| Potcovarul a întrebat:

Nu simt nici un fel de atractie sexuala sau emotionala nici pentru fete nici pentru baieti, oare sunt asexual?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil doar n-ai gasit o persoan sa-ti atraga atentia inca,

| RAY a răspuns:

Esti binecuvantat ca nu simti nimic

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil... DA. Altfel nu se poate explica. big grin

| Hammurabi a răspuns:

Probabil ești doar stresat sau depresiv.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Așa ai fost mereu? Sau doar de o perioadă?

| Potcovarul explică (pentru supadeceapa):

De 1 an

| supadeceapa a răspuns (pentru Potcovarul):

Nu ești asexual. Te macină ceva? S-a întâmplat ceva acum un an când ai început să te simți așa? Ai avut vreo decepție? Asta sună mai mult a depresie și depresia nu înseamnă neapărat stări de tristețe profundă, poate să se manifeste și prin apatie.

| Andresso a răspuns:

Pai daca ai varsta de 8-12 ani e normal asta, dupa e cam naspa.

| OaieBlonda a răspuns:

Cred ca este doar o perioada, poate n-ai gasit inca persoana aceea care să te faca să te indragostesti pe bune de ea. Nu esti atras de aspectul fizic al unei persoane, este ok, poate trebuie să o cunosti ca să prinzi drag de ea. Asteapta și iti va veni și tie randul happy La fel am crezut și eu ca sunt asexuala, insa m-am inselat de atatea ori laughing

| Daiana177 a răspuns:

Asexual=persoana care nu simte atractie sexuala
Daca erai asexual aveai sentimente de dragoste, romantice, pentru alte persoane. Poate esti aromantic asexual.Aromantic, adica nu simti atractie romantica fata de alte persoane.