| Ciuss a întrebat:

Nu mai pot... crying

ne-am despartit! Doamne cat l`am mai iubitcrying...ca pe viata mea! si-a batut joc de minecrying. i-am oferit TOT! Iar aseara am terminat si el a plecat cu alta.crying Nu ma mai pot oprii dein planscrying. ultima vreme numa` am suferit din cauza lui. mi-as dori sa nu mai exist sau sa am un accident in urma caruia sa nu`mi mai amintesc de elcrying. Cum sa mi`l scot din minte? Cummm?crying. M`am saturat de atata plans! Nu mai stiu de mine. Regret ca`l iubesc si ca m`am lasat prostita de el, ce fac sa nu mai fiu in starea asta? Stiu ca timpul este cel mai bun medicament, dar ma sting incet numai cand ma gandesc la el crying... va rog ajutati`ma cu un sfat ceva, fetele voi stiti cel mai bine cum ma simtsad funda

Răspuns Câştigător
| Ceapone66 a răspuns:

Ai putea sa stai naibii departe de calculator. Plimbarile, iesirile cu prietenii si sportul te ajuta sa treci mult mai usor peste acest episod. Si pentru numele lui Dumnezeu, inchide muzica aia trista ca numai rau iti faci. Nu trebuie sa te izolezi. Trebuie sa ai activitate si sa fi cu cei dragi in jurul tau. O sa vezi repede ca nu-ti mai pare atat de Fat-Frumos tipul.
Stiu cum te simti, chiar daca sunt baiat.
Chestia cu sportul e chiar pe bune. Se creeaza nu stiu ce hormoni care o sa-ti dea o stare de bine si liniste.

13 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Stiu ca este dureros dar nu se merita,am trecut si eu prin asa ceva si cred ca te inteleg mai bine decat oricine, dar eu din exoerienta asta am invatat ca atunci cand o persoana te paraseste, inseamna ca nu iti este destinata tie! si ca insasi destinul a facut in asa fel incat acea persoana se te lase...gandeste-te ca nimic in viata asta nu este intamplator.iar cat despre el iti spun sigur ca atunci cand ii va fi lumea mai draga va pati la fel

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta. Timpul trecea greu pentru mine. Tu trebuie sa incerci sa nu te mai gandesti la el, sa faci mii de eforturi sa ai alte ganduri. Eu de la un moment dat mi-am rugat cele mai bune prietene sa stea cu mine mai mult timp sa imi dea o ocupatie sau daca tu vrei de ce nu rogi pe niste prieteni baieti de`ai tai sa petreaca tim cu tine poate ei te pot ajuta cumva sau poate legi o prietenie mult mai speciala cu cineva, nu se stie niciodata. Baiatul ala nu merita lacrimile tale nu merita nimic bun.Nu`i da satisfactie izolandu`te de toti si toate si lupta sa mergi mai departe, peste ani vei rade de intamplarea asta.Bafta si ai grija de tine!

| ReeaAndreea a răspuns:

Stai linistita. e doar un prostwinking
nu merita sa plangi pentru el. de fapt nu merita nimic. uh meriti mult mai multe. incearca sa iesi cu alt baiat, sa te distrezi, sa te bucuri de vara :Xwinking mult succeswinking daca vrei sa mai vb da.mi un msj in pv big grinwinking:*

| johnyboy a răspuns:

Asta nu merita nici macar o lacrima, mai ales ca a plecat cu alta in secunda urmatoare...dar roata e rotunda si se va intoarce ea odata si-odata

| Prezidentul a răspuns:

Oamenii sunt rai, nu e bine sa pui suflet intr'o relatie de dragoste...pentru ca se va strik si atunci vei avea o mare stare de depresie! asa cum ai u acum, mai bine candestete ca te'a lasat balta, si sterge toate amintirile cu el: adica Lasa'l si u Balta pe el!; P
funda smug?

| Papusik_4304 a răspuns:

Sincer am trecut sie u prin situatia asta si e destul de neplacuta.Asta s-a intamplat cu mult timp in urma am suferit si am plans o gramada si mi-am dat seama ca nu se merita sa suferi sa plangi intruna... Eu am iesit cu fetele povesteam una alteia dar ai grija ce prieteni iti alegi.ieseam seara oriunde numai sa imi ocup timpul.pana intr-o zi cand am fost la discoteca si mi s-a pus pata pe un baiat care si acum il plac chiar daca nu suntem impreuna. inca ma mai gandesc la primul baiat care mia frurat inima dar sty cu timpul lacrimile te maturizeaza.acum nu sunt cu nici unul dintre ei.pot sa spun ca am renuntat la amun2. continui sa ies cu alti baieti la o plimbare la un suc cu prietenii si sa`mi dau seama de caracterul fiecarui baiat de diferentele dintre ei si da sunt diferente. bune altele rele.dar cu timpul iti vei da seama ca nu se merita atat de mult.si baieti ne iubesc pe noi fetele asa cum ne arata ei f putin. asta ca sa nu ne urce lumea in cap. si ei nu o sa recunoasca niciodata asta deoarece le e frica cand se despart de noi sa nu sufere sau sa ne arate noua ca ei sufera...linisteste-te klmeaza`te.ai sa plangi. seara d seara cand ai sa te gandesty daca ai gresit cu ceva de s`a dus la alta.dar o sa-i para rau si v-a venii la tine din nou daca te iubeste! propria experienta! ai grija ce faci! te pup

| GeorgianaDragus a răspuns:

