| Mihaitza08 a întrebat:

Nu stiu daca am ales bine categoria, dar vreau sa aflu si eu asa o parere cat de cat ok. Sunt baiat, iar cand vreau sa imi decalotez penisul, o pot face dar se strange sub gland(cap) toata pielea trasa de pe cap. Iar daca incerc sa trag mai mult si sa nu mai fie stransa acolo, nu pot deoarece am impresia ca ma tine ața. (se fomeaza ca un inel) Ce problema sa fie? Ori e de la faptul ca sunt virgin.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio problemă, așa și trebuie să fie.
Nu mai trage de pielea aia ca nebunu, că-ți strici puța!
PS NU ai fimoză; dacă ai fi avut, nu vedeai tu glandul...

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

INELUL FIBROS situat in extremitatea preputiului, este prea rigid si lipsit de elasticitate si din acest motiv nu se intinde/largeste acel asa numit inel fibros suficient de mult incat sa poata fi retras dincolo de santul balanopreputial, existent intre gland (cap) si trunchiul penisului. Din acest motiv NU poate fi retras in continuare preputiul catre baza penisului.
Frenul penian, adica in termeni populari ''ata'''/''capastrul'' este in cea mai mare parte a sa putin mai inspre in jos. asa cum apare si este prezentat in urmatorul film educational intre minutele 1:45 si 2:25 :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Multa sanatate!

| Mihaitza08 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai da dar la mine inelul ala se formeaza la baza glandului... pana la baza acolo se decaloteaza normal e fimoza nu?