| Dizzydizz a întrebat:

Nu mi mai suport pr de la un timp.
Tot ce face ma streseaza.
Oare e momentul sa il las?
Simt c ma sufok fara el
cand e departe mie or de el, cand e aproape nu l mai vreau

Ce sa fac?
Imi e sa nu regret apoi. Da ti un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, deci fix asa sunt si euhee hee...si eu ma intreb uneori de ce e asa.Cand e langa mine parca ma enerveaza si parca nu am chef de el dar daca trece o zi si nu il vad parca nu mai rezist fara el, mi se face dor de el, nu mai am stare trebuie cu orice pret sa il vadlaughing, prin asta trec si eu dar nu inteleg de ce.Eu cred ca si tu il iubesti, doar ca daca va vedeti des te mai saturi si te enerveaza la un momentdat dar daca nu vei mai fi cu el sigur vei suferi pentru ca in fond tu il iubesti, ai impresia ca nu il mai vrei, dar de fapt daca nu ai fi cu el ai suferi mult ca am trecut si eu prin asa ceva, adica am fost despartita de prietenul meu o perioada, la inceput eram fericita ca ma cam stresa si era enervant, dar apoi am inceput sa ii simt lipsa, plangeam intr-una dupa el, deci eu te sfatuiesc sa nu il lasi desi uneori te mai enerveaza unele chestii la el, e ceva de moment si eu trec prin asta dar crede-ma ca e mai bine sa ramai alaturi de el, sau daca vrei poti sa nu il vezi cateva zile sau cateva saptamani sa vezi cum e fara el si atunci ai sa iti dai seama cum e mai bine fara el sau cu el.

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Luchass, Monyk16 chiar se implica in unele probleme si nu ar trebui sa o iei asawinking

Kiduu, incearca sa vorbesti cu prietenul tau despre asta.Ma gandesc ca s-ar putea sa fi intervenit monotonia intre voi.Si pe viitor un sfat, chiar daca esti nervoasa sau plictisita sau chiar nu doresti sa il vezi, nu te arata, zambeste-i, pentru ca s-ar putea sa regreti mai tarziuwinking

| lynysyk a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l lasi(nu pentru todeauna)ai sa vezi reactia sper sa fie spre bine(cel putin asa afost in situatia mea). aici ar fi si un minus...fii atenta...si RABDARE!

| mary9524 a răspuns:

Gandeste-te exact la tine ce vrei tu. daca il lasi nu e neaparat sa regreti poate va fi mai greu primele saptamani dar mai ai timp.de unde stii ca baiatul potrivit e el? poate asta ti se intampla ca il iubesti in subconstient adica nu mai e o dragoste puternica. fa ce crezi mai bine

| dgvfm a răspuns:

Permite-mi sa spun cateva cuvinte, parerea mea, este ca te-a sufocat cu prezenta lui, tot timpul este langa tine, nu faci nici un pas fara el, uneori simti ca nu mai ai aer, incearca sa-i explici ca sa va vedeti, de doua ori pe saptamana, ca uneori esti sufocata de prezenta, lui, dar fara ca el sa se supere, ia-l si discuta cu el, ca tu pe el il iubesti doar ca vrei sa fii mai libera, sa poti sa faci si alceva. dar trebuie sa-i spui ca nu vrei sa te desparti de el, doar este o masura de precautie, uneori sa stii ca tot ce se intampla intre voi, nu vreau sa va sperii, dar poate duce la multe lucruri, rele, sa va despartiti, sa va omarati din prea multa dragoste, nu veti putea sa faceti ceva nou fara ca celalalt sa stie, o sa va certati la cutite, incearca, sa nu mai fii dependenta de el, nu este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monico, tu ești fix ca TOATE fetele de pe site-ul ăsta.
Mai las-o baltă că ne-ai înnebunit cu răspunsurile tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand o discutie exacta pe aceeasi tema cu el. Daca se schimba lasa-l ca da dovada ca poate fi manipulat.In ce ma priveste eu mai al dracului te-as enerva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce simti tu se numeste OBISNUINTA! Sentiment usor de confundat cu IUBIREA.

| RaLuu`..:x a răspuns:

Ceao.big grin
Uite CUm sta Treaba.
Vorbeste Cu el ceva de genu:
Uite. Tin Foarte Mult la tine dar de la un timp incepi sa ma enervezi.scuze ca iti zic dar daca vei mai continua asa.nu cred ca va mai merge
Si iti zic eu ca va functiona.winking
Mult succes.:X