| Bombonica_5811 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai facstraight face dupa cum v-am mai povestit m-am despartit de prietenul meu, ne-am hotarat sa ramanem amici o perioada pana ne dam seama unde am gresit, dupa care stabilim daca ne impacam sau nuwinking asa am si facut timp de 1 spatamana jumatate de cand am ramas amici ma tot suna toata ziua de 5-6 ori pe zi, acum nu stiu ce la apucat azi ca ma sunt doar de 2 ori pe zi si e foarte rece, spre exemplu ieri am iesit impreuna prin parca si ne-am plimbat si se purta cu mine de parca vroia sa ne impacam ma pupa, ma imbratisa glumea cu mine straight face nu stiu ce il apucase dupa toate astea cand am ajuns acasa pe la 22:00 m-a sunat sa imi spuna ca el se culca si sa imi spuna noapte buna.am terminat discutia dupa care i-am spus ca il iubesc iar el mi-a spus bine pa.Ma deranjat si i-am trimis un mesaj prin care i-am spus ca imi pare rau ca i-am spus ca il iubesc iar el mi-a raspuns:"Pai vezi nu are rost sa iti mai spun pentru ca nici tu nu ma mai iubesti, oricum m-ai suparta zilele astea.asta e daca am vorbit si ne-am intalnit sa nu crezi ca am uitat..." treaba e ca el nu avea ce sa uite pentru ca nu i-am facut nimicstraight face i-am timis inapoi msj si i-am spus daca mai vrea sa fim impreuna bine daca nu fiecare sa isi vada de viata lui, nu mi-a raspuns l-am sunat azi dimineata si l-am intrebat daca s-a gandit si mi-a spus ca ca ramanem amici si asta e, si ma enervat rau si m-am luat la cearta cu el si mi-a spus ca ce el nu se impaca cu mine cand vreau eu straight facedupa care mi-a spus ca ma suna el mai inkolo ca are treaba asta se intampla azi pe la ora 1 sa facut ora 6 jumatate si nu m-a sunat el care in 6 ore ma suna de 3 ori, l-am sunat eu pe la 7 si l-am intrebat ce face si mi-a spus ca uite acum m-am intors ca am fost plecat pana la tara cu mamastraight face ma enervat pentru ca el lucreaza si pana sa ne despartim ma rugam de el sa iesim pe afara iar acum cand e singur iese mereu am aflat ca a mai iesit prin parc acum cateva zile seara, (am aflat de la cineva ca el nu mi-a spuswinking ) eu i-am spus acum pana diseara sa imi spui daca vrei sa ne impacam daca nu fiecare cu treaba lui, si mi-a spus ca el vrea sa ramanem cum suntem acum cica amici ca el vrea sa fie mai liber ca nu ii place sa vorbim toata ziua la telefon, si l-am intrebat pai si pana acum atatia ani cum nu te-a deranjat si acum te deranjaza cica nu stie asa vrea el acum, ca e mai frumos asa, si ca e ca un joc intre amici raised eyebrows si radea si vorbea frumos cand a auzit ca eu nu mai vreau sa ne impacamwinking voi intelege-ti ceva?straight face eu una m-am saturat sa ma tot rog de el si sa se poarte asa ciudatstraight face nici de impacat nu vrea sa ne impacam dar nici in pace nu ma lasa sa fiu cu altcinevastraight face acum vrea ceva acum se razgandeste iar vina e mereu numai a mea, nu stiu ce sa ii mai spun si cum sa inchei situatia asta ca vad ca el nu realizeaza nimic, i-am spus daca are pe altcineva sa ma lase in pace si a inceput sa zbiere ca asa zic eu mereu de el. si ca nu e asa cum cred eu, vreau sa rezolv toata situatia asta dar nu stiu cum, pentru ca il s iubesc si e un pic mai greu Fundita happy

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, e ciudat băiatul cred că nici el nu ştie ce vrea pentru că nu se comporta aşa cu tine când v-aţi văzut dacă vroia să fiţi doar amici. Îţi sugerez să-l laşi o perioadă să se gândească să ajungă să-ţi simtă lipsa. Nu-i răspunde la telefon la mesaje la nimic timp de câteva zile, lasă-l în pace. Are nevoie de linişte. Şi tu ai la fel. Nu are sens să suferi pentru că el nu ştie ce vrea lasă-l să se gândească, nu-i răspunde la nimic chiar dacă te mănâncă degetele să pui mâna pe telefon. Va fi bine! Baftă!

3 răspunsuri:
| IooMar a răspuns:

Pai sa stii ca aici trebuie sa te gandesti mai bine, fi mai indiferenta si spune-i odata la telefon sau fata in fata ca iti este cam greu sa fiti amici, nu poti sa te obisnuiesti cu asa si fi mai indiferenat si tu nu il mai suna de atatea ori si nu te mai ruga de el sa fiti din nou impreuna daca te suna el bine daca nu tu sa il suni asa 1-2 pe saptamana sa il mai intrebi ce face. Mi-a parut bine!

| jolie a răspuns:

Eu cred ca el te iubeste, vrea sa va impacati dar iti da indiferenta sa te faca putin sa suferi,, sa-ti dea o lectie,, pentru ca barbatii in general sunt orgoliosi si intotdeauna ei au dreptate si sunt COCO
sfatul 1:daca nu vrei sa risti sa-l pierzi trebuie sa te injosesti putin in fata lui si spune-i ca a fost o nebunie, ca iti pare rau(chiar daca tu nu ai nici o vina)si ca vrei sa va impacati bla bla
sfatul 2:da-i si tu indiferenta poate asa isi da seama de greselile lui(dar daca tu il stii ca e f orgolios aplica sfatul 1)
parerea mea acum tu faci cum crezi tu il cun. cel mai bine succes

| evelin_1888 a răspuns:

Asa au facut si doi prieteni de-ai mei. s-au despartit fara motiv si au luat o pauza de 3 saptamani pana cand ea a aflat ca el este cu o alta fata.pana la aflarea vestii cei doi vorbeau la telefon toata noaptea, ieseau prin parc, se sarutau etc.
pana la urma cei 2 prieteni ai mei au ramas doar amici (in unele momente se comporta de parca ar fi mai mult de atat)...deci ai grija ce faci
bafta:*