el, Eu cred ca nu te iubeste daca face misto de tine, asa baieti sunt in toata lumea, fii optimista si lasa-l dracului in pace, nu-l suna, nu-i scrie mesaje si o sa vezi ce va face el. Bafta dar degeaba te chinuiesti :_

| AnutZuu a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna?happy