| Hereiam7 a întrebat:

Nu mai...astept sa imi vina niste analize de la ginecolog saptamana viitoare si inca nu il blochez pe iubitul meu, pentru ca poate am nevoie de el, sa imi fie alaturi, dar sper sa iasa analizele bine...Doamne ajuta sa fiu bine si apoi nu il mai caut nu ii mai scriu nimic, suntem la distanta acum. Are o fosta, recent, in lista pe net si nu vrea sa o stearga. Imi zicea ca ma iubeste si ca are planuri mari cu mine si nu poate sa renunte la o fosta? Nu mai accept. Ma rog doar sa fiu bine si apoi plec definitiv din relatia asta. Am ajuns la concluzia asta, din pacate, dar asta e. Chiar nu mai pot. El spune ca e un fleac, dar nu ma intereseaza ca are ceva sau nu cu ea, faptul ca nu poate sa o stearga spune multe pentru mine. Ma doare, dar nu mai pot asa. Si nu vreau sa aud motive si altele, nu ma intereseaza, sa ramana cu ea si cu cine vrea daca nu poate sa renunte. Va multumesc tuturor care mi-ati scris.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa intelegem ca astepti doar sa vezi daca poti profita de el? Sau de ce astepti daca zici ca e rau pentru tine?

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Păi dacă e gravidă fata cret ca are nevoie sa vorbeasca cu el, ca nu a facut copilul singura.

| mihai69 a răspuns:

În felul ăsta n-o să ai niciodată pe cineva alături, cu excepția animalelor de companie.

| Wr3nch a răspuns:

Nu am inteles nicidoata de ce e mentalitatea asta ca fostii trebuie rasi de pe fata pamantului. Sau esti atat de nesigura pe tine incat crezi ca il poate recuceri?

| Sofer a răspuns:

Încă vorbește cu ea de o are în listă? Dacă da, atunci nu mai sta cu el.

| Hereiam7 explică:

Nu trebuie rasi de pe fata pamantului, dar fiecare sa isi vada de viata lui. De ce ai avea nevoie in viata ta de o fosta? Pentru amintirile cu ea? Pentru ca nu o poti uita, dar totusi vrei altceva? Nu imi pasa. Pentru mine nu exista fosti. Da, au fost si au trecut, de asta sunt fosti. Daca nu poate sa renunte la ea, si are nevoie de ea in viata lui, acolo pe net ii mai scrie sau eu stiu, nu spune ceva? In fine. E parerea mea si o sustin indiferent de ce mi-ar zice lumea.

| Hereiam7 explică:

Mai bine singura decat o rezerva, sau pe ea o tine de rezerva. Sau pur si simplu sa conteze ea mai mult de cat mine. Da, pentru motivul asta. Ea e mai importanta din moment ce nu poate sa o stearga, nu poate sa renunte la ea. In fine, mai bine singura. Sa ramana cu ea ca-i mai importanta.

| OvYdYu0697 a răspuns:

Buna din ce oras esti?
Nu imi dai si mie Facebook sau ig poate iasa ceva frumos.