| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai știu ce să cred, acum câteva săptămâni, nu puteam sa decalotez penisul cand era in erectie decât foarte puțin, acum, pot să il decalotez aproape complet, deci, am sau nu fimoză? Menționez că am 14 ani

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca penisul tau a fost doar partial afectat o fimoza foarte slaba, in urma decalotarilor repetate, diametrul deschiderii preputiului s-a tot largit putin cate putin si in final a disparut afectiunea. Poti sa te consideri fericit fiindca ai scapat atat de acel necaz dar si fiindca de acum incolo penisul iti este sanatos.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta doar un medic urolog poate confirma.

| Frank51 a răspuns:

Probabil fimoza pe care o ai nu este foarte severa si se trateaza singura prin intinderea repetata a preputului.

| Willis a răspuns:

"Aproape complet", dacă îl decalotezi complet, nu mai ai fimoza. Apoi zilnic decalotat de câte ori ai ocazia. Pielea se va întinde și va intra în normal.