| ajfsfamqewED a întrebat:

Nu prea inteleg de ce o femeie/fata care se culca (face sex, babardeala ) cu mai multi barbati este catalogata drept cu*va, iar un barbat care se calareste cu mai multe fete/femei este admirat/invidiat si alte din astea. ma lamuriti voi?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Mentalitate veche,nimeni nu ar trebui sa schimbe des partenerii din mai multe considerente,una si poate cea mai importanta este trasmiterea bolilor sexuale, care o parte din ele sunt mortale, a doua respectul de sine care nu ar trebui sa permita sa fi folosit, la indemana oricui, al treilea gura lumii care este sloboda

10 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Asta mă întreb și eu și mă deranjează enorm această mentalitate a unilor oameni. Bravo că vezi lucrurile diferit!

| DeeaMarry a răspuns:

Este doar una din nedreptatile vietii.

| Aanyaa a răspuns:

Asta e total fals, in cazul femeilor

| anonimg a răspuns:

Gresit. Desfranati sunt si unii si altii.
Voi vedeti gresit lucrurile prin ochii lumii. Priviti lucrurile ceva mai de sus decat perceptia voastra morala. Exista un standard al moralitatii -un instrument de masura al acesteia; si aceasta este Biblia/Legea morala/Cele 10 porunci, dupa care vor fi judecati toti oamenii.
"Si, macar ca stiu hotararea lui Dumnezeu, ca cei ce fac asemenea lucruri sunt vrednici de moarte, totusi, ei nu numai ca le fac, dar si gasesc de buni pe cei ce le fac." (Romani.1:32)
Este exact ceea ce spui tu: oamenii gasesc de buni pe cei ce fac asemenea lucruri.

| greyhound a răspuns:

Femeile ar trebui sa stie, ca de la ele a plecat ideea asta

| sayWhaaat a răspuns:

Deci nu intelegi diferenta dintre o curva de la marginea strazii, si o fata care isi pastreaza virginitatea pana la 18-20 de ani?
Un barbat care face sex cu multe femei a capatat o anumita experienta de viata, inspira incredere, siguranta, si mai ales a dovedit ca poate avea orice femeie, de aceea sunt cautati.

| Oana92 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Poate sa ste virgina pana la 30 de ani si apoi sa treaca din...barbat in barbat asemeni uneia de pe centura. Atata timp cat nu o face pentru bani sau alte favoruri, ci pentru propria placere e un gest de superficialitate si de limitare in gandire sa o numesti curva!

| ImLucifersBelovedSexlessOffspring a răspuns:

"O cheie care poate deschide mai multe lacăte, este o cheie bună, însă un lacăt care poate fii deschis de orice cheie, e inutil."