| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa scap de ea, de cateva luni ma cert cu ea, dar parca mai mult ma iubeste, ce solutii radicale imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| LionTrap a răspuns:

1. Clarifica-ti limitele!
Accepta ca asta nu se poate intampla peste noapte! Oamenii se simt in siguranta in zona lor de confort, iar daca partenerul tau nu te respecta acum, este foarte posibil ca el sa nu te respecte nici in viitor. Asadar, cu cat iti este tie mai clar care sunt limitele tale, cu atat iti va fi mai usor sa-i comunici si lui care sunt acestea si ca le-a incalcat deja de foarte mult timp.

2. Spune-i ca s-a terminat!
Planifica-ti cum si cand vrei sa-i spui, iar apoi fa-o! Nu mai amana! N-are nici un rost sa insisti si sa investesti in ceva care oricum n-are nici un viitor!

3. Nu te justifica, nu da explicatii in exces si nu pune la indoiala propria decizie!
Nu esti obligata sa-i raspunzi, nici atunci cand isi manifesta indoielile cu privire la decizia ta, nici cand te ironizeaza sau incearca sa te minimalizeze. Spune-i ce ai de spus si apoi pleaca, fara sa te uiti inapoi!

4. Intalniti-va intr-un loc public!
Intalneste-te cu el intr-un loc public (restaurant, cafenea sau parc), daca simti ca ar fi prea claustrant acasa la unul dintre voi sau chiar in locuinta pe care o impartiti (in cazul in care stati impreuna). Un loc populat, dar neutru este cadrul cel mai adecvat pentru comunicarea unei astfel de decizii.

5. Blocheaza-l!
Sub nici o forma nu poti ramane prieten cu el pe Facebook, Instagram sau orice alta forma de social media. In felul acesta, el nu te va putea spiona si, mai important, nici tu pe el!

6. Scrie-i o scrisoare!
Ti-e greu sa-ti aduni gandurile sau sa-ti stapanesti emotiile intr-o conversatie? Atunci pune-le pe hartie! Asta te va ajuta si pe tine sa ti le cristalizezi si sa nu te lasi deturnata de argumentele sau de reprosurile lui. Scrie-o, pune-o intr-un plic si trimite-i-o prin posta sau lasa-i-o la indemana! Da, poate parea o abordare formala sau prea oficiala, dar tie iti va fi de ajutor! Vei putea sa te detasezi mai usor! (Dar daca ti se pare un efort prea mare sau un demers prea complicat, poti sa-i trimiti si un e-mail!).

7. Petrece timp doar tu cu tine!
Chiar daca stai uitandu-te pe pereti sau iti folosesti timpul pentru meditatie sau introspectie, cu siguranta iti va fi de folos sa petreci timp doar tu cu tine insati! Nu ceda tentatiei de a-ti ocupa mintea cu telefonul mobil! E o capcana foarte periculoasa! Lasa-te mai bine sedusa de o carte!

8. Inconjoara-te de influente pozitive!
Petrece timp cu oameni care te fac sa te simti bine, oameni care te ajuta sa-ti pui in valoare potentialul si acele activitati care te inspira sa devii o varianta mai buna a ta!

9. Acorda-ti timp ca sa te vindeci!
Tocmai ai deschis o rana care te doare, asa ca da-ti timp ca sa se cicatrizeze si, in cele din urma, sa se si vindece! Rasfata-te si, mai ales, lucreaza la increderea in propria persoana, astfel incat nimeni, niciodata, sa nu ti-o mai poata stirbi in vreun fel.

