| MazareanuSephora a întrebat:

Nu sunt de mult timp într-o relație... Și acum am o senzatie ca as face sex cu oricine... De ce?

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

A face sex nu este o crima, si nici pornirile sexuale nu ar trebui suprimate.Sunt doar senzatii naturale, placeri carnale transmise de corp si de minte.Iti iubesti probabil corpul, asa cum ar trebui sa fie normal, iti place ceea ce vezi atunci cand te privesti in oglinda, si de-aici dorinta apriga de a condivide chiar si cu oricine, dorintele, placerile tale.Lasa-ti mintea libera si urmeaza-ti cursul firesc al insitinctelor, nu te lasa padra ideilor preconcepute. Oamenii sunt deja invaluiti intr-o aura de idei preconcepute, ne place sa judecam, sa aruncam cu pietre, sa parem mai sus decat celalalt doar pentru a instaura ideea falsa ca sunt mai mult de altul.Viata e una si unica,lasa-te purtata pe marea si valurile acestei lumi,doar de inima si sufletul tau, ori daca vei gresi, atunci cand vei gresi, te vei insela tu pe tine insati, dar vei vei fi multumita ca nu te-a inselat altul. Astfel vei invata, vei intreprinde oarece experienta si vei continua sa mergi mai departe.Viata este frumoasa daca stim sa ne lasam inconjurati de oameni frumosi.Tu esti plina de viata, de frumusete de dorinta, si de placere, lasa-te consumata, zica lumea ce o vrea! Cu bine.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti la ovulatie de asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportament asemanator cu cel descris de tine in cele cateva cuvinte, se manifesta de regula in cazul femeilor afectate de ninfomanie. Stare de INFOMANIE reprezinta de fapt o afectiune de natura patologica a femei care are un libido exagerat/extrem si se manifesta sub forma de surescitare/supraexcitare continua. Reprezinta o stare similara cu impulsul sau cu dorinta sexuala continua, permanenta insa mult mai intensa, comparativ cu cel care poate exista in cazul anumitor femei cu libido exagerat. S-a constatat ca in ambele cazuri precizate astfel de simptome sunt considerate ca fiind de fapt disfunctii sexuale caracterizate prin apetit sexual exagerat. De fapt femeile ninfomane sunt afectate de sindromul excitarii genitale persistente si din acest motiv ele au senzatia permanenta ca organele lor genitale sunt intr-o stare continua de excitare, similar cu senzatia de a fi tot timpul in preajma momentului de producere a orgasmului. Dar cel mai interesant aspect al ninfomaniei o reprezinta faptul ca aceasta stare de surescitare continua se manifesta prin dorinta expresa de a intretine sex indiferent de sexul partenerului, fiindca asa cum reiese din cercetarile mai recente, se pare ca ninfomania este intr-o oarecare masura prezenta si/sau carcteristica mai degraba in randul femeilor cu orientare lesbiana sau bisexuala?

| Atlas33 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tare parerea acestor psihologi..mai lasati femeile sa fac ce vor, lesbiene bisexuale, nu e problema noastra si nici problema nu cred ca este...

| Frank51 a răspuns:

E doar o senzatie, de fapt nu ai face-o. Stai linistita ca toti am trecut prin asa ceva.

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că e foarte plăcut și relaxant și tocmai ce "i-ai prins gustul".
Dacă era ca tema la mate nu mai aveai nici o senzație. laughing

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Am cunoscut o femeie ce spunea ca (,) cartile sunt sexy si o excita pe bune. In fine, prea mult si pentru mine. laughing
Si tema la mate da unele senzatii tare, ca dizenteria.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Mișto să ai o nevastă genul ăsta.
De câte ori o vezi că citește, intrii la duș și te pregătești. laughing

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Depinde ce citesti. Ca si eu citesc anumite carti care ma super excita. Si sa stii ca atunci cand faceam tema la mate si ma concentram mult, mai luam cate o pauza sa ma masturbez ca sa elimin stresul tongue deci, nu e bun exemplul

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Da, la asta nu m-am gândit.
Cu toate că dacă era vorba de mate, şi eu imi băgam p*** în ea, dar fără să mă excit. laughing

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Adica o bagai fleasca asa? Nu durea? laughing)) Ma bucur ca mai inveti lucruri noi :-P

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Matematica nu merită nici măcar o erecție adevărată.winking

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Esti pornit rau. Ce ti a facut saraca?
Si un maare off topic: tu mesajele nu le citesti? Sau pur si simplu ma ignori? laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ai nevoie sa te simti bine o perioada dupã relatie, nu e deloc normal sa te pui dintr-o relatie intr-alta, nu ai uitat incã de fostul si mai mult rãu iti faci.
Nu fii ca fetele alea "bune" care isi mentin doar cate unu pentru atentie, e mare chin si risti sa inseli pe un viitor prieten daca o faci.cugetat sau necugetat daca nu te distrezi acum.
"Cu oricine" e de pus in practica, diferenta dintre o tipa ok si o curva este ca isi alege nu doar din placere, ci si pentru bani si bunuri materialiste.

| bbobo22 a răspuns:

Nu te satisface suficient partenerul din relatia in care esti? Vrei mai mult sau ceva diferit? Posibil sa fie doar o senzatie de moment din cauze hormonale care va trece sau partenerul actual nu-ti ofera ceea ce ai nevoie si atunci poti incerca sa discuti cu el si sa cautati o solutie impreuna sau sa gasesti un altul...

| Toteu78 a răspuns:

Eu sunt disponibil. Scrie-mi în privat