| Bozgi200 a întrebat:

Nu știu dacă e o problemă sau nu, dar la mine lichidul preejaculator si lichidul seminal sunt "date afară" în același timp.
Majoritatea cunoștințelor mele au un interval destul de mare între eliminarea acestora. E vreo problemă in cazul meu?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 2 lichide amintite sunt complet/100% diferite d.t.p.d.v. si de asemenea sunt produse de glande secretoare care sunt situate in 2 localizari diferite. Aceste glande secretoare care sunt in primul caz cele bulbouretrale (Cowper) si produc lichidul preejaculator, care este produs numai in cazul in care penisul intra in erectie si numai pe durata cat penisul este erect (intarit). Glandele Cowper functioneaza cu totul independent fara sa aiba vreo legatura cu glandele spermatice formate din vezicula seminala si prostata, care functioneaza incontinu/permanent, adica fara intrerupere si produc si inmagazineaza sperma care este eliberata numai prin procesul de ejaculare. Ceea ce ai descris ca se intampla in cazul tau reprezinta un caz particular. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da. Consulta un medic urolog.

| fanefranaru a răspuns:

Ancearca sa mananci ridichi