| luci_5175 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac... m`am indragostit ce cine nu trebuie, ca de obicei. e un baiat mai invarsta cu 7-8 ani ca mine, ne-am despartit de ceva timp si nu am mai tinut legatura de cateva saptamani sadsadsadsadsadsad... el nu ma mai sunat, nu mi-a mai trimis mesaje.si stiu ca n-o va mai face pentru ca stie ca am alt prieten pe care nici nu-l iubescsadsad spuneti-mi ce sa fac? sa il sun? poate imi zice sa nu il mai sun niciodata sigh il iubescsad

5 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Nu il suna o sa creada ca il iubesti si ca il vrei inapoi...si i se va urca la cap si isi va bate joc de tine.Mai bine uita-l si nu te mai gandi la el...stiu ca e greu dar o sa il uiti pana la urma.

| Lorenada a răspuns:

Sa stii ca dragostea nu are virsta, daca o sa te desparti de actualul prieten, acela o sa auda sau chiar o sa te vada singura si o sa apara din focul in inima lui.Eu m-am intilnit cu viitorul meu sot in urma cu 7 ani si dupa citeva luni ne-am despartit, peste 6 ani eu l-am sunat, asa in gluma sa vad o sa vrea sa se vada si sa se intilneasca cu mine... Acum traim impreuna si peste citeva luni ne si casatorim. Asa ca ia-ti inima in dinti si suna-l, pentru ca mai tirziu sa nu regreti ca nu ai facut acest lucru...bafta

| Unbearable a răspuns:

Ai spus ca te-ai indragostit. Iubirea = indragosteala -> GRESIT, GRESIT! Total gresit. Presupun ca esti doar o copila, si mie imi placeau baietii mai mari, dar trebuie sa te gandesti ca daca vei fi impreuna cu el, va trebui dupa o perioada de cunoastere sa va apropiati tot mai mult, iubirea va va cuprinde si dintr-o simpla giugiuleala poti sa-ti pierzi foarte usor virginitatea. Cand esti cu el, iti place de el, il "iubesti", sa zicem, nu mai gandesti asa de mult si pe moment te gandesti doar la PLACERE. Ei, daca vrei sa fie bine, gandeste si peste prezent - viitor, adica. Oamenii din ziua de azi, gandesc doar prezentul, il savureaza si in viitor le pare rau. Daca am presupus bine faptul ca esti minora, uita de el. Ai o viata inainte, nicidecum sa fie vorba de relatii de la varsta ta! Ceva serios se va intemeia peste 18 ani, deoarece tu esti,, pregatita", dezvoltata fizic si psihic pentru orice atunci, te vei descurca singura DUPA majorat. Sunt niste chestii pe care cred eu, ar trebui sa le discuti si cu mama ta. Bafta!

| darkglass a răspuns:

Suna-l si spune-i ca iti lipseste si il iubesti dar trebuie sa fi si tu sigura ca asa e, desparte-te de tipul cu care esti acum ca sa fie treaba curata

| deedee2002000 a răspuns:

Gandeste-te daca il iubesti cu adevarat sau e doar o iluzie,daca il iubesti si crezi ca nu o sa poti sa-l uiti niciodata,suna-l, daca crezi ca e doar o iluzie si o sa dispara cu timpul, incearca sa-l uiti cat mai repede. :*