| Andandut a întrebat:

Nu mai inteleg nimic. Parca ieri ma iubea. Deci, sunt..de fapt mai bine zis am fost cu prietenul meu timp de aproape 3 ani. Intr-adevar am gresit si eu foarte mult in relatia asta pentru faptul ca l-am jignit,l-am facut prost mai mereu,dar sincer eu nu pot sa-i zic unui om ca e destept daca el demonstreaza contrariul. Nu fac complimente gratuite. I-am zis de atatea ori sa se schimbe, de fapt sa incercam sa ne schimbam amandoi, dar el ma ignora,nu ma lua in seama, pentru ca el se crede perfect. crede ca mereu numai eu gresesc iar el e doar o victima.

Asadar, pe parcurs m-am indepartat de el, era normal, daca vedeam ca n-am cu cine discuta. Si chiar daca m-am indepartat un pic, i-am mai dat o sansa, i-am zis ca macar de data asta sa se schimbe si sa ma apropie de el, pentru ca nu vreau sa ne despartim. Dar vad ca nu, nu poate, asa ca, el fiind obisnuit sa aiba totul pe tava, probabil nu s-a miscat nici un pic sa faca efortul de a ma apropia de el.

Astazi am discutat de revelion, i-am zis ca m-am saturat sa-l facem numai la el acasa, i-am zis ca as vrea ca de data asta sa-l facem la mine acasa, sa mai schimbam locul macar. Dar bineinteles a venit cu niste comentarii proaste, deci ca sa nu ma mai intind mult, nu vrea sa facem ca mine, ci vrea sa facem tot ca el. A insinuat cum ca eu as vrea sa facem revelionul acasa la mine deoarece vreau eu sa stau sa am grija de fratele meu mai mic si chestii de genul.Si a zis ca lui nu-i convine asta.Total neadevarat, nici nu am pomenit asa ceva. Nu stiu de ce este gelos pe un copil de 11 ani. oh go on Si daca e sa o luam asa, daca faceam revelionul la mine si statea si fratele meu cu invitatii, sau daca il mai supravegheam putin pe fratele meu, ce era? Faceam ceva rau? Doar e si el un suflet, nu? Sincer m-a atins rau cu ceea ce mi-a zis. M-a durut rau.

Dar cireasa de pe tort e alta, a zis ca gata, fiecare sa faca revelionul la casa lui si gata, A zis ca el vrea sa ma uite, ca el nu crede ca mai exista aceeasi iubire puternica intre noi, a zis ca vrea sa renunte la mine si ca imi doreste sa-mi gasesc un baiat care sa fie asa cum vreau eu. Si a mai bagat si faza cu: Dumnezeu nu ne vrea impreuna. oh go on

A zis ca vrea sa mai vorbim la telefon macar de azi inainte, pentru ca nu vrea sa ne despartim brusc. Apoi mi-a zis ca vrea sa ma ia in brate pentru ultima oara, mi-a zis asta de vreo 3 ori, dar nu am acceptat.

Apoi a zis ca el pleaca acasa, nu mai sta. Eu nu i-am mai dat nici un semn, el m-a sunat de vreo 5 ori dar eu nu i-am raspuns. Atat. Nici nu stiu ce sa fac, m-au deranjat toate fazele lui. Cica sa mai vorbim la telefon ca nu vrea sa ne despartim brusc.Pff. Eu m-am decis sa nu-i mai raspund deloc la telefon. Credeti ca ar fi mai bine? Ce parere aveti despre tot ce v-am zis? Eu inca il iubesc, chiar daca m-a indepartat de el putin prin vorbele lui spuse atat in trecut cat si in prezent.Dar... oare merita el vreo ceva de la mine?

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

E destul de urat ceea ce face dar nici tu nu esti usa de biserica. O relatie nu tine numai din iubire, iubire, iubire. Trebuie sa existe si respect si intelegere. Na vad care era problema sa faceti revelionul la tine. E total absurd si fara sens. Si chestia cu sa mai vorbim la telefon....nu mi se pare normala. Ai facut bine ca nu i-ai mai raspuns la avansuri. Incearca sa pari ca nu mai ai nevoie de el si ca pentru tine nu mai conteaza persoana lui. Ignora-l cat se poate de mult.

Iubirea e trecatoare iti vei gasi pe altcineva, chiar daca va dura mai mult.

Bye Bye :*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-mi te rog, cum se numeste fata care sta cu un prost? In rest, multa sanatate!

| redy04 a răspuns:

Nu stiu de el. dar nici tu nu meriti mai multe de la el.

| JasminNoir a răspuns:

Cati ani aveti?

| Voican_LauRa_1995 a răspuns:

Hei kiss! Parerea mea despre toata povestioara ta este ca v-ati plictisit unul de altul, numai e iubirea aia maxima, din cauza divergentelor si certurile care le-ati avut. Tu incerci sa iti repari gresilile din cate am citit si vrei sa o luati de la 0 doar ca el nu te mai ajuta. Eu zic sa incheiati, numai are rost daca ati ajuns in situatia asta. Dragoste cu sila nu se poate, si nu uita ca NICIODATA nu va mai fi la fel sad. Imi pare rau pentru tine... pana la urma urmei nu s-a sfarsit lumea la el, sau la tine. Cel mai frumos ar fi sa ramaneti prietenii, si sa isi vada fiecare de viata lui...