10. Sarbatoreste!
Da, ai facut-o! Uita-te acum la viata ta si bucura-te de tot ce are ea mai valoros de oferit! Fie ca vrei sau nu sa inviti pe cineva nou in ea, nu-i asa ca te simti mai bine tu cu tine insati? Alege un mod prin care sa-ti sarbatoresti decizia si curajul! Daca esti o persoana introvertita, fa-o intr-un mod intim sau iesi la o petrecere in oras, daca esti extrovertita! Oricum, important este sa sarbatoresti! Meriti din plin aceasta noua viata mai fericita si mai sanatoasa pe care tocmai ai inceput sa ti-o construiesti!

| RAY a răspuns (pentru LionTrap):

Wow cate sfaturi, multumesc mult, o sa aplic toate

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea na te inebuneste na, sa stii na de la mine na

| RAY a răspuns:

Deci iubi tau e pedofil

| RAY a răspuns:

S-a terminat cu smecheria, oricine face spam, jigneste ignor, numi pierd timpul, injur iau banare aiurea

| SG1995 a răspuns:

Schimbă mâna Ray.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Uite ce frumos celui care am dat fundita, sa implicat cu adv

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ignor-o. Nu e necesar sa ii raspunzi

| chuckmanson a răspuns:

Cu cine?

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Cu fosta mea iubita

| chuckmanson a răspuns (pentru RAY):

Aa, spune-i să te lase în pace ca de nu ceri un ordin de restricțielaughinglaughing

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Acum ascult manele asa rau am ajuns man

| chuckmanson a răspuns (pentru RAY):

E grav rău de tot! laughinglaughing

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Doamne fereste ascult o doina, imbatrnesc, ce face iubirea din om

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Mi-a dat si mesaj

Nu stiu cum sa scap de ea, de cateva luni ma cert cu ea, dar parca mai mult ma iubeste, ce solutii radicale imi propuneti?"
In asta despre cine este vorba? laughing

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Măi puişor, de câte ori să-ţi mai spun că nu sunt Mădălina? Trezeşte-te! laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca iti poti schimba numele, vb serios

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sigur,sigur. laughing

"de cateva luni ma cert cu ea, dar parca mai mult ma iubeste"
Era să mor de râs la partea asta. laughing
Da, Ray,"te iubesc de nu mai pot".

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca te da in judeca ca o copiezi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu te mai ascunde, Ray, că despre mine e vorba.winking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=_SXkORPn9x0

asa e, sa moara guta daca nu te iubesc

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Şi eu te iubesc, inima mea, viaţa mea, sufletul meu.
.
Oare mai era nevoie să scriu în paranteză că glumesc ca să n-o iei în serios?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai iubesc ca ma vorbesti pe la spate

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Când şi unde te-am vorbit eu pe la spate?
Vreau dovezi.

| GouDidodino a răspuns:

Ii pui caacat o pantofi/sandale/galosi/ etc si cand o sa se încalte o sa aiba o surpriză... puturoasa

| RAY a răspuns (pentru GouDidodino):

Asa scapi de isterice nebune laughing laughing nebuna imi trimite mesaje apoi cica eu sunt obsedat de ea

| Ale5184 a răspuns:

Spune-i ca stai pe TPU tot timpul. O sa fuga laughing

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Crezi ca stie de TPU, sa vad, nu cred, ea nu foloseste genul asta de site

| Lorennn a răspuns (pentru RAY):

Macar esti fain? laughing

| RAY a răspuns (pentru Lorennn):

La ce te referi?

| Lorennn a răspuns (pentru RAY):

Daca se tot face haz de necaz pe tema ta, macar merita, asa ca persoana esti una faina?

| RAY a răspuns (pentru Lorennn):

Omule eu nu caut nimic, doar vreau sa vad cum gandesc alti atat, sunt un observator, nu caut nimic

| Lorennn a răspuns:

Sa-i spui frate, de ce sa o ignori sau chestii de genul? Spune-i in fata si fi sincer cu ea ca nu mai este nimic din ce a fost intre voi si vrei sa pune-ti punct.

| RAY a răspuns (pentru Lorennn):

Da i-am spus si degeaba, cica eu ma tin dupa ea, nici vorba de asa ceva, nu sunt genul, i-am si dovedit, faza e ca are o sora geamana care e actuala asa ca poate are dreptate

| Lorennn a răspuns (pentru RAY):

laughing inseamna ca tu inca nu ai trecut peste ea si ai cautat ceva asemanator, un ambalaj asemanator dar cu caracter diferit. Aiurea laughing

| RAY a răspuns (pentru Lorennn):

Ai dreptate, inclusiv pisici cand vad pe strada parca o vad pe ea

| InYourMind a răspuns (pentru RAY):