Buna! Regret mult ce ti s-a intamplat sa stii ca am patit si eu la fel exact ca tine acum vreo 2-3 luni dar sti ce am facut i-am aratat ca nu ma doare.arati ca poti zambi si fara el, arai ca fericirea depinde doar de tine si nu de altii cand il vezi fi fericita si ar trebui sa iti gasesc ceva de facut care sa iti ocupe timpul, eu asa am facut...nu zic ca l-am uitat de tot,caci nu a fost ca o taietura de cutit, ci ca un ciob infipt acolo stiu ca in acest moment nu te ajuta cuvintele mele dar pur si simplu nu a fost sa fie pur si simplu destinul tia rezervat altceva mai bun, mult mai bun decat el.nu tea meritat daca a plecat cu alta incearca sa iesi mai des cu prietenii chiar daca in momentul acela am simtit ca se darama totul in jur,viata continua, cu sau fara noi... "dragostea e oarba.te face sa dau la o parte totul, mai avand inca zambetul pe buze" te rog nu mai plange nu mai suferi pentru el pentru ca in acest moment el cine sti ce face.incearca sa iti gasesti un hobby.eu am plans 2-3 zile dar am incercat sa nu ma mai gandesc a fost greu stiu iesi mai mult nu sta in casa sper mult ca team ajutat.si sa nu mai suferi te log kiss stiu ca e greu, dar nu te descuraja si nu lasa asta sa te doboare ai ineredere in mine ca o sa iti gasesti iubirea adevarata cineva care sa te merite si sa nu te schimbe cu alta cand vine oportunitatea cineva in care sa ai increderekiss mult noroc daca vrei sa vorbim contacteaza-ma pe privat iti doresc multa fericire alaturi de cineva care te merita cu adv

| andrasstefan a răspuns:

Hmmm,da ai dreptate, baietii sunt mitocani dar nu toti sunt la fel.problema este alta la fete si anume ca se lasa coordonate de sentimente.am consiliat dea lungul timpului foarte multe fete si din pacate putine au inteles pericolul iubirii NEBUNE.totusi e mai bine ca ai patit asa ceva.stiu ca suna ciudat dar capeti o anumiteexperienta care iti va fi de folos pe viitor. sportul este un bun exemplu dar din nefericire nu iti dezvolta gandirea chiar daca studiile arata ca iti dau o stare de bine.ar trebui sa te odihnesti mai mult, organismul reactioneaza ciudat atunci cand esti obosita.mlodiile de jale si filmele de dragoste ar trebuie avaporate pentru o perioada din viata ta, ele nu fac decatsa trezeasca amintiri greoaie.un sfat important:citeste CARTI DE DEZVOLTARE PERSONALA.asa vei vedea si invata sa te feresti de multe lucruri rele. daca ai prieteni nocivi in jurul tau, scapa de ei. daca vrei sa ma cunosti ma gasesti pe mess:numaisuntsingur.bafta

| KiryuZero a răspuns:

Eu inca sufar din ceva,fata de care imi place s-a sarutat cu altul,si nu imi pot scoate din cap imaginea aia, nu o mai suport, sunt la fel de distrus ca tine

| Basketball23 a răspuns:

Draga mea stiu cum te simiti incearca daca te intalnesti cu el sa fii indiferenta nu te mai gandi la el si nu mai spune ca vrei sa mori nu are rost exista mii de mtocani ca acesta nu are rost sa suferii bafta mult noroc si nu te mai consuma :*:*:X

| geany98 a răspuns:

Ohh draga ii normal daca la'i iubit sa sminti asta.ar fi anormal sa nu simti asta. Sfatul meu incearca cu altul sau daca esti sensibila asteapta si ai sa vezi ca cu timpul durerea va trece...stai linistita ca nu ii sfarsitul lumiihappy. mult noroc si fi mai atenta data viitoare.baietii nu maerita sa pui suflet in ei.Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg foarte binesadsad
Baietii sunt niste idioti mincinosi nenorociti, m-am saturat de ei si de minciunile lor, nu stiu altceva sa faca decat sa minta.Scuzati-ma baieti,poate nu sunteti toti chiar asa si poate,sper din tot sufletul sa mai existe si exceptii.
Cat despre intrebarea ta,pe baiatul ala nu-l vei uita prea curand, chiar daca timpul va trece, cateodata in momentele de singuratate iti vei mai aduce aminte de el si de momentele frumoase petrecute impreuna...pentru ca in inima ta,el mareu va avea un loc.Tu plangi acum,dar crede-ma ca plangi degeaba,el te-a pierdut,nu a stiut sa te pretuiasca pe tine si dragostea ta.El e singurul vinovat si nu merita nicio lacrima de-a ta.
Baieti ca el se gasesc pe toate drumurile dar fete ca tine,mai rar.
Deci,capul sus, sterge-ti lacrimile, de-acum inainte sa nu-ti mai daruiesti asa usor inima oricarui idiot si lasa-l pe el sa te iubeasca mai mult.happy

| LordUndead a răspuns:

Si eu am patit intr-un fel asa, dar am incercat sa nu ma mai gandesc la el. iar cand imi aminteam de el tot timpul il injuram, incercam sa uit si chestii de genu'. MErgi cu prietenii la un suc/film vezi tu. relaxeaza-te si nu te mai gandii la el. Bafta