| GogosikaInfuriata a întrebat:

Nu mai stiu ce simt sad De cand s-a produs prima despartire intre mine si iubitul meu, la initiativa lui, si cand el a stat cu alta apoi noi ne-am impacat, nu stiu ce mai simt crying Ma simt pierduta, nu mai am satisfactii de pe urma acestei relatii, el sa mai schimbat intre timp, si eu, si-au facut loc indoielile, neincrederea si usor indiferenta (din partea mea). Il iubesc, cred, mi-ar fi greu fara el, dar parca nici cu el nu sunt pe deplin fericita. Nu mai imi e asa dor de el cand nu ne vedem (el spune ca ii e dor de mine, dar eu nu prea vad acest lucru, poate datorita schimbarii lui, mi se pare mai interiorizat) eu una ar trebui sa nu-l mai vad un an, sa nu mai stiu nimic de el in acest timp ca sa-mi fie dor calumea de el big grin ce sa fac? Mi-e greu si sa-mi fac alta relatie, mai ales ca baietii din ziua de azi sunt pusi numai pe sotii si distractii si cauta standarde cat mai mari etc etc... Dar sunt convinsa ca daca as primi atentia care mi-o doresc din partea unei alte persoane, as fi fericita, atat timp cat m-as simti iubita happy Din experientele voastre, mai e iubire, sau obisnuinta? Am fost impreuna 2 ani si 8 luni, ne-am despartit 8 luni, dupa care ne-am impacat de 2 luni. Ce ma sfatuiti? Sa mai astept un timp sa vad cum evolueaza relatia sau sa rupem definitiv legatura? Eu am 22 de ani iar el 23

Răspuns Câştigător
| marya a răspuns:

Din cate am observat eu tu inca mai traiesti in trecut, imi dau seama cat de greu este pentru tine sa rupi o relatie de 2 ani in care au fost atatea amintiri frumoase iar apoi sa nu mai fie nimic intre voi, ai mare dreptate ca baietilor din ziua de azi le arde numai de distracti etc, daca tu crezi ca nu va mai intelegeti nu mai puteti discuta atunci nu ar mai avea de ce sa ai o relatie cu acest baiat. Exista multe prioritatii de distractie cum ar fi prietenii, ascultatul muzica, karaoke, joking, achizitionarea unui animalut de casa, sitreazate si o sa fezi ca intr-o zi o sa vina un alt baiat care o sa iti atraga privirile.Numai bine

1 răspuns:
| Gabi_6377 a răspuns:

Si eu am avut tot o astfel de relatie.Parerea mea e ca nu se merita.Am incercat sa avem o relatie mai serioasa, dar nu s-a putut.Mereu o sa ai in suflet indoiala.Cnd se intampla asa, de cele mai multe ori e vorba de atractie sexuala, dupa care dispare, si crede-ma tot el te va trda, si tu vei suferi.