| millar a întrebat:

Nu va inteleg, cum puteti sa va culcati asa usor cu o persoana?
Mi-am pierdut virginitatea la 19 ani cu un baiat care mi-a zis dupa ca pentru el nu a insemnat nimic si asta m-a cam distrus. Si acum nu imi pot imagina macar cum ar fi sa ma atinga alt baiat, nici macar nu pot sa iau in brate un baiat.
Dragilor aveti grija, din punctul meu de vedere sexul e cam nimic.
Faceti asta cand va simtiti voi 100% pregatiti.

71 răspunsuri:
| Alexandru250201 a răspuns:

Sexul conteaza mult intr o relatie sanatoasa, nu intruna cu un boschete langa tine

| yooshi a răspuns:

Chiar imi pare rau ca ti s-a intamplat asta. Unii oameni sunt de **** dar sa nu lasi asta sa iti distrugă experientele.
Acum depinde de fiecare persoană ce vrea, nici mie nu îmi place acest hook up culture, pentru mine sexul trebuie sa fie meaningful si comfortable si sunt de parere ca asta se poate doar dupa ce cunosti pe cineva mai bine but people can do what they want, mai ales daca exista chimie and ***.
Ai grija de tine, si iti sugerez sa cauti un terapeut care sa te ajute cu problema asta, cred ca ai ramas cu o mica trauma dupa acea experienta.

| millar explică (pentru yooshi):

Cred ca am ramas cu multe traume...nu inteleg cum oameni pot fi atat de rai.
Si de curand am inceput sa ma duc la psiholog ma duc a doua oara saptamana asta.

| yooshi a răspuns (pentru millar):

Ma bucur ca mergi, sper ca totul sa mearga bine si sa rezolvi, nu e usor but it's worth it!
Nu toti oamenii sunt rai, inteleg ca e greu sa crezi asta dupa ce ti s-a intamplat, dar be open, sunt multi oameni okay si fac pariu ca o sa ii cunosti at one point.Doar focus on you for now!

| Cheo0S a răspuns:

Cum pot alte persoane sa se culce rapid? Sunt distrusi de tot, au devenit imuni la un moment dat la asta. Incat pentru ei a devenit o rutina.

Crede-ma nu esti distrusa.
Priveste partea buna a lucrurilor. Important e ca iti poti reveni si ti-ai dat seama de asta.

Inseamna ceva sa realizezi singura ca ti-ai facut rau culcandu-te cu ala si nu e sanatos pentru tine. Acum ce ar trebui sa faci tu este sa iesi cu baieti dar sa nu te fortezi prea tare, incetul cu incetul poti prinde din nou incredere daca gasesti pe cineva sa ti fie de incredere dar evita specimenele care vor numai sex de la tine.

| millar explică (pentru Cheo0S):

Partea nasoala e ca e marea mea dragoste ce a fost la inceput a fost minunat si dupa a devenit de nerecunoscut. Dupa 3 saptamani tot nu ma simt pregatita sa il las de tot, tot sper ca se va intoarce si ca tot ce am facut nu a fost in zadar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu va inteleg, cum puteti sa va culcati asa usor cu o persoana?"
Dacă prin "aşa uşor" te referi la a mă culca cu cineva după o perioadă mai scurtă decât "măcar 2-3 ani" de relaţie, aşa cum mai zicea o duduie de pe aici atunci nu, nu ştiu cum pot să fac aşa ceva, uşuratica de mine... sad
"Mi am pierdut virginitatea la 19 ani cu un baiat care mi-a zis dupa ca pentru el nu a insemnat nimic si asta ma cam distrus"
Asta se întâmplă atunci când pui preţ pe virginitate şi o consideri un cadou de nepreţuit pe care i-l dăruieşti lui.Plus să mai dai şi de un dobitoc care doar asta să vrea de la tine.
Ce s-a întâmplat a fost că nu erai pregătită să-ţi începi viaţa sexuală şi,fireşte, nici pentru o relaţie.
Dacă făceai sex pentru că aşa simţeai tu nevoia, fără să-ţi pese de o bucată de pieliţă care apropo, nu ţine neapărat de virginitate, cu cine simţeai tu nevoia şi erai asumată şi sigură 100% pe ceea ce faci, nu te mai "distrugea" aşa ceva.
"Si acum nu imi pot imagina macar cum ar fi sa ma atinga alt baiat, nici macar nu pot sa iau in brate un baiat."
Ar fi bine să te duci la un psiholog.
"Dragilor aveti grija, din punctul meu de vedere sex ul e cam nimic."
Aşa crezi tu acum pentru că eşti traumatizată. După ceva timp şi şedinţe la psiholog nu o să ţi se mai pară aşa.

| mgtow a răspuns:

Nu stau mult acasa fiind plecat in activitati militare frecvente, imi convine sa ma tavalesc cu ele.

| OldSoul a răspuns (pentru millar):

Tine minte... Unii baieti, barbati, ti-ar promite si luna de pe cer pentru a-si atinge scopul.
E evident ca totul la inceput este frumos, ca daca ar fi urat si si-ar dezvalui adevaratele intentii, ai mai sta tu cu ei? Nu cred.
Unii se dau victime, iar asa te fac sa lasi garda jos, te fac sa cauti problemele la tine, cand de fapt, problemele sunt la ei.
Te manipuleaza in fel si chip...

