| principessa1994 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, imi place foarte tare de un baiat si nu stiu cum sa ii spun, Ajuntatima va rog, dati-mi sfaturi

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Daca acorzi atentie baietilor poti identifica niste indicii ca este interesat de tine. spuneam zambetul este un indicator ca cineva te place. Daca il surprinzi ca se uita la tine si zambeste cand privirile voastre se intalnesc exista o mare probabilitate sa te placa. Daca o face o singura data s-ar putea sa fie doar prietenos, daca o face de doua sau mai multe ori, e interesat.

Multi baieti vor face lucruri dragute pentru tine daca li se da ocazia.
S-ar putea oferi sa iti duca lucrurile, sa-ti tina usa, sau alte actiuni pentru a te ajuta
Unii baieti nu stiu sa-si arate sentimentele sau poate nici macar nu-si inteleg sentimentele. Altii vor sa-ti spuna ca le place de tine dar pur si simplu nu stiu cum exceptand acest caz, cand te tachineaza. Exista posibilitatea ca un baiat sa se comporte ca si cum n-ai exista cand esti in preajma lui si sa fie foarte interesat de tine. Asta se poate intampla din cauza ca atunci cand esti in preajma sa fie foarte intimidat de tine. Il placi si nu stii care e primul pas? Zambeste-i si vezi daca iti raspunde. De aici iti dai seama daca merita sa- i acorzi atentie si timp, sau ramai deschisa sa-i observi si pe ceilalti din milioanele de baieti.
Vrei sa stii daca te place sau nu? Ia-ti timp si priveste-i actiunile si comportamentul. Ai putea descoperi indicii pretioase. Invata sa-i citesti limbajul non-verbal. Daca vrei sa fii sigura il poti chiar intreba dar ai grija cum o faci. Foloseste umorul si intrebarile indirecte. Indrazneste!

Succes,

| principessa1994 explică (pentru madyddd):

Crezi? si daca faci ceva gresit

4 răspunsuri:
| AndriciTpu a răspuns:

Foarte simplu faci ca mine iti iei inima'n dinti si ii spui " auzi mie imi place de tine. tie iti place de mine?" daca zice da intrebi daca vrea sa aveti o relatie. Punct... funda?

| principessa1994 explică:

E ceva foarte greu.Ma tem sa nu fac vreo gafa.
si nici nu stiu cum sa ii zic.cum sa incep aceasta tema...

| alinushaly a răspuns:

Incearca sa ii spui cele mai bune prietene a ta sa vorbeasca cu elhappy
si eu sunt in aceeasi situatie si am procedat la fel
sper ca te-am ajutat
spor