| xfelyci24 a întrebat:

Nu ma pot îndrăgosti. Ideea este ca am 17 ani. Am încercat relații cu tipi unul mai diferit decât celelalt, dar cat de bine ne-am intelege sau cat de bine ar arata nu ma pot îndrăgosti. Simt un sentiment apoi fac greseala de a intra intr-o relație pentru a realiza ca nu a fost de fapt nimic acolo. Simt ca innebunesc, ma consum incontinuu. Parca efectiv nu pot simți sentimentul de romantism fata de băieți

Răspuns Câştigător
| nothing67 a răspuns:

Poate doar nu ai găsit pe cineva care să fie pe placul tau sa sa te faca sa te simti indragostita..eu zic sa mai incerci..si sa ai rabdare cu tine.

| xfelyci24 explică (pentru nothing67):

Habar nu am. oricum n am ce schimba

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar de ce esti asa disperata sa te indragostesti? Nu forta lucrurile, lasa-le sa vina de la sine, daca vor veni. Dragostea nu se cauta, ci se gaseste. In alta ordine de idei, poate nu te indragostesti de baieti pentru ca esti lesbiana si nu ti-ai dat seama sau nu poti accepta inca.

| xfelyci24 explică (pentru wildthing):

Nu este vorba de asta. doar ca nu pot prinde sentimente, nici măcar minore fata de ei.

| ania a răspuns:

Daca nu te simti inca pregatita pentru a te casatori, mai bine lasa in pace toti baietii. mai bine roaga/te lui Dumnezeu pentru viitorul tau sot, si can vei gasi pe cineva care simti ca iti place suficient de mult incat sa=l vazi ca un posibil sot si spun si cei din jur ca e un om de incredere, abia atunci fii amabila si deschisa sa intri intr=o relatie. Baietii nu sunt masinarii care au datoria sa iti provoace sentimente romantice.

| Violleta2022 a răspuns:

Indragostitul asta nu vine niciodata la comanda!
Este un sentiment complex care apare numai in anumite conditii, atunci cand ne place cineva foarte-foarte mult si ne dorim sa fim cu el sau ea. Primul semn este and inima o ia din loc, accerenadu-si bataile, in prezenta acelei persoane. Apoi simti ca vrei sa fii cu acea persoana, ca-ti place de ea, ca o doresti, ca vrei sa o atingi, sa-i vorbesti...

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

"parca efectiv nu pot simți sentimentul de romantism fata de băieți"
Fata de altcineva, poți?

| barbatulusierra1 a răspuns:

Cu tipi, draga e aiurea însă ești o stricată

| xfelyci24 explică (pentru barbatulusierra1):

M-am gândit si la asta?