| Baiatul1307 a întrebat:

Nu stiu daca se incadra in categoria asta, dar la ce varsta se taie preputul? Daca nu am facut-o de cand eram mic...Sa raspunda baietii.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este o regula sa se taie preputul. La unele religii (alta decat a noastra) se face asta. Daca vrei sa o faci cu cat mai de tanar cu atat mai bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Taierea preputiului, asa numita taiere imprejur sau stiintfic circumcizie se practica in culturile ebraice si musulmane. Se practica de obicei in copilarie si varsta de obicei se situeaza intre 3 si 13 ani. Prin eliminarea preputiului penisul devine un organ lipsit de sensibilitate normala si din acest motiv nu ti-as recomanda sa-ti vezi indeplinit "visul" decat in situatia in care faci parte dintre cei de religiile amintite. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Prepuțul nu trebuie tăiat decât în cazuri extreme. Sau de către nite habotnici ultrareligioși care mutilează copii.
Sper să nu fii în niciuna dintre aceste situații.

| Emilian65 a răspuns:

Preputul nu se taie, ci se rupe singur la primul act sexual sau la urmatoarele.