Bine, atunci ramai în universul tău paralel.

| RAY a răspuns (pentru InYourMind):

Na nu vrei sa te invit na la o bere

| anonim_4396 explică (pentru Lorennn):

Ia Uite câta iubire :))

"WIKI boy, cauta în arhiva de acum 2-3 luni, nu te lega de replicile pe care ți l-am dat în ultima săptămână.
Chiar adminii permit ca oricine sa se ia de oricine, să-l înjure și sa spună ce vrea?!
Credeam ca în 3 ani de zile cat am făcut 'pauza' site-ul asta s-a schimbat.
Și asta mi-a amintit ca la fel de imatur te purtai și comentai despre mine când eram pe contul vechi =))"

în 21 Iunie | RAY a răspuns:
InYourMind ce simti oare, nimic, mai inselat cu parul tau curcubeu

în 30 Iunie | RAY a răspuns:
InYourMind https://www.youtube.com/watch?v=drnL5l3T-5M

eu te vreau cu orice pret
macar pentru o noapte
haide da-ti bluzita jos
si parul ala de curcubeu pe spate
femeie esti curcubeu
esti frumoasa foc
tu te joci cu viata mea
sa te las nu pot
esti perversa dar imi place
genul tau de fata
fac ce fac si tot te am
pana dimineata

în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Te ai epliat bine vrabuita, nu iti pot spune pe nume ca vede curcubeu si te urmareste si te ucide

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Ea e lesbiana nu merge treaba man crying daca era hetrosexula era de mult cu mine, asta e, imi caut alt curcubeu

RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Da si curcubeu mi-a cerut i-am dat o manea si versurile, iubirea se arata prin dovezi parerea mea

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Curcubeu vorbeam de prima impresie involuntara, nu are legatura comportamentul cu greutatea

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
InYourMind acum am vazut curcubeu ca esti luata, ce sa faci asta e, poate in alta viata, daca nu in asta virtuala

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Iubitica ta e slaba? curcubeu e slaba, sper

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Curcubeu un barbat matur nu vorbeste cu tine laughing sa intelegem laughing

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 30 Iunie | RAY a răspuns:
Te ai epliat bine vrabuita, nu iti pot spune pe nume ca vede curcubeu si te urmareste si te ucide

în 20 August | RAY a răspuns:
Curcubeu de ce doar pe mine ma iei in serios, atat de drag iti sunt tie

Vezi răspunsVezi răspuns
anonim_4396
în 20 August | Anonim a răspuns:
Mai bine ii dai tipei cu curcubeu
Poate asa o vei convinge sa iesiti la un citro desi nu prea cred.

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 19 August | RAY a răspuns:
Curcubeu soarele nu apune, faptul ca pamantul se invarte in jurul determina faptul sa avem zi si noapte

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 19 August | RAY a răspuns:
Nu mereu curcubeu, articolele mele postate la mine pe site in mare parte nu sunt de pe wikipedia

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 18 August | RAY a răspuns:
Cu iubita mea virtuala desigur, curcubeu, dar e obosita pentru ca merge pe jos 1km cu 5kg de cosmetice, farduri, haine

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 16 August | RAY a răspuns:
Am si eu ceva dedicati
http://www.youtube.com/watch?v=k_t-OFPl4YU pentru cineva

pentru curcubeu http://www.youtube.com/watch?v=drnL5l3T-5M

Pentru tine http://www.youtube.com/watch?v=eRprwHClO8w

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 15 August | RAY a răspuns:
Cu nebuna de curcubeu, ne am ucide in fiecare noapte iar dimineata am invia

Vezi răspunsVezi răspuns
RAY
în 15 August | RAY a răspuns:
Curcubeu vrea sa stie daca ramane fata batrana pana la adanci batranete, sa stie daca iti cumpara pisici de pe acum

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce trebuie sa te bagi in discutie aiurea si sa faci spam, ai ignor pentru spam aiurea

| bartsimp a răspuns:

Sa incerci sa petreci din ce in ce mai putin timp cu ea
Ea o sa isi dea seama ca vrei sa va despartiti