| blog a întrebat:

Nu stiu pe cine sa aleg:eu sunt in italia prietenul meu in moldova, el mi-a demonstrat ca tine la mine si ma iubeste, la fel si eu tin la el si il iubesc, dar aici in italia am intilnit un alt baiat pe care il simpatizez, toti prietenii imi spun ca e mai bine sal aleg pi acesta din italia dar eu nu pot sami las iubitul din moldova cu care am 4 luni de cind sintem impreuna ce sa fac ajutati-ma va rog frumos

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu te lasa influentata de prieteni! Stai tu singura si gandeste-te la toate avantajele si dezavantajele! Eu asa fac mereu! Dar ar trebui sa te gandesti ca cat timp esti tu in Italia si prietenul tau din Moldova poate face acelasi lucru ca tine si este cu alta fata! Aveti 4 luni de zile impreuna, nu 4 ani! Poate nu il cunosti asa de bine pe cat crezi! Si asta depinde si de cat timp vei mai sta tu departe de el, pentru ca daca nu te vei intoarce la el se va duce relatia, si daca pleci din Italia il pierzi pe acel baiat! Stai seara inainte sa dormi, gandeste-te la toate! sa nu ai de suferit! Bafta multa:*

| roxutza2010 a răspuns:

Asculta-ti inima.Am fost intr-o situatie asemanatoare si nu as putea sa-ti zic ce e mai bine.Cred ca ar trebui sa ai o discutie cu amandoi, sa analizezi mai bine situatia.
Multa bafta

| Titi_8249 a răspuns:

Eu zic sa nul lasi pe prietenu din Moldova, pentru ca inca nul cunosti pe asta, si este o vorba nu da vrabiea din mina pe cea depe gard.

| blog explică:

Eu in moldova plec numai in vacanta de vara deorece aici invat, si baiatul care este in Italia ii cam place sa filtreze cu fetele, iar baiatul din moldova mia demonstrat ca ma iubeste si tine la mine.