Asadar, daca data urmatoare, cineva te forteaza, te manipuleaza sa faci ceva din ce nu iti doresti, s-ar putea sa nu fie persoana potrivita tie.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul tau este total nepotrivit!
Spui: "Faceti asta cand va simtiti voi 100% pregatiti."
Am intalnit chiar aici pe site, zeci de copilasi de 14-15 ani care au declarat ca sunt 100% pregatiti sa faca sex si tu-mi spui ca asta le da dreptul sa faca sex?

Eu cred ca ai nevoie de maturitate in primul rand, de o varsta adulta ca sa poti discerne ca ceea ce faci este ireparabil si iti poate afecta viitorul.
Apoi, sexul il faci numai dupa ce esti sigur (a) ca relatia in care esti este stabilia si sincera si ca aveti o situatie financiara buna, ca in caz de sarcina, sa puteti intemeia o familie, sa puteti sa va luati responsabilitati.
Nu te daruiesti niciodata unui baiat doar ca te vrea sau ca-ti impune acest lucru. Nu ii cedeti ca sa nu-l pierzi, dar te asiguri ca te iubeste, ca are intentii serioase... sunt multi factori care trebuiesc indepliniti, pana sa decizi daca merita sa faci marele sacrificiu sau nu.

| Emma30555 a răspuns:

Cum ai spus și tu, sexul nu înseamnă nimic dar tu ai crezut totuși ca asta e o dovada de iubire. Contează cum te raportezi tu la sex, dacă iubești un băiat încearcă sa îl cunoști și sa nu te aștepți ca în cazul în care tu vei face sex cu el, el te va iubi neapărat, sexul trebuie sa îl faci ca vrei tu și îți place și ție. Și dacă nu făceai sex cu acel băiat tot te ar fi durut vorbele lui, fiindcă tu aveai sentimente pentru el. Nu mai gândi ca nu mai vrei sa fi cu alt băiat, pentru ce? Pentru unul care nu a meritat? Tu nu ai greșit cu nimic, ai făcut ce ai simțit, asa ca nu te închide în tine, nu te schimba, dacă vei întâlni un băiat ok merita sa ii dai o șansă.

| millar explică (pentru Avner):

Nu e c crezi tu, nu ne am despartit din cauza asta si chiarm am incercat si am facut tot ce mi-a zis. Nu da vina pe mine

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Meriți 1000 de voturi! (y)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Merciii. happy
Mamă, de când nu te-am mai văzut pe aici, cred că de prin decembrie.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Da contul tau a fost creat pe 1 august. laughing
Eu am facut o pauza de la TPU cam prin aprilie / mai anul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Ăsta da, dar sunt deja la al cincilea cred.
Eu din decembrie până prin aprilie, deci de aia nu te-am văzut. laughing
Nu ai idee cine sunt, nu?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. happy trimite pm daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu e nevoie, nu mă ascund de nimeni.
Sunt materialista asta de aici:
https://www.tpu.ro/......u-ca-nu-s/

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu mai tin minte... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Meh,lasă,nu-i nimic.Doar discuţia asta mi-a venit acum în minte.
Hyacinth sunt, dacă mă mai ştii, dacă nu, măcar te mai ştiu eu. rolling on the floor

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa. Acum da. laughing)
Materialisto! Banuiesc ca acum esti in Bali pe banii lu' barbatu tau.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si tu cum poti sa cazi in plasa asa usor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Păi se putea să fiu în altă parte decât în lux? Chiar acum îţi scriu de pe plajă în timp ce mă relaxez la umbra unui palmier savurând un cocktail rece ca gheaţa.

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa regreți nimic in viata asta, măcar ai avut orgasm? Ți-a făcut si sex oral?

Degeaba te împotrivești naturi tale, ce naiba faci cu unu cuminte, non lifer, tipul avea totul ca sa te atragă, vei mai alege așa, sexul începe când simți atracție fizica, iubirea se creează in timp, dar fără atracție fizica nu se creează nimic

| Dolila a răspuns:

#anonimul32456
Da' ce distrus este laughing știa prea bine la ce se înhamă, sărăcuțullaughing

| millar explică (pentru Dolila):

Da...am vorbit foarte mult inainte despre asta si i am explicat cat de important e pentru mine.

| Dolila a răspuns (pentru anonim_4396):

"fără să-ţi pese de o bucată de pieliţă care apropo, nu ţine neapărat de virginitate"
E clar că nu ai habar de cum gândesc fetele/femeile în ziua de astăzi. Poate vei înțelege cândva că nu suntem în filme/povești.