| FundamentalCoruption a întrebat:

Nu stiu multe despre sex si am o intrebare. Am 16 ani si sunt virgina, adica virgina in felul in care nu mi s-a rupt acolo nimic sa imi curga sange.
Daca te joci cu o iubitu si el o scapa oarecum acolo dar nu intra doar foarte putin, penisul. Ai poti ramane gravida? Mai ales ca sunt in perioada in care ar fi trebuit sa imi vina menstruatia (nu o am regulata dar ori vine cu o saptamana inainte de o data fixa sau dupa cu o saptamana). Nu prea stiu daca m-am exprimat foarte corect am foarte mari emotii sa spun asta cuiva chiar daca sunt anonima. Doresc un raspuns urgent multumesc.

Răspuns Câştigător
| ColdShadows123 a răspuns:

Nu prea am inteles la ce te-ai referit. Deci:
Insarcinata ai sanse sa ramai daca ejaculeaza in tine ( nu se pune probpema daca face-ti orala sau sex anal ). Daca vrei sa iti incepi viata sexuala, spune-i iubitului sa foloseasca prezervativ, si recomandat un lubrifiant pe baza de apa. Dar iti recomand sa nu te dezvirginezi pana la 18 ani. Daca vrei sa aflii mai multe intra pe yt canaluo Sexul vs Barza, sau pe site-ul seximus. Funda?

| FundamentalCoruption explică (pentru ColdShadows123):

Da la asta m-am referit. Nu prea pot sa ma exprim bine in legatura cu asa ceva deoarece nu stiu cum sa zic. Iti multumesc pentru raspuns.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, faptul ca si-a bagat penisul in vaginul tau, fie si partial, confirma ca NU mai esti virgina!
In plus, da, poti ramane insarcinata! Picatura pre-ejaculatoare care se scurge involuntar din penisul barbatului, poate contine sperma si poate sa se scurga in vaginul tau in primele secunde cand este introdus in vagin, fie doar capul penisului. Singura conditie ca sa ramai insarcinata in cazul asta, este ca tu sa fii in perioada fertila.

| mihai69 a răspuns:

1. Dacă „iubitu... o scapa oarecum acolo dar nu intra doar foarte putin" deja NU mai ești virgină. Chiar dacă „nu mi s-a rupt acolo nimic sa imi curga sange".
2. „Ai poti ramane gravida?" răspunsul corect este DA, mai ales dacă erai în perioada fertilă. Și cum ai un ciclu neregulat, e greu de spus dacă erai sau nu în zilele fertile.

PS și dacă nu știi nimic despre sex, cum ai curaj să te joci cu un penis?!? Ai habar tot ce se poate întâmpla după o astfel de joacă? Știi totul despre igienă, protecție (contra bolilor și sarcinilor) etc?!?
Pffff... unde naiba pot găsi și eu una ca tine?

| FundamentalCoruption explică (pentru mihai69):

Bine, nu ma refeream la igiena sau protectie, mi-a venit ciclu nu am ramas gravida laughing "Virgina" sunt pana nu mi se rupe aiaaaa laughing si "Virgina" nu mai sunt ca ne-am "jucat" happy Multumesc de raspuns.

| mihai69 a răspuns (pentru FundamentalCoruption):

Într-adevăr, bine spus: „virgină" (cu ghilimele) - pentru că în realitate nu mai ești, orice ai spune.
Nu o pieliță amărâtă e dovada că nu te-ai jucat cu un penis pe-acolo. Mărturia ta de mai sus e suficientă ca să ne convingi că „prima oară" deja s-a consumat. Nu va mai exista niciodată o nouă „prima dată". Vor urma „a doua", „a treia" etc.

| Emilian65 a răspuns:

Chiar daca a intrat in vagin foarte putin, nu mai esti virgina. Virginitatea, la fete/baieti, se pierde odata cu primul contact sexual normal(nu anal sau oral) cu o persoana de sex opus.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Emilian65):

Se pierde la primul contact sexual de orice fel, că nu ţine de starea himenului, ci de experinţa sexuală in sine.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ai 16 ani şi nu mai eşti virgină, aşa "inocentă" cum te consideri tu.

| ColdShadows123 a răspuns:

Depinde daca are